امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 14:38:29

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اقتصاد در 7 روز/

پرونده استیضاح وزیر اقتصاد بسته شد/ التهاب در بازار ارز

پنجشنبه, 12 آبان 1390 ساعت 12:50 کدخبر :2991
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر-گروه اقتصادی: بازگشت حسینی به وزارت اقتصاد و رای نیاوردن طرح استیضاح وی، ملتهب شدن قیمت دلار در بازار و رکوردزنی دوباره، برگزاری نشست اوپک در تهران، روشن شدن ابعاد جدیدی از پرونده امیرمنصور آریا و واریز مرحله نهم یارانه های نقدی؛ از مهم ترین اخبار اقتصادی هفته بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهم ترین خبر اقتصادی هفته مربوط می شود به طرح استیضاح سیدشمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارایی که توانست با 6 ساعت جلسه 141 نماینده مجلس را مجاب کند که نباید استیضاح شود. البته از پس 94 نماینده نیز برنیامد و برای 10 نفر هم فرقی نداشت که حسینی بماند یا برود.

در هفته جاری یکبار دیگر مانند نوسانات قیمتی ماه های گذشته بازار ارز دچار تلاطم شد و قیمت دلار یکدفعه تا 1340 تومان در بازار آزاد افزایش یافت. اعمال سیاست یکسان سازی نرخ ارز توسط بانک مرکزی و حتی 3 نرخی شده بازار نیز نتوانست مشکلی را حل کند.

واریز یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی برای هر نفر در مرحله نهم نیز در این هفته انجام شد و از صبح دیروز نیز قابل برداشت شد.

خبرنگار مهر در هفته جاری گزارش داد عبدالله سالم البدری، دبیرکل اوپک برای برگزاری یک نشست با مسئولان نفتی ایران وارد تهران شد و اعلام کرد: قیمت جهانی نفت تا پایان سال 2011 میلادی به زیر 100 دلار کاهش نمی یابد.

خبر دیگر نفتی اینکه علی آبادی، سرپرست سابق وزرات نفت در گفتگو با مهر با بیان اینکه قصد بازگشت مجدد به صنعت نفت را ندارم، بر ضرورت فعالیت همزمان ده‌ها وزیر در وزارت نفت تاکید کرد و گفت: با مافیا در دوران مسئولیتم در وزارت نفت برخورد نکردم.

معاونین وزیر نیرو در امور آب و برق به مهر اعلام کردند که هنوز خبری از افزایش قیمت آب و برق نیست با این حال برخی سناریوها برای افزایش قیمت برق مطرح است. در مورد افزایش قیمت آب نیز موضوع کمی جدی تر است و قرار است به همین زودی ستاد هدفمندی یارانه ها نحوه افزایش قیمت آب را در پلکان دوم اعلام کند.

رئیس سازمان مالیاتی کشور نیز از تشکیل یک پرونده فرار مالیاتی گروه امیرمنصور آریا خبر داد و گفت که پرونده آن به قوه قضائیه ارسال شده است. همچنین خبر دیگری نیز به شناسایی برادر امیرمنصور آریا در کانادا اشاره دارد.

دستمزد سال آینده کارگران؛ موضوعی که در هفته جاری به یک نشست مقدماتی نمایندگان دولت، کارگر و کارفرما انجامید و قرار است بزودی در دستور کار جدی هر یک از گروه ها قرار گیرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید