امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 23:46:51

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

يك انتصاب غيرتخصصي ديگر در سطوح بالای دولت

سه شنبه, 19 مهر 1390 ساعت 10:34 کدخبر :2754
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف

رئيس كل جديد بيمه مركزي ايران، تجربه و تخصص خاصی در صنعت بيمه ندارد. مقام قضایی مسئول پرونده فساد در صنعت بیمه براي احضار و محاكمه متهم دانه درشت این پرونده باید از «خط قرمز توهم آميز» عبور كند.
رئيس كل جديد بيمه مركزي ايران تجربه و تخصص خاصی در صنعت بيمه ندارد.

به گزارش الف، سوابق اجرايي و تحصيلي سيد محمدكريمي كه اخيراً با تصويب هيات دولت به رياست كل بيمه مركزي منصوب شده نشان مي‌دهد كريمي ۵۰ساله، فوق ليسانس مديريت دولتي دارد و در سال ۸۶ استاندار مازندران بود و پس از حدود ۲۰ماه در آبان ماه ۸۸ به عنوان مدير عامل صندوق مهررضا منصوب شد.

بررسي‌هاي خبرنگار الف نشان مي‌دهد، كريمي در اولين اقدامات خود در صندوق مهر رضا مهلت بازپرداخت تسهيلات اشتغال صندوق مهررضا را از ۳ سال به ۵ سال اضافه كرد و در سال ۸۹ نيز به رئيس جمهور تعهد داده بود ۲۰۰هزار فرصت شغلي ايجاد كند كه در نتيجه تصميمات وي، منابع صندوق مهررضا در سه ماهه پاياني سال ۸۹ دچار كسري شد.

انتصاب افراد بدون تخصص و تجربه‌كاري مناسب در پست‌هاي تخصصي متاسفانه در دولت آقاي احمدي‌نژاد مكرراً مشاهده شده است.

يك نمونه چنين انتصاب‌هايي، سپردن مديريت بانك صادرات ايران به محمدجهرمي بود. جهرمي كه قبل از انتصاب به مديريت عاملي بانك صادرات ايران هيچ سابقه و تجربه بانكي در كارنامه خود نداشت، در دوره مديريت خود شاهد بزرگترين سوء استفاده مالي در تاريخ ايران بود و به همين دليل از كار بركنارشد.

«بيمه مركزي ايران»، يكي از تخصصي‌ترين نهادهاي اقتصادي است و رئيس كل آن طبق قانون وظيفه هدايت و نظارت‌بر صنعت بيمه كشور را به عهده دارد.

سال ۸۶ يكي از پيچيده‌ترين مفاسد اقتصادي در صنعت بيمه كشور بوقوع پيوست كه پرونده آن همچنان مفتوح است و مقام قضایی آن پرونده براي احضار و محاكمه متهم دانه درشت آن، باید از «خط قرمز توهم آميز» عبور كند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید