امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 18:11:39

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اطفای حریق انبارهاي كارخانه رنگ خودرنگ در ۴ ساعت

نبرد ۴۰آتش نشان اصفهانی در اطفای حریق شهرک صنعتی رازی / خسارات زیادی به خودروهای اطفای حریق وارد شد

چهارشنبه, 01 تیر 1390 ساعت 08:32 کدخبر :1620
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا:۴۰ آتش نشان اصفهانی به همراه ۱۲ دستگاه خودروی سنگین اطفای حریق دود سیاه آتش سوزی شهرک صنعتی رازی را در طی ۴ ساعت سفید کردند.

به گزارش ایمنا، خودروهای آتش نشانی با سرعت در مسیرهای منتهی به منطقه شهرک صنعتی رازی اصفهان در تردد هستند. دود ناشی از
” حوالي ساعت ۱۲ امروز آتش سوزي گسترده اي در انبارهاي حلالهاي شيميايي كارخانه رنگ خود رنگ و ريف واقع در شهرك صنعتي رازي اصفهان رخ داد “
این آتش سوزی آنقدر بزرگ است که بر منطقه سایه انداخته است.
حوالي ساعت ۱۲ امروز آتش سوزي گسترده اي در انبارهاي حلالهاي شيميايي كارخانه رنگ خود رنگ و ريف واقع در شهرك صنعتي رازي اصفهان رخ داده و پس از چند انفجار دود سياهي منطقه را فرا گرفته است.
در همین رابطه مدیر منطقه عملیات جنوب سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان درباره این آتش سوزی طی تماس تلفنی گفت: اطفای این آتش سوزی که به دلیل گستردگی منطقه طعمه حریق شده، بیش از ۴ ساعت به طول انجامید و هنوز نیروهای آتش نشانی در حال پاکسازی این منطقه هستند همچنین علت آتش سوزی هنوز مشخص نشده است.
حسین حسین‌زاده افزود: آتش‌سوزی در ساعت۱۲ظهر به مرکز فرماندهی سازمان آتش‌نشانی
” اطفای این آتش سوزی که به دلیل گستردگی منطقه طعمه حریق شده، بیش از ۴ ساعت به طول انجامید “
و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اطلاع داده شد و اولین نیروهای مهار آتش در سریعترین زمان ممکن به محل حادثه رسیدند همچنین نیروهای سازمان آتش نشانی شهرضا، فولاد مبارکه نیز در این عملیات هستند.
وی با بیان اینکه تمامی انبارهاي حلالهاي شيميايي كارخانه رنگ خود رنگ و ريف واقع در شهرك صنعتي رازي اصفهان دچار حریق شده است، اظهار داشت: مدیر عامل این سازمان به همراه فرمانده هان ایستگاه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در قالب ۴۰ نیرو و ۱۲ دستگاه
” ۴۰ نیرو و ۱۲ دستگاه خودروی اطفای سنگین در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رساندند “
خودروی اطفای سنگین در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رساندند که آتش در این لحظه از چهار طرف مهار شد.
مدیر منطقه عملیات جنوب سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: هنوز عملیات اطفای حریق و لکه‌گیری آن ادامه دارد و از بروز آتش به ساختمان‌های مجاور و انفجارهای پی در پی احتمالی جلوگیری شد.
وی از وارد شدن خسارات قابل توجه به تجهیزات و خودروهای این سازمان خبرداد و اعلام کرد: وسعت حریق به حدی بود که که اگر امدادرسانی به موقع و رشادت ماموران آتش نشانی نبود این حادثه به فاجعه‌ای بزرگ تبدیل می‌شد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 امین 01 تیر 1390 ساعت 17:04
۴۰ نیرو و ۱۲ دستگاه با حمل آب خود را به محل حادثه رساندند و البته این نیروها! هیچ اطلاعی نداشتند که حلالهای در حال جوش فقط با کف خاموش میگردند.
متاسفانه عدم اطلاع نیروها از این موضوع باعث لطمات بیشماری به این کارخانه گردید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید