امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 11:07:09

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

گزارش فارس از جزئیات جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی:

پرداخت وام‌های کلان بانکی پشت درهای بسته؛ مهجوریت فرمان 8 ماده‌ای رهبری

سه شنبه, 12 مهر 1390 ساعت 13:45 کدخبر :2651
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس: عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با تشریح جزئیات جلسه این ستاد از کوتاهی بانک‌ها در اجرای فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری گلایه کرد
خبرگزاری فارس: پرداخت وام‌های کلان بانکی پشت درهای بسته؛ مهجوریت فرمان 8 ماده‌ای رهبری

عزت ‌الله یوسفیان در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» با تشریح جزئیات جلسه شب گذشته ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: در این جلسه در خصوص مسائل بانک‌ها و پیرامون فرمایشات مقام معظم رهبری مباحثی مطرح شد.
وی با تأکید بر اینکه تصمیم‌گیری‌های جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به هفته‌های آتی موکول شد، افزود: باید در ستاد نیز اتفاقاتی در راستای عمل به فرمایشات مقام رهبری انجام شود.
یوسفیان ضمن اشاره به اینکه هنوز خبر جدیدی از اختلاس بزرگ در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح نشده است گفت: 10 سال از فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری می‌گذرد. اگر حتی درصدی از این فرمایشات اجرا می‌شد این اتفاقات نمی‌افتاد.
این عضور ستاد مبارزه تصریح کرد: البته باید توجه داشت که در این 2 سال گذشته ستاد مبارزه با مفاسد مدعی است بیش از 8 سال گذشته در راستای فرمایشات مقام رهبری عمل کرده‌اند.
وی افزود: با وجود اینکه آمار و ارقام مختلف در ستاد مبارزه با مفاسد برای اجرای فرمان 8 ماده‌ای مطرح می‌شود اما باید گفت که باز هم این عملکرد نامطلوب است.
یوسفیان تصریح کرد: برای اینکه مشخص شود تا چه حد به فرمان 8 ماده‌ای در ستاد توجه شده هم‌اکنون مصوبات و موانع اجرای این مصوبات در حال بررسی است.
این عضو ستاد درباره گلوگاه‌های فساد در نظام دولتی و خصوصی گفت: بانک‌ها، گمرک، اراضی و موارد دیگر گلوگاه‌های فساد به حساب می‌آیند که باید به آنها توجه کرد.
یوسفیان در ادامه درباره تأثیر قانون‌گذاری و ضعف قوانین در اجرای فرمایشات مقام رهبری اظهار داشت: بانک‌ها باید در اجرای قوانین و به خصوص فرمان 8 ماده‌ای روال و رویه خود را تغییر می‌دادند.
یوسفیان تصریح کرد: بانک‌ها باید با مردم شفاف عمل می‌کردند و آنها را در جریان پرداخت وام‌های کلان قرار می‌دادند.
وی با بیان اینکه وام‌های کلان در بانک‌ها پشت درهای بسته پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: اگر مردم و رسانه‌ها در جریان پرداخت وام‌های کلان قرار می‌گرفتند برای آنها در بازپرداخت تعهدی ایجاد می‌شد.
یوسفیان تأکید کرد: الان اصرار بر این است که بانک‌ها حتماً وام‌های کلان را اعلام کنند تا مردم بدانند برای چه چیزی از منابع بیت‌المال استفاده می‌شود.
وی در واکنش به اظهاراتی مبنی بر اینکه مبارزه با مفاسد و مفسدان توسط برخی افراد ناسالم انجام می‌شود تصریح کرد: افراد سالم و ناسالم در تمام دنیا وجود دارد، اما باید نظارت بر عملکردها باشد و بدون هیچ غرضی با متخلفان برخورد شود.
وی تأکید کرد: طبق فرمایشات مقام رهبری باید برخورد قانونی با متخلفان انجام شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید