امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 14:34:40

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در اجتماع عظيم مردم گيلانغرب مطرح شد/

هشدار شديد رهبر معظم انقلاب به امريكايي‌ها در قبال توطئه مهمل جديد و تهمت تروريسم عليه ايران

یکشنبه, 24 مهر 1390 ساعت 10:40 کدخبر :2800
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رجانیوز

رهبر معظم انقلاب با تصريح بر اينكه ايستادگي ملت در حفظ هويت ملي ، كشور را در برابر دشمنان فائق خواهد ساخت ، تاكيد كردند جمهوري اسلامي در برابر دشمنان مي ايستد و عقب نشيني هم نمي كند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري چهارمين روز سفر رهبر معظّم انقلاب اسلامي به استان كرمانشاه به عطر ديدار با مردم مومن، مقاوم و وفادار گيلان غرب معطر شد.

حضرت آيت الله خامنه اي در اجتماع عظيم و پرشور مردم گيلان غرب، آحاد ملت پر استقامت ايران به ويژه جوانان را،'مدافعان هوشيار مرزهاي هويت، شخصيت و شرف ملي و ديني' خواندند.

ايشان با اشاره به تهمت هاي تروريستي اخير آمريكا به جمهوري اسلامي ايران تأكيد كردند: دشمن براي منزوي كردن ملت ايران و گسترش ايران هراسي يقه مي دَرّاند و جان مي كند اما همانند گذشته جز نفرت بي پايان ملتها از رژيم آمريكا و افزايش علاقه مردم به شعارهاي پر افتخار ملت ايران هيچ نتيجه اي بدست نمي آورد.

رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار كه صبح امروز(شنبه) در ورزشگاه شهداي گيلان غرب برگزار شد، پايداري پرشكوه مردم غيور و عزيز اين شهر را در دوران هجوم رژيم بعثي، مايه افتخار جوانان اين منطقه دانستند.

ايشانو با اشاره به بازديد چند باره خود از گيلان غرب و مناطق اطراف در طول هشت سال جنگ تحميلي افزودند: جوانان اين منطقه بدانند كه در دامان خانواده هايي پرورش يافته اند كه شجاعت و دلاوري توأم با غربت آنها در دفاع مقدس، حقيقتاً جاي افتخار دارد و نشان دهنده وجود زمينه هاي با ارزش معنوي و انساني است.

حضرت آيت الله خامنه اي، دوران كنوني را دوران دفاع مقدس از 'هويت و عزت ملي و اعتقادات مستحكم اسلامي' برشمردند و خاطر نشان كردند: همه دختران و پسران جوان و زنان و مردان مومني كه دوران دفاع نظامي از كشور و ملت را درك نكرده اند اكنون با همان روحيه ملي در ميدان پر افتخار دفاع از شرف و شخصيت عظيم ملي و اسلامي به نقش آفريني بپردازند.

ايشان حفظ خاطرات پر معناي دفاع مقدس را از عوامل موثر در حفظ هويت ملي برشمردند و با تجليل از بانوي مسلمان و شجاع گيلان غربي كه در آن دوران تعدادي از نظاميان دشمن را به هلاكت رساند و اسير كرد، افزودند: حفظ خاطرات پايداري مردم گيلان غرب، قصر شيرين و اسلام آباد، سرپل ذهاب و ديگر مناطق كشور در حفظ هويت ملي، داراي چنان اهميتي است كه شخصيت هاي برجسته، دانشمندان و عناصر فعال و متفكر بايد در اين زمينه احساس مسئوليت كنند.

رهبر انقلاب اسلامي، انكار هويت اسلامي ملت مبارز و قهرمان ايران و منزوي كردن جمهوري اسلامي را مهمترين هدف هجوم مستمر جبهه استكبار خواندند و خاطر نشان كردند: آمريكا، اروپا و دولت‌هاي وابسته براي درهم شكستن مقاومت ملت ايران به آب و آتش مي زنند و خود را مي كشند و اين واقعيت نشان مي دهد كه ارزش تاريخي پايداري اين ملت عزيز بر سر آرمانها، تا چه حد است.

حضرت آيت الله خامنه اي جنجال روزهاي اخير رسانه هاي وابسته به شبكه صهيونيستي بين الملل را درباره حمايت ايران از تروريزم، حلقه اي از توطئه هاي پي در پي مستبدان جهاني خواندند و افزودند: آنها با نسبت دادن يك تهمت مُهمَل و بي معنا به چند ايراني تلاش كردند بهانه اي به‌دست آورند و جمهوري اسلامي ايران را به‌عنوان مدافع تروريزم مورد هجوم تبليغاتي سياسي قرار دهند اما اين توطئه نيز نگرفت و نخواهد گرفت و مانند ديگر اقدامات آنها بي فايده و بي اثر مي ماند و بر خلاف تصورشان به انزواي بيشتر خود آنها منجر خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي، با اشاره به واقعيات و حوادث منطقه و جهان، رژيم آمريكا را در چشم ملت‌هاي جهان حكومتي منزوي و منفورترين دولت‌ها برشمردند و خاطرنشان كردند: رئيس جمهور كنوني آمريكا دو سال قبل براي فريب افكار عمومي منطقه، در مصر به تملق گويي پرداخت اما امروز در همان كشور و ديگر كشورهاي منطقه، مردم شعارهاي ضد آمريكايي سر مي دهند.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به هراس رئيس جمهور آمريكا از مردم منطقه افزودند: اين شخص حتي هنگام سفر به افغانستانِ تحت اشغال نيروهاي آمريكايي و ناتو نيز، از پايگاه هوايي بگرام خارج نشد و جرأت نكرد به كابل برود چرا كه در ميان ملت‌ها منزوي است و از آنها مي ترسد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به گسترش جنبش وال استريت به شهرهاي مختلف امريكا خطاب به مقامات اين كشور تأكيد كردند: شما در ميان ملت خود نيز منزوي هستيد و از اكثريت مردم مي هراسيد، آن وقت مي خواهيد با حرف‌هاي بيهوده ايران هراسي را عمومي كنيد؟

ايشان با تحسين و تجليل از پايداري ملت ايران به سردمداران استكبار خاطر نشان كردند: اين نكته را بخاطر بسپاريد كه جمهوري اسلامي ايران طرفدار ملت‌هاي مظلوم است، با ظالمان مخالفت و مبارزه مي كند و در مقابل زورگويي و زياده خواهي شما با همه وجود مي ايستد و از هيچ آرماني عقب نشيني نمي كند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به علاقمندي و طرفداري ملتها از شعارهاي جمهوري اسلامي افزودند: در مقابل اين اشتياق روزافزون، سردمداران آمريكا طرفداراني اقليتي و يك درصدي دارند و اين واقعيت، درست در نقطه مقابل جايگاه جمهوري اسلامي ايران است.

ايشان جوانان كشور را به قدرشناسي از اين جايگاه و ظرفيت عظيم توصيه كردند و افزودند: كشور متعلق به جوانان عزيز ايران است و نسل جوان و پر شور، بايد با حضور هر چه گسترده تر در ميدان‌هاي علم و فناوري و ديگر عرصه ها، و مقابله هوشيارانه با نفوذ دشمن، خود را براي آينده درخشان ايران آماده كنند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به گسترش روز به روز نهضت اسلامي در منطقه بسيار مهم خاورميانه تأكيد كردند: جوانان فهيم كشور، اسلام را به‌عنوان عامل نجات بخش مادي و معنوي، پاسداري كنند چرا كه هيچ ترديدي نيست كه آينده متعلق به اسلام است و پرچم اسلام ان‌شاءالله در همه منطقه به اهتراز در خواهد آمد و مجموعه اي مقتدر متحد و با عزت از ملت‌هاي منطقه تشكيل خواهد داد.

حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از سخنان‌شان با اشاره به وجود زمينه هاي مستعد در استان كرمانشاه، افزودند: ميزان بيكاري در منطقه بالاست و دولت بايد با استفاده از امكانات و توانايي هاي خود براي حل مشكلات استان اقدام كند و جوانان عزيز نيز با پيامدهاي اجتماعي بيكاري از جمله اعتياد و فساد اخلاقي مبارزه كنند.

در ابتداي اين ديدار امام جمعه گيلان غرب، ضمن تشكر و خير مقدم به رهبر انقلاب اسلامي به سابقه درخشان مبارزات مردم اين منطقه در جنگ تحميلي اشاره كرد و گفت: تقديم 750 شهيد از جمله 100 زن شهيده و چند كودك خردسال و بيش از 2300 جانباز و آزاده نمره ممتازي را در كارنامه رشادت مردم اين خطه به ثبت رسانده است.

حجت الاسلام رضواني در ادامه بر ضرورت رفع مشكل بيكاري جوانان، كمبود آب كشاورزي و توجه به مقوله فرهنگي تاكيد كرد و خواستار توجه بيشتر مسئولان به اين منطقه شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید