امروزجمعه, 07 ارديبهشت 1397-- Friday Apr 27 2018

ساعت 12:36:06

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

دوچرخه‌سواري در آبها!

نخستين دوچرخه آبي کشور رونمايي شد

یکشنبه, 08 خرداد 1390 ساعت 09:05 کدخبر :1297
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایسنا

اولين دوچرخه آبي كشور كه با هزينه‌اي بالغ بر 20ميليون ريال به دست متخصصان محلي هرمزگان ساخته شده، در ساحل بندرعباس رونمايي و به آب انداخته شد.

محمد اميري رودان، مبتکر و طراح اين دوچرخه در گفت‌وگو با خبرنگار فناوري ايسنا منطقه خليج فارس، اظهار کرد: طرح ساخت اين دوچرخه زماني به ذهنم خطور كرد كه قصد داشتم از رودخانه‌اي واقع در بنگلادش عبور كنم، اما به جز كشتي وسيله‌ ديگري براي تردد وجود نداشت.

وي با اشاره به اين‌كه دوچرخه سواري رشته اصلي اوست، گفت: پس از بازگشت به ايران به اين فكر افتادم كه دوچرخه‌اي را براي عبور از معابر آبي بسازم، به همين منظور اين طرح و ايده نو را به هيأت دوچرخه سواري استان هرمزگان ارائه كردم كه با استقبال مواجه شد، به اين ترتيب كار ساخت دوچرخه دريا را با كمك اعضاي هيأت دوچرخه سواري عملياتي كرديم.

اين جهانگرد ايراني خاطرنشان كرد: از زمان ساخت اوليه تا كنون، بيش از 36 بار دوچرخه را به آب انداختيم و پس از هربار، مشكلي را رفع كرديم تا نهايتا به نخستين دوچرخه آبي کشور تبديل شد.

صاحب ايده دوچرخه دريا با اشاره به استاندارد و مستحكم بودن سازه اين دوچرخه گفت: اين دوچرخه به مدت 18ماه آزمايش شده و با همين وسيله تا جزيره هرمز تردد كرده‌ام.

اميري رودان گفت: اين طرح و ايده، نمونه خارجي ندارد و براي نخستين بار ساخته شده است.

اسماعيل صفا، رئيس هيأت دوچرخه سواري استان هرمزگان نيز در خصوص ساخت دوچرخه دريا براي اولين بار در ايران به خبرنگار ايسنا گفت: طرح ساخت دوچرخه دريا از طرف محمد اميري رودان به هيأت دوچرخه سواري استان هرمزگان ارايه شد كه از اين طرح استقبال کرديم و پس از دريافت طرح، سه نفر از اعضاي هيأت متشکل از من، مسلم زاهدي‌زاده و صادق زماني مشغول ساخت آن شديم.

وي اظهار کرد: طرح تكميلي اين دوچرخه در دست تهيه است و نمونه ساخته شده فعلي كه حدود 64 كيلوگرم وزن دارد، مي‌تواند سرنشيني به وزن حداكثر يكصد كيلومتر را حمل كند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید