امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 12:39:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

وزیر نفت: شرایط سخت تحریم سپری شد و روزهای خوبی پیش روی ماست

چهارشنبه, 16 اسفند 1391 ساعت 09:05 کدخبر :5330
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
تحریم ‌کنندگان نفت ایران به سراغ شرکت‌ها و بانک‌ها نیز می‌ روند تا برسر صادرات نفت ایران سنگ اندازی کنند اما با این وجود شرایط فروش نفت ایران بد نیست و در صنعت نفت تا امروز مشکل مالی برایمان پیش نیامده است.

شبکه ایران / وزیر نفت با اعلام اینکه شرایط سخت تحریم سپری شد و روزهای خوبی پیش روی ماست، گفت: برای پالایش روزانه 3.5 میلیون بشکه نفت در داخل برنامه داریم.
 رستم قاسمی در گفت و گو با تسنیم گفت: تحریم ‌کنندگان نفت ایران در تمام کشورها نیروهایی مستقر کرده‌اند و حتی به سراغ شرکت‌ها و بانک‌ها نیز می‌ روند تا برسر صادرات نفت ایران سنگ اندازی کنند اما با این وجود شرایط فروش نفت ایران بد نیست و در صنعت نفت تا امروز مشکل مالی برایمان پیش نیامده است.

قاسمی تصریح کرد: برای افزایش ظرفیت پالایش نفت در کشور به میزان روزانه سه میلیون و 500 هزار بشکه نیز برنامه ویژه ای داریم که این میزان ظرفیت پالایشی از طریق توسعه پالایشگاه های موجود، ساخت پالایشگاه های جدید وهمچنین ساخت پالایشگاه های کوچک محقق می شود.

وی اضافه کرد: تاکنون در بخش عرضه اوراق مشارکت، به میزان پیش‌ بینی شده اوراق عرضه و تسهیلات را نیز بیش از میزان پیش ‌بینی شده دریافت کرده‌ایم.

قاسمی گفت: در بودجه سال 92 نیز تلاش کرده ایم احکام لازم را برای توسعه و سرمایه ‌گذاری در نفت پیش‌ بینی کنیم تا در سال آینده هم مشکل مالی نداشته باشیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید