امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 02:12:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

عضو هیات ‌رئیسه مجلس :

مرگ فرزند محسن رضایی مشكوك است / امارات برای كشف حقیقت همكاری كند

شنبه, 05 آذر 1390 ساعت 14:05 کدخبر :3153
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایرنا

اصفهان- عضو هیات ‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:درگذشت فرزند محسن رضایی كاملا مشكوك است و باید دولت امارات متحده عربی همكاری لازم را با ما انجام دهد تا به نتیجه نهایی برسیم.
مرگ فرزند محسن رضایی مشكوك است / امارات برای كشف حقیقت همكاری كند

'امیدوار رضایی' عصرجمعه درحاشیه مجلس ترحیم 'احمد رضایی' در فولاد شهر اصفهان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاع دقیقی كه تا چند روز قبل از درگذشت فرزند دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام داشتیم، او در سلامت كامل بوده است.

وی اظهارداشت: قرار است یك كمیته حقوقی متشكل از خانواده این مرحوم، وزارت امور خارجه و پلیس بین الملل دلیل فوت احمد رضایی را پیگیری كنند.

عضو هیات ‌رئیسه مجلس با بیان اینكه اطلاعات زیادی درباره مشكوك بودن درگذشت این مرحوم در اختیار دولت امارات است، اظهارداشت: پلیس دبی باید این اطلاعات را به طور كامل در اختیار ما بگذارد تا بتوانیم رسیدگی بهتری داشته باشیم.

وی با بیان اینكه همكاری دولت امارات تنها درحد واگذاری جسد به خانواده این مرحوم بوده است، تصریح كرد: مقامات امارات تاكنون اطلاعات خاصی را در اختیار ایران قرار نداده اند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینكه دادستانی دبی فقط می گوید موضوع درحال بررسی است، خاطرنشان كرد: بهانه آنها این است كه هنوز به موضوع مشخصی نرسیده اند و منتظرند كه تحقیقات شان تكمیل شود.

وی افزود: ما پیشنهاد دادیم تا تیمی متشكل از وزارت امورخارجه، پلیس آگاهی و پزشكی قانونی ایران به همراه پلیس بین الملل به امارات بروند تا این موضوع سریعتر بررسی و نظارت بر روند تحقیقات برای قضاوت بهتر نیز انجام شود.

عضو هیات ‌رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: سفیر امارات در ایران، قول داده تا پیگیریهای لازم را انجام دهد تا بتوانیم به نتیجه قطعی برسیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگارایرنا درباره تهدید تلفنی مقتول نیز اظهارداشت: احمد چندین بار این مطلب را گفته بود و دو موبایل داشت و اكنون در اختیار پلیس امارات است كه آنها را در اختیار ما نگذاشته اند.

رضایی افزود: رایانه و اسنادی كه احمد رضایی در اتاق داشته در اختیار مقامات امارات است و تا ما به آنها دسترسی پیدا نكنیم، نمی دانیم چه كسانی با وی در تماس بوده و آیا تهدیدی از طرف كسی صورت گرفته یا خیر؟

وی ادامه داد: روشن شدن درگذشت احمد تنها با بدست آوردن فیلم داخل هتل و اسنادی كه در داخل اتاق آن مرحوم بوده قابل بررسی و استناد است.

این نماینده مجلس همچنین درباره همراهان احتمالی این مرحوم گفت: اینكه كسی با او همراه بوده یا اینكه اتفاق بیرون هتل رخ داده و بعد او را به داخل هتل كشانده اند؛ اطلاع نداریم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید