امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 07:56:51

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

وعده تازه وزیر کار

چهارشنبه, 16 آذر 1390 ساعت 15:07 کدخبر :3272
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با روند نزولی نرخ بیکاری در ماه‌های گذشته، تحقق نرخ بیکاری تک رقمی تا پایان سال جاری شدنی است، گفت: 1.2درصد کاهش تا نرخ بیکاری تک رقمی دور از دسترس نیست.

عبدالرضا شیخ الاسلامی در گفتگو با مهر در این خصوص که طبق گزارش اخیر مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری کشور از تابستان سال گذشته تا تابستان 90 به صورت مستمر کاهش یافته و از 13.6 درصد به 11.1درصد رسیده است، گفت: با اقدامات صورت گرفته نرخ بیکاری در یکسال گذشته 2.5 درصد کاهش یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: این عدد از این جهت قابل توجه است که نشان می دهد روند بیکاری در کشور نزولی است و مسیر فعالیت‌ها، برنامه ها و اقدامات درست است و ما توانستیم نتیجه بگیریم.

شیخ الاسلامی با اظهار امیدواری نسبت به تداوم فعالیت‌ها برای کاهش نرخ بیکاری و گسترش اشتغال‌زایی در سطح کشور، بیان داشت: امیدوارم شیب نزولی کاهش نرخ بیکاری تندتر شود و زودتر از حتی آنچه که قانون برنامه پنجم توسعه برای دستیابی به نرخ بیکاری 7 درصدی مقرر کرده است، بتوانیم به آن نرخ بیکاری مناسب برسیم که معضل بیکاری کشور نیز به نحوی مرتفع شود.

وی در این زمینه که اخیرا رئیس جمهور در صحبت‌های خود نوید داده است که دولت برای رفع مشکل بیکاری جوانان همه تلاش و توان خود را به کار خواهد بست، گفت: به هر حال ما آنچه که در توان و امکان است را به میدان آورده ایم و سخت تلاش می کنیم و امیدواریم بتوانیم نتیجه بگیریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه که با توجه به روند نزولی نرخ بیکاری آیا می توان انتظار داشت که نرخ بیکاری تا پایان سالجاری به زیر 10درصد برسد و به اصطلاح تک رقمی شود؟ بیان داشت: ما خیلی امیدواریم که بتوانیم نرخ بیکاری تک رقمی را محقق کنیم.

شیخ الاسلامی ادامه داد: وقتی که ظرف مدت یکسال نرخ بیکاری به میزان 2.5 درصد کاهش یافته و به 11.1درصد رسیده است، 1.1 درصد تا 1.2درصد کاهش تا دستیابی به نرخ بیکاری تک رقمی دور از دسترس نیست و فکر می کنم شدنی باشد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید