امروزدوشنبه, 03 ارديبهشت 1397-- Monday Apr 23 2018

ساعت 21:22:49

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

ميزان اشعه ماوراء بنفش در اصفهان به مرز خطر بسيار زياد رسيد

پنجشنبه, 23 تیر 1390 ساعت 09:14 کدخبر :1857
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایرنا

اصفهان- بر اساس اطلاعات بخش آمار هواشناسي پايگاه اينترنتي اداره كل هواشناسي استان اصفهان بيشترين ميزان تابش اشعه ماوراء بنفش در اين استان در روز چهارشنبه و سه روز پيش از آن هشت( خطر بسيار زياد)اعلام شده است.
ميزان اشعه ماوراء بنفش در اصفهان به مرز خطر بسيار زياد رسيد
شاخص اشعه ماورا بنفش در يك طيف شدت از يك تا 11درجه بندي مي‌شود و اگر بين يك و دو باشد بي خطر، بين سه تا پنج كم خطر،ن شش تا هفت داراي خطر زياد و بين هشت تا 10 خطر بسيار زياد و شاخص 11 نشانه خطر بسيار شديد اين اشعه است.
به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، اداره كل هواشناسي استان اصفهان با اعلام اين شاخص به مردم توصيه كرد مواردي مانند اجتناب از ماندن در محيط بيرون در زمان طولاني، استفاده از عينك آفتابي، كرم ضد آفتاب، كلاه لبه دار پهن و پوشش مناسب و حركت در سايه را در اين روزها رعايت كنند.
يك كارشناس هواشناسي با اشاره به اينكه در زمان حاضر ميزان اشعه ماوراء بنفش در كشور فقط در شهر اصفهان اندازه گيري مي شود، گفت: با توجه به اطلاعات مندرج در پايگاه اداره كل هواشناسي استان اصفهان بيشترين ميزان اشعه ماوراء بنفش در چند روز گذشته هشت بوده است.
وي كه خواستار فاش نشدن نامش در اين گزارش شد، افزود: اطلاعات به دست آمده در اين پايگاه بر اساس داده هاي واقعي است.
به گفته وي بيشترين تابش اشعه ماوراء بنفش در اواسط بهار و فصل تابستان در بين ساعت 10:30 تا 14:30 اتفاق مي افتد.
اين كارشناس توصيه كرد: افراد كم سن و سال و سالمندان در اين ساعت كمتر در معرض مستقيم و طولاني مدت نور خورشيد قرار بگيرند زيرا ممكن است باعث كم شدن ايمني بدن آنها شود.
به گفته وي بالا بودن ميزان اشعه ماوراء بنفش در مرحله اول باعث ايجاد امراض پوستي و چشمي و در مراحل بعد پايين آمدن ايمني بدن و تغييرات DNA مي شود.
وي درباره برخي سايت ها مانند UV Awareness كه به اعلام شاخص اشعه ماوراء بنفش مي پردازد، گفت: اطلاعات مندرج در اين وب سايت ها بر اساس پيش بيني هاي ماهواره اي به دست مي آيد و دقيق نيست.
به گزارش ايرنا، پايگاه اينترنتي www.uvawareness.com ميزان اشعه ماوراء بنفش شهرهاي مختلف جهان را در ساعات مختلف روز مراجعه و سه روز بعد از آن را پيش بيني و اعلام مي كند.
بر اساس اطلاعات مندرج در اين وب سايت بيشترين ميزان اشعه ماوراء بنفش در اصفهان در روز چهارشنبه حدود 11 و هشت دهم و در تهران 11 است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت، شاخص 11 نشانه خطر بسيار شديد اشعه ماوراء بنفش است.
اشعه ماورا بنفش اشعه اي مضر براي سلامت پوست و چشم است و مي‌تواند عامل بروز سرطان پوست و برخي بيماري‌هاي پوستي باشد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید