امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 14:18:19

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

آيت‌الله طباطبائی‌نژاد در خطبه‌های اين هفته‌ی نمازجمعه‌ی اصفهان؛

مسئولی که دچار کبر و غرور شود، اعمال و گفتارش جاهلانه می‌گردد

شنبه, 17 اردیبهشت 1390 ساعت 12:08 کدخبر :1068
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

به گزارش ايمنا، آيت‌الله سيديوسف طباطبائی‌نژاد در خطبه‌های اين هفته‌ی نمازجمعه‌ی اصفهان در مسجد امام (ره) پیرامون نامه‌ی اميرالمؤمنين (ع) به مالک اشتر، به بحث درخصوص ویژگی‌های کارگزاران حکومتی و منشیان از دیدگاه علی (ع) پرداخت و تصریح کرد: «حضرت امیر (ع) توصیه می‌فرمایند در امور کاتبان و منشیان به‌درستی بیندیش و بهترین آن‌ها را برگزین؛ کسانی که به‌واسطه‌ی ارتباطی که با تو دارند و احترامی که نسبت به ایشان روا می‌داری، دچار غرور نشوند.»

نماينده‌ی ولی فقيه در استان و امام جمعه‌ی اصفهان، افزود: «اگر کارگزار مغرور شود، نتیجه‌اش این می‌شود که جرئت پیدا می‌کند و برخلاف تو در انزار مردم حرف بزند و تو را سبک کند. و یکی از گرفتاری‌های ما همین مغرور شدن‌هاست. خوب است که انسان اندازه‌ی خودش را بشناسد و اگر مردم احترامش کردند دچار غرور نشود؛ بداند که تا آخر، خدمت‌گزار مردم است.»

خطيب جمعه‌ی اصفهان در ادامه، اظهار داشت: «چنان‌چه انسان گرفتار کبر و غرور شود و خداوند او را رها سازد، کارهای جاهلانه‌ای مرتکب می‌شود و موضع‌گیری‌هایی می‌کند که نزدیک به دیوانگی است. بنی‌صدر در زمان ریاست‌جمهوری‌اش به 11 میلیون رأیی که آورده بود، می‌نازید درحالی‌که اگر تنفیذ رهبری نباشد، این رأی‌ها اعتباری ندارد.»

آيت‌الله طباطبائی‌نژاد اظهار داشت: «ممکن است فردی بر اثر کبر و غرور، حتی این‌گونه ادعایی مطرح کند که اگر آقا حمایت نمی‌کرد، بیش‌تر هم رأی می‌آوردم! درحالی‌که اگر مقام عظمای ولایت، تنفیذش را بردارد ما غیرمشروع می‌دانیم.»

نماينده‌ی ولی فقيه در استان اصفهان همچنین تأکید داشت: «ما باید تنها از خدا اطاعت کنیم و خداوند نیز به ما دستور داده که از پیامبر، امام و ولی فقیه پیروی کنیم؛ در زمانه‌ی ما که امام (ع) غائب است، وظیفه داریم از ولی فقیه اطاعت کنیم.»

آيت‌الله طباطبائی‌نژاد در بخش دیگری از خطبه‌های امروز خود به مناسبت‌های پیش رو و به‌ویژه هجدهم اردیبهشت‌ماه روز جهانی هلال احمر پرداخت و از خدمات هلال احمر به‌خصوص در زمینه‌ی امدادرسانی به سیل‌زدگان پاکستان و زلزله‌زدگان ژاپن قدردانی به‌عمل آورد.

خطيب جمعه‌ی اصفهان با اشاره به این‌که افرادی ایراد می‌گیرند که با وجود برخی مشکلات داخلی، چرا به کشورهای دیگر کمک می‌شود؛ گفت: «تمامی مبالغی که در راه‌های این‌چنینی هزینه‌ می‌شوند، به اندازه‌ی یک دهم آن‌چه امسال برای جشن جهانی نوروز صرف کردیم هم نیست. ولخرجی‌هایی داریم که این‌ها در برابرش هیچ است.»

آيت‌الله طباطبائی‌نژاد افزود: «علاوه بر این‌که هزینه‌ی این قبیل امدادرسانی‌ها از کمک‌های مردمی تأمین می‌شود، آرمان جمهوری اسلامی نیز در دنیا، طرفداری از مظلومان و آسیب‌دیدگان است. همان‌طور که حضرت امیرالمؤمنین (ع) در فرازی از نامه‌ی ارزشمند خود به مالک اشتر تأکید دارند که به تمام مردم مصر رسیدگی کن؛ چرا که یا مسلمان هستند و برادر دینی تو و یا در خلقت با تو مشترک هستند.»

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید