امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 09:28:31

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نامه مدیران 5 موسسه فرهنگی قم خطاب به رییس قوه قضاییه: ضعف نظارت موجب گسترش فعالیت های فرقه ای شده است

چهارشنبه, 21 اردیبهشت 1390 ساعت 07:55 کدخبر :1106
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : مشرق

نامه مدیران 5 موسسه فرهنگی قم خطاب به رییس قوه قضاییه:

 ضعف نظارت موجب گسترش فعالیتهای فرقه‌ای شده است.

علیرغم تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب بر مبارزه با موج گسترده عرفان های کاذب و فرقه های معنویت گرای بدلی، متأسفانه دستگاه های مسئول، برنامه ریزی و اقدام شایسته ای نداشته اند.

 با توجه به موج گسترده عرفان های کاذب و فرقه های معنویت گرای بدلی در کشور، مدیران 5 موسسه فرهنگی قم نامه ای را خطاب به آیت الله آملی لاریجانی نوشته اند که در ذیل از نظرتان می گذرد.

 

بسمه تعالی

رئیس محترم قوه قضائیه حضرت آیت الله آملی لاریجانی زید عزه

سلام علیکم

فرقه سازی یکی از مهمترین راهبردهای جنگ نرم علیه اسلام و انقلاب اسلامی است که در سالهای اخیر با موج گسترده عرفان های کاذب و فرقه های معنویت گرای بدلی، تهاجمی مضاعف بر فرهنگ دینی و ملی ما داشته است. برخی از این فرقه ها که توانسته اند با التقاط و فریبکاری خود را بومی و اسلامی نشان دهند، نفوذ و آسیب زایی بیشتری در جامعه داشته اند.

علیرغم تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب بر مبارزه با این هجمه ها، متأسفانه دستگاه های مسئول، برنامه ریزی و اقدام شایسته ای نداشته اند. حتی در موارد حادی که با اعتراض مردم و روحانیت مواجه شده و ضابطین قانونی وارد عمل شده اند، متأسفانه قوه قضائیه که ضامن اجرای احکام شرع و حفظ حقوق معنوی مردم است، برخورد مؤثری نداشته و این ضعف موجب بی پروایی فعالان فرقه ای و گسترش محافل این جریان ها شده است.

یکی از فعالترین این فرقه ها که در تهران و بسیاری از شهرهای کشور به صورت هرمی رشد کرده است، فرقه ی موسوم به عرفان کیهانی (حلقه) است، که آموزه های آن برگرفته از عرفان های یهودی، سرخ پوستی و هندی می باشد.

رهبر این فرقه مدعی است که اتصال به رحمت عام الهی از طریق او صورت می گیرد و برای این اتصال و قدم گذاشتن در راه عرفان، دین، اعتقادات و مناسک هیچ اهمیتی ندارد. نفی وحیانیت قرآن، انکار عصمت و منزلت معصومین، تمسخر ظهور و رجعت، رد مرجعیت دینی و تقدیس شیطان از برجسته ترین انحرافات این فرقه به شمار می رود. افزون بر این کجروی ها، ورود این فرقه به درمان گری با ادعای خروج ارواح شریر و اجنه از کالبد بیماران در مجموع آسیب های جسمی، روانی، اعتقادی و اخلاقی فراوانی در جامعه داشته است.

رهبر این فرقه پس از بازداشت در سال گذشته، متأسفانه با وجود مدارک و مستندات فراوان با قید وثیقه ای ناچیز آزاد شد و فعالیت های خود در سراسر کشور گسترش داد.

بدون تردید ادامه روند تساهل و تسامح قضایی سبب جری شدن فرقه سازان و کاهش اقتدار نظام جمهوری اسلامی خواهد شد. از حضرت عالی به عنوان عالی ترین مقام قضایی انتظار داریم، که با اهتمام جدی نسبت به برخورد مؤثر و مناسب با رهبر این فرقه انحرافی و سایر فرقه سازان، از حریم اسلام و امنیت معنوی مردم صیانت نمایید.

حجج اسلام والمسلمین:

داریوش عشقی /مدیرموسسه معنویت نوین

جواد محرابی/ مدیر موسسه فرق و ادیان

حمیدرضا مظاهری سیف/ مدیرموسسه بهداشت معنوی

حمیدرضا غریب رضا/ مدیر موسسه گفتگوی دینی

امین کشوری/ مدیر موسسه بصیران آل یاسین

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید