امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 02:04:55

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

*پيامدهاي سه هزار ميليارد توماني*

وزارت اقتصاد دو مدير بانكي را بركنار مي‌كند

یکشنبه, 03 مهر 1390 ساعت 09:52 کدخبر :2543
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایسنا

منابع مطلع در وزارت امور اقتصادي و دارايي از احتمال تغيير در مديرعاملي بانك‌هاي درگير در اختلاس اخير خبر مي‌دهند.

در پي سوءاستفاده مالي چند هزار ميليارد توماني اخير كه چند بانك بزرگ كشور را درگير خود كرده است خبرنگار بانك و بيمه ايسنا مطلع شد كه وزارت امور اقتصادي و دارايي در حال بررسي و تصميم‌گيري به منظور تغيير مديرعامل دو بانك است.

به گزارش ايسنا هر چند از بانك‌هايي كه احتمال تغيير در مديريت آنها بررسي شده نامي برده نشده است اما هشت بانك بزرگ دولتي و خصوصي در زمينه اين اختلاس و سوءاستفاده مالي به شكل مستقيم و غير مستقيم درگير بوده‌اند.

بانك صادرات كه حدود دو هزار و 800 ميليارد تومان گشايش‌ اعتبار (LC) با نام آن باز شده و بانك ملي كه بيش از هزار و دويست ميليارد تومان از اين پول را پرداخت كرده است از جمله مهم‌ترين بانك‌هاي درگير در اين ماجرا هستند.

همچنين وزير اطلاعات نام بانك ملت را به دليل شبه در پذيره‌نويسي بانك آريا كه متعلق به گروه اختلاس‌كننده است در زمره بانك‌هاي درگير در ماجرا آورده است هر چند كه مديريت اين بانك خود را از ماجرا مبرا مي‌داند.

بانك‌هاي سپه و رفاه كارگران دو بانك دولتي ديگري هستند كه مبلغي از ال‌سي‌هاي سوري در آنها تنزيل شده است. نام سه بانك خصوصي هم در اين بين ديده مي‌شود كه عبارتند از سامان،‌ پارسيان و پاسارگاد.

 

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید