امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 20:52:18

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 03:03:37

برداشتن حريم بين خواهر و برادر از اهداف سريال‌هاي ماهواره‌

نشانه‌گيري شبكه‌هاي ماهواره‌اي براي تخريب خانواده ايراني/14

دوشنبه, 20 تیر 1390 ساعت 08:13 کدخبر :1817
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاري فارس: يك كارشناس امور اجتماعي گفت: برداشتن حريم ميان خواهر و برادر و حدود الهي از برنامه‌‌هاي سريال‌هاي ماهواره‌اي است.

جعفر باي در گفت‌‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا»، القا تفكر و انديشه غربي را از جمله تأثيرات سريال‌هاي ماهواره‌اي بر فرهنگ خانواده‌هاي ايراني دانست و اظهار داشت: اين مسئله موجب فرهنگ‌پذيري از سوي بيگانگان مي‌شود كه عواقب خطرناكي را نيز به وجود خواهد آورد؛ دين اسلام پيروي از فرهنگ و انديشه بيگانگان را مورد مذمت قرار داده است.

وي گفت: متأسفانه صدا و سيما، برنامه‌هايي پرمحتوا براي جذب مخاطبان ندارد و همين امر موجب شده است تا مردم به ديدن برنامه‌هاي ديگر كشورها علاقه پيدا كنند؛ سرگرم ‌كردن خانواد‌ه‌ها و اعتياد به تماشاي اين دسته از سريال‌ها از اهداف كوتاه‌مدت سريال‌هاي ماهواره‌اي به شمار مي‌رود.

باي، اختلال جنسي و عادي‌سازي ناهنجاري‌هاي اجتماعي را از اهداف بلندمدت سريال‌هاي ماهواره‌اي دانست و ادامه داد: در اين سريال‌ها سعي دارند، به مخاطب بفهمانند كه روابط جنسي پنهان اصلاً مهم نيست.

وي با اشاره به اينكه مقدس‌ترين نهاد در كشور ما نهاد "خانواده " است، بيان داشت: اين نهاد از صلابت و قدرت برخوردار است، از اين رو برخي از سريال‌هاي ماهواره‌اي، محور خانواده را مورد هدف قرار داده و تلاش مي‌كنند تا روابط بين فردي را متزلزل كرده و عدم اعتماد بين افراد خانواده را به وجود آورند.

اين كارشناس امور اجتماعي در ادامه اين مطلب افزود: سازندگان سريال‌هاي ماهواره‌اي مي‌خواهند با رواج اختلال جنسي، نهاد خانواده را متلاشي كنند، از دست دادن نهاد خانواده منجر به از دست دادن سرمايه‌هاي اجتماعي است.

باي، خدشه‌دار كردن حدود روابط محرم و نامحرم كه دين اسلام آن را تعيين كرده است، از برنامه‌هاي آينده سريال‌هاي ماهواره‌اي دانست و تصريح كرد: از بين بردن حريم ميان خواهر و برادر و حدود الهي از برنامه‌‌هاي آينده سريال‌هاي ماهواره‌اي است.

وي اظهار داشت: مردم كشور ما داراي عواطف و احساسات بسيار هستند، دشمن نيز از اين خصلت پاك سوءاستفاده كرده و سعي دارد با ساخت برنامه‌ها و سريال‌هاي مختلف، احساسات بيننده را بر منطق آنها غالب كند.

اين كارشناس امور اجتماعي خاطرنشان كرد: متأسفانه مردم كشور ما به دليل مطالعه كم، از قدرت تحليل و تجزيه كمتري برخوردار هستند و به همين دليل زود تحت‌ تأثير فرهنگ‌ ديگر كشورها قرار مي‌گيرند؛ صدا و سيما نيز بايد با ساخت برنامه‌هاي پرمحتوا قدرت تجزيه و تحليل مردم را بالا ببرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید