امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 08:36:27

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مشروح /دادستان تهران:

پرونده عامل ترور شهيد علي محمدي به دادگاه ارسال شد/پايان محاكمه متهمان رها سازي بيماران

پنجشنبه, 20 مرداد 1390 ساعت 09:04 کدخبر :2111
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایرنا

تهران-دادستان عمومي و انقلاب تهران اعلام كرد:پرونده ترور شهيد 'مسعود عليمحمدي' با صدور كيفر خواست به دادگاه ارسال شد.
پرونده عامل ترور شهيد علي محمدي به دادگاه ارسال شد/پايان محاكمه متهمان رها سازي بيماران
به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، 'عباس جعفري دولت آبادي' عصر چهارشنبه در نشست خبري با خبرنگاران همچنين از ارسال پرونده عوامل ضرب و جرح طلبه (فروزش) به دادگاه خبر داد.
دادستان تهران در ادامه از محاكمه 11 متهم رهاسازي بيماران در بيابان خبر داد و گفت: محاكمه متهمان تمام شده و منتظر صدور حكم هستيم.
دولت آبادي همچنين درباره آخرين نتيجه پرونده طلبه 'علي خليلي' كه به دليل امر به معروف و نهي از منكر مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، گفت: مضروب در وضعيت جسماني خوبي قرار ندارد و به همين دليل منتظر هستيم تا بتواند با بازپرس پرونده صحبت كند.
وي تصريح كرد: اين پرونده،‌پنج متهم دارد كه همه آنها در بازداشت به سر مي برند.
دادستان عمومي و انقلاب تهران خاطر نشان كرد: از اين پنج متهم، يك نفر ضارب اصلي و مابقي در اتومبيل پرايد و همراه ضارب بوده اند.
دولت آبادي همچنين درباره بيمارستان هايي كه از پذيرش 'علي خليلي' در زمان مجروحيت امتناع كرده بودند، گفت: پرونده در اين بخش، به دادسراي پزشكي ارجاع شده و تا اين لحظه نيز از وزارت بهداشت، گزارشي نيامده است.
وي خاطر نشان كرد: طبق قانون موجود كه مصوب پيش از انقلاب است، عدم پذيرش مصدومان توسط اورژانس بيمارستان ها جرم است.
دادستان عمومي و انقلاب تهران همچنين درباره پرونده دستگيري منتسب به جرياني خاص، گفت:در اين رابطه، دو پرونده با صدور كيفر خواست به دادگاه ارسال شده است و در هر پرونده يك متهم وجود دارد.
جعفري دولت آبادي همچنين درباره آخرين نتيجه پرونده سي دي ظهور نزديك است، افزود: تحقيقات درباره اين پرونده به پايان رسيده و به دادگاه روحانيت ارجاع شده است.
وي اضافه كرد: چون دادستاني تهران از دادگاه روحانيت مجوز داشت، تحقيقات مرتبط با اين پرونده را انجام مي داد.
وي در ادامه در رابطه با ترور'داريوش رضايي نژاد' دانشجوي نخبه نيز گفت: تحقيقات درباره اين پرونده در حال انجام است و در اينكه يك اقدام تروريستي صورت گرفته، ترديدي وجود ندارد.
دادستان عمومي و انقلاب تهران همچنين، درباره پرونده قتل وزنه بردار پيشكسوت در شهريار نيز گفت: يكي از متهمان اين پرونده كه راكب موتور بوده دستگير اما قاتل اصلي هنوز دستگير نشده است.
جعفري دولت آبادي در ادامه به پرونده قتل دختر يكي از نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي اشاره كردو گفت: جسد اين دختر در كهريزك كشف شد و در حوزه دادستاني شهرستان ري است .
وي افزود:جسد به پزشكي قانوني تحويل شده اما هنوز مظنون اصلي دستگير نشده است.
وي همچنين درباره پرونده حفر چاه در منطقه شيان كه موجب كشته شدن دو چاه كن شد، گفت: در اين رابطه دو نفر دستگير شدند.
دادستان عمومي و انقلاب تهران همچنين به جلسه امروز دادستاني با مسوولان جرايم خاص اشاره كرد و گفت: در اين جلسه، مسوولان براي جمع آوري معتادان اعم از معتادان بي خانمان و توزيع كنندگان مواد مخدر ‌تصميم جدي گرفته اند.
وي اظهار اميدواري كرد: ظرف چند ماه آينده،‌با افزايش ظرفيت ها، معتادان آشكار و بي خانمان سطح شهر تهران جمع آوري شود.
دولت آبادي همچنين از تجميع پرونده هاي مربوط به اشرار در دادسراي شهيد مقدس خبر داد و گفت: به زودي در اين رابطه شيوه نامه اي منتشر خواهيم كرد و تاكيداتي را در رابطه با تخصصي بودن رسيدگي ها و عدم اغماض در رسيدگي پيش بيني مي كنيم.
وي در پايان با اشاره به پرونده فردي به نام 'ع- تقي زاده'، محكوم پرونده فرودگاه پيام نيز گفت: محكوم اين پرونده براي اجراي حكم دستگير شده است.
وي با بيان اينكه محكوم اين پرونده مدعي است رد مال كرده ، افزود: وي همچنين مدعي است مدت محكوميتش به پايان رسيده اما طبق تحقيقات صورت گرفته مشخص شد پنج ماه از محكوميت اين فرد باقي مانده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید