امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 05:49:03

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مهدی نژاد به مهر خبر داد:

نتیجه درخواست روسای دانشگاهها برای تحریم یک پایگاه علمی/ تحریم در 3 گام

یکشنبه, 06 آذر 1390 ساعت 13:44 کدخبر :3170
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم با اشاره به آخرین وضعیت تحریم الزویر تاکید کرد که مسائل مربوط به الزویر در حال پیگیری است و اگر قرار به تحریم این پایگاه علمی باشد این تحریم در سه گام صورت می گیرد.

محمد مهدی نژاد نوری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هنوز در حالت کنش و واکنش و منتظر پاسخ های این پایگاه علمی هستیم و تحریم قطعی تحریم الزویر تا حد زیادی وابسته به دریافت پاسخهای آنان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام دانشگاههای کشور به اطلاعات الزویر دسترسی دارند، تاکید کرد: تنها دو دانشگاه شهید بهشتی و مالک اشتر دسترسی به این پایگاه ندارند و سایر دانشگاهها که در گذشته از این پایگاه خرید کرده اند به آن دسترسی دارند.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم درباره آخرین وضعیت رسیدگی به تقاضای روسای دانشگاههای کشور در خصوص تحریم الزویر، خاطرنشان کرد: نه تنها روسا بلکه معاونان دانشگاههای کشور در گردهمایی هایی که حضور داشتند خواستار تحریم الزویر هستند و نتیجه درخواست آنان بعد از پیگیریهای ما در رابطه با نحوه ادامه همکاری با این پایگاه علمی بستگی دارد.

به گفته مهدی نژاد، الزویر یک اقدام سیاسی و غیر علمی انجام داده و روی تعهدات خود یک جانبه پا گذاشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر قرار باشد رابطه با الزویر قطع شود باید این موضوع گام به گام صورت گیرد، اضافه کرد: در گام اول از استادان می خواهیم از داوری مقالات ارجاعی الزویر خودداری کنند و مقالات خود را در اختیار نشریات وابسته به الزویر قرار ندهند. در گام دوم، کاهش خرید از الزویر در دستور کار قرار می گیرد.

مهدی نژاد گفت: در گام بعدی با انتشارات کشورهای مستقل که فعالیتشان علمی است نه سیاسی همکاریمان را تقویت می کنیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید