امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 18:25:27

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در اتفاقی نادر رخ داد:

نجات شگفت انگیز جنین ۷ ماهه‌ گرفتار در سیفون دستشویی

شنبه, 27 خرداد 1391 ساعت 19:56 کدخبر :4149
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری ایمنا

خبرگزاری ایمنا: جنین ۷ ماهه€Œای که ساعتی پیش بر اثر زایمان ناگهانی مادرش در داخل توالت منزلی واقع در شهر بادرود نطنز، در سیفون دستشویی گرفتار شده بود به همت کارشناسان فوریتهای پزشکی این شهرستان از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش ایمنا، محمد احمدی یکی از تکنسینهای حاضر در این ماموریت فوریتهای پزشکی گفت: ساعت ۱۰ و ۵۰ دقیقه€Œی صبح امروز، اتاق فرمان فوریتهای پزشکی در تماسی با پایگاه ما اعلام کرد که مادر بارداری در دستشویی منزلی واقع در خیابان استادیوم بادرود نطنز زایمان کرده و فرزندش در سیفون دستشویی گرفتار شده است.
وی در ادامه افزود: بعد از دریافت این گزارش بلافاصله در صحنه€Œی حادثه حاضر و پس از کنترل شرایط، متوجه شدیم که نوزاد این زن ۴۲ ساله که ماه هفتم بارداری خود را پشت سر می€Œگذاشت، از رحم مادر خارج و سر وی داخل سیفون توالت گرفتار شده است.
احمدی تصریح کرد: پس از مشاهده€Œی وضعیت موجود، شرایط جسمی مادر را با انجام اقدامات درمانی اولیه کنترل کردیم؛ اما از آنجایی€Œکه نوزاد در این موقعیت تنها از طریق بند ناف امکان تنفس کردن و زنده ماندن را داشت، چنانچه بند ناف او از مادر جدا می€Œشد احتمال ادامه€Œی زندگی برایش ناممکن بود لذا سریعا با استفاده از یک چکش، سنگ سیفون توالت را به آرامی شکسته و سر نوزاد را رها کردیم.
این تکنسین اورژانس ۱۱۵، جنسیت نوزاد را پسر اعلام کرد و اظهار داشت: پس از نجات نوزاد، وی را که از ناحیه€Œی دست و پا مقداری دچار کبودی شده بود مورد درمان اولیه قرار داده و سپس با وضعیتی بسیار مناسب و مطلوب توسط آمبولانس به بخش نوزادان بیمارستان فاطمیه€Œی بادرود منتقل کردیم.
وی خاطرنشان کرد: مادر ۴۲ ساله را نیز که ششمین بارداری خود را پشت سر گذاشته بود، جهت اقدامات درمانی لازم به بخش مامایی بیمارستان مذکور انتقال دادیم و خوشبختانه در حال حاضر مادر و نوزاد از وضعیت جسمانی بسیار خوبی برخوردار هستند.
/

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید