امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 20:01:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خبر داد:

پایان اخاذی زن رمال‌ در مقبره آیت الله شفتی مسجد سید

سه شنبه, 24 خرداد 1390 ساعت 12:00 کدخبر :1470
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا‌: مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: زن رمالی‌ که در مقبره آیت الله شفتی مسجد سید اصفهان با تغییر اسامی خانم‌ها از آنها رمالی‌ می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش ایمنا‌، حجت‌الاسلام‌ حسین اژدری‌ ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به این که مبارزه با بحث خرافات و توسعه آن در بقاع‌ متبرکه و مساجد از مهم ترین برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه می‌باشد، اظهار داشت: به تازگی مطلع شدیم در برخی از مساجد و بقاع‌ متبرکه استان افرادی سودجو‌، عقاید ناب مردم را به بازی گرفته و با ترفندهایی‌ همچون دعانویسی‌ و تغییر اسامی آنها، برای رفع مشکلات و گرفتاری‌هایشان هزینه‌هایی را از این افراد اخاذی می‌کردند.
وی با بیان این که مسئولان اوقاف بعد از آگاهی از این موضوع به بررسی و کسب اطلاع پرداختند، تصریح کرد: اطلاعات جدید حاکی از این است که اخیرا افرادی در بقعه علامه مجلسی با ارایه دعاهای‌ نامعتبر‌ به مردم و دریافت هزینه‌های هنگفت قصد کلاهبرداری‌ و سر کیسه کردن مردم را داشتند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه با تاکید بر این که بیش از ۹۹ درصد مراجعان به این گونه افراد، خانم‌ها هستند، تصریح کرد: همچنین خانمی در مقبره آیت‌الله شفتی مسجد سید اصفهان با این ترفند که حروف ابجد نام افراد با نام پدر و مادرشان هم خوانی ندارد و همین موضوع باعث ایجاد گرفتاری برای آنها می شود از هر‌کدام از این افراد که اکثر آنها نیز خانم بوده برای تغییر اسم مبلغ ۳۶ تا ۵۱ هزار تومان اخاذی می کرده است.
وی با تاکید بر این که در راستای این اتفاق موضوع را با مراجع تقلید در میان گذاشته و نظر ایشان را نیز جویا شدیم، بیان داشت: همه مراجع تقلید این کار را حرام دانسته و خواستار مقابله با ‌چنین رفتارهای غیر متعارف و ناشایستی‌ در جامعه شدند.
حجت‌الاسلام اژدری‌ همچنین به حضور ۲۰ نفر از دختران طرفدار این خانم با عنوان خادمان افتخاری این مقبره در مسجد سید اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه این افراد را از مقبره اخراج کردیم باز هم به این محل می‌آیند و کارشکنی‌هایی را انجام می‌دهند. ‌
وی تصریح کرد: در راستای دستور مراجع تقلید مبنی بر مبارزه با چنین اقداماتی موضوع را با دادگستری در میان گذاشته و موفق شدیم تولیت مسجد سید را که از سال‌ها پیش از سوی دیوان عدالت اداری به شخص خاصی محول شده بود برداریم‌.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان همچنین به اسرار متولی مسجد سید اصفهان مبنی بر استمرار تولیت خود اشاره کرد و بیان داشت: این شخص همچنان خود را تولیت مسجد سید می‌داند و خود را با همین سمت به ادارات مختلف معرفی کرده و با رای دادگاه مخالفت می‌کند.
وی ادامه داد: در همین راستا برای برگزاری اعتکاف در مسجد سید با این شخص درگیری داریم و با توجه به حکم قضایی دچار مشکل هستیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید