امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 18:25:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ابطحی در گفتگو با مهر:

منفعت تولیدکنندگان داخلی از سود بانکی باید بیشتر باشد

پنجشنبه, 17 فروردین 1391 ساعت 09:37 کدخبر :3927
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

اصفهان - خبرگزاری مهر: نماینده مردم خمینی€Œشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به گونه€Œای برنامه€Œریزی شود که سود تولید€Œکنندگان داخلی از سود بانکی بیشتر شود و به طور حتم نمایندگان مجلس نهم نقش مهمی در تصویب قوانین حمایت از تولید€Œکنندگان داخلی دارند.

سید جواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار مهر به مناسبت نامیدن سال جاری به عنوان سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: در حمایت از تولیدات داخلی کمیسیونهای اقتصادی، جهاد کشاورزی، توسعه و عمران و همچنین کمیسیون صنایع باید نقش فعال€Œتری داشته باشند.

وی افزود: رایزنی€Œها با اتاقهای بازرگانی، و سایر اتاق€Œهای مرتبط باید افزایش یابد.

نماینده مردم خمینی€Œشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت حمایت نشدن از تولیدات داخلی در آینده تجارت جهانی حرفی برای گفتن از طرف ایران وجود ندارد، تصریح کرد: تقویت نکردن زیرساختهای ملی تجارت جهانی را برای کشورعبث می€Œکند.

وی بیان داشت: با افزایش ظرفیتهای تولید داخلی، رفع موانع تولید و قوانین دست€Œو پا€Œگیر برای تولید€Œکنندگان و از بین بردن مشکلاتی مانند بیکاری باید به رشد هشت درصدی پیش€Œبینی €Œشده در برنامه پنجم توسعه دست پیدا کنیم.

ابطحی افزود: با اینکه مجلس در اسفند€Œماه سال 1389 قوانین رفع موانع تولید را تصویب کرده با این حال در این مقوله هنوز جواب خوبی عاید بخش حمایت از تولید نشده است.

وی اضافه کرد: پیغام امسال رهبر معظم انقلاب به دنبال پیامهای اقتصادی سالهای گذشته و به منظور شکوفایی در اقتصاد ملی، ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری مطرح شده است.

نماینده مردم خمینی€Œشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشوری مانند ژاپن برای استحصال 20 میلیارد دلاری باید به اندازه 200 میلیارد دلار کالای قابل رقابت در سطح جهانی ارائه کند که البته کشور ما در یک قلم کالای نفت خود قادر است درآمد 100 میلیارد دلاری داشته باشد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید