امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 07:50:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رهبر انقلاب در جمع فرماندهان نظامی کشور؛

هر تجاوزی را با سیلی محکم ملت پاسخ خواهیم داد

شنبه, 21 آبان 1390 ساعت 14:30 کدخبر :3055
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : بخش خبری الف

هركس كه فكر تجاوز به جمهوری اسلامی ایران، در مخیله‌اش خطور كند، باید خود را آماده دریافت سیلی‌های محكم و مشت‌های پولادین ارتش، سپاه و بسیج و در یك كلام، ملت بزرگ ایران كند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۴۸
رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم تحلیف و دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه افسری امام علی(ع) در سخنانی، نیروهای مسلح را مایه عزت ملت و كشور ایران و نوك پیكان استوار دفاع ملی دانستند و تأكید كردند: دشمنان بخصوص آمریكا و دست‌نشاندگانش و رژیم صهیونیستی بدانند، ملت ایران اهل تجاوز به هیچ كشور و ملتی نیست اما هرگونه تجاوز و حتی تهدید را با قدرت كامل و بگونه‌ای پاسخ خواهد داد كه متعرضان و متجاوزان را از درون متلاشی كند.

فرمانده كل قوا افزودند: ملت استوار ایران، ملتی نیست كه فقط بنشیند و نظاره‌گر تهدیدهای قدرت‌های پوشالی مادی باشد كه از درون كرم‌خورده هستند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: هركس كه فكر تجاوز به جمهوری اسلامی ایران، در مخیله‌اش خطور كند، باید خود را آماده دریافت سیلی‌های محكم و مشت‌های پولادین ارتش، سپاه و بسیج و در یك كلام، ملت بزرگ ایران كند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همه ملت ایران بویژه نیروهای مسلح را به حفظ آمادگی برای تداوم مسیر عزت ملی و اقتدار بین‌المللی فراخواندند و تأكید كردند: ساخت مستحكم نظام جمهوری اسلامی و اتحاد ملی و نزدیكی دل‌های آحاد ملت ایران، مهم‌ترین قدرت بازدارنده است و همه موظف هستند این ساخت استوار و مستحكم نظام را حفظ كرده و به آن استحكام بیشتری ببخشند.

ایشان نیروهای مسلح را از لحاظ حضور در میدان علم و جهاد و همراه با معنویت و ایمان، مایه عزت خواندند و افزودند: آن كشور و ملتی كه بتواند ثابت كند آماده ایستادگی و دفاع جانانه برای استقلال، حفظ هویت، آرمان‌ها و موجودیت خود است، همواره عزیز است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: در دنیایی كه متأسفانه هنوز ارتباط میان ملت‌ها و كشورها براساس تكیه بر قدرت سرنیزه و اسلحه تعیین می‌شود و قلدران تلاش دارند با مشت‌های پولادین سرنوشت ملت‌ها را در دست بگیرند، آن ملتی از آسیب محفوظ خواهد بود كه آمادگی دفاعی خود را ثابت كند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به آمادگی دفاعی نیروهای مسلح از جمله ارتش، افزودند: این آمادگی دفاعی نیروهای مسلح در كنار دیانت و ایمان و تقوا، برای كشور و ملت ایران عزت‌آفرین است و باید آن را حفظ و تقویت كرد.

فرمانده كل قوا، دانشگاه‌ای ارتش را كانون علم و جهاد خواندند و خاطرنشان كردند: نیروهای مسلح كشور كه دارای دانش و علم، و آمادگی مجاهدت مؤمنانه هستند، در منطقه و دنیا بی‌نظیر است و چنین نیروهای مسلحی، نتیجه‌ی همت بلند ملتی است كه عزم راسخ خود را برای برافراشتن پرچم ایمان، اسلام و دیانت بكار گرفته است.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیرسرلشگر صالحی فرمانده كل ارتش ضمن خیرمقدم به فرمانده كل قوا، بر آمادگی یگان‌های مختلف ارتش جمهوری اسلامی ایران برای پاسخگویی مقتدرانه و بهنگام به هرگونه تهدید فرامنطقه‌ای، تأكید كرد.

امیرسرتیپ دوم رشیدزاده فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع) نیز با ارائه گزارشی تحصیلی گفت: تعمیق شناخت دینی و معنویت، ارتقاء كیفیت آموزش و كارآمدی، آموزش نظامی و رزم در كنار تولید علم، تجهیز و توسعه كتابخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها و توسعه همكاری‌های دانشگاه‌های افسری ارتش از جمله اقدامات انجام گرفته است.

فرمانده كل قوا در ابتدای این مراسم با حضور در محل مزار شهیدان گمنام، ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس را گرامی داشتند.

آیت‌الله خامنه‌ای سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند. در این مراسم تعدادی از خانواده‌های شهدا، فرماندهان، اساتید و دانش‌آموختگان منتخب و نمونه دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، هدایا و درجه‌های خود را از دست رهبر انقلاب اسلامی دریافت كردند. فرمانده كل قوا سردوشی نماینده دانشجویان جدید دانشگاه‌های افسری ارتش را نیز اهدا كردند.

در ادامه این مراسم، برنامه رزمایش میدانی اجرا شد و در پایان مراسم نیز، یگان‌های حاضر در میدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید