امروزچهارشنبه, 30 خرداد 1397-- Wednesday Jun 20 2018

ساعت 11:33:29

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:08:59

نماینده مردم اصفهان در مجلس

نان نباید از سر سفره مردم کم شود

شنبه, 27 خرداد 1391 ساعت 19:54 کدخبر :4148
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری ایمنا

خبرگزاری ایمنا: نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم گفت: به عنوان نماینده مردم از گرانی نان نگرانم و معتقدم نباید نان از سر سفره مردم کم شود.

عباس مقتدایی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایمنا با اشاره به این که با تفکرات سازنده به دولت باید از نگرانی و دلهره های مردم در خصوص گرانی ها جلوگیری کنیم، اظهار داشت: در حال حاضر مجلس در مرحله بررسی کارشناسی مسایل مرتبط با گرانی ها است و به زودی نتایج این بررسی های کارشناسانه به دولت و مردم اعلام می شود.
وی با بیان این که مجلس نهم در کمیسیون های مختلف و همچنین دولت به دنبال ایجاد آرامش در بازار و عرصه اقتصادی کشور هستند افزود: مجلس نهم در نخستین جلسات کاری خود در واکنش نسبت به گرانی ها، نسبت به بررسی این موضوع اقدام کرد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم به برگزاری نخستین جلسه کاری مجلس و صحبت با وزیر کشاورزی در خصوص موضوعات مرتبط با عرصه کشاورزی و تولیدات این بخش اشاره کرد و بیان داشت: در آن نشست نمایندگان نسبت به گرانی نهاده های کشاورزی و دام و مشکلات تولید ابراز نگرانی کردند و از وزیر مربوطه خواسته شد به سرعت موضوع گرانی های مرتبط با فعالان عرصه تولید را دنبال کند.
وی اضافه کرد: در جلسات دوم و سوم مجلس نیز با دعوت از رئیس کل بانک مرکزی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر بهداشت و درمان مقرر شد در جلسات مفصلی موضوعات مرتبط با گرانی مطرح شود.
مقتدایی با بیان این که در این جلسات بر لزوم حمایت از بخش های تولید، در نظر گرفتن وضعیت معیشتی اقشار کم درآمد و طبقات محروم در ارتباط با گرانی بازار و اقتصاد تاکید شد تصریح کرد: نمایندگان در روزهای اخیر عزم جدی در مهار تورم و گرانی دارند و قرار است به شکلی موثر این موضوع دنبال شود.
وی یادآور شد: طی هفته های آینده قرار است با دعوت از وزیران و اعضای هیات دولت که نقش مدیریتی در عرصه اقتصاد دارند به دور از هیاهو و در فضایی کارشناسی و با جدیت مطالبات مردم را مطرح و هر جا که لازم باشد با تدوین قوانین موثر به سامان دهی امور بیش از پیش بپردازد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس در پاسخ به این سوال که برخی با آشفته بازار بر گرانی ها دامن می زنند گفت: مدیران و برنامه ریزان دولتی در تلاشند که بازار سیاه و آشفته شکل نگیرد همچنین نمایندگان مجلس با حساسیت نشان دادن از هر گونه ناکارآمدی جلوگیری می کنند و با ابزارهای قانونی و نظارتی مراقب رفتارهای برنامه ریزان و مدیران دولتی هستند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید