امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 09:30:32

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در جشنواره شهروند نمونه؛

پليس اصفهان از ناجي ۴۰ مسافر يك اتوبوس تقدیر کرد

شنبه, 21 آبان 1390 ساعت 14:22 کدخبر :3051
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: فردي كه سال گذشته جان ۴۰نفر از مسافران اتوبوس مسافربري در گردنه ملا احمد نايين به اصفهان را نجات داده بود به عنوان شهروند نمونه انتخاب و پلیس اصفهان با اعطاي هديه و تنديس جشنواره شهروند نمونه از وي تقدير به عمل آورد.

به گزارش ایمنا، "عليرضا صنعتي" جواني ۲۷ساله است كه سال گذشته توانسته بود هنگامي كه راننده اتوبوس مسافربري حين رانندگي دچار سكته مغزي مي شود و ترس و وحشت تمام وجود مسافران را فرا مي گيرد، در يك اقدام سريع اتوبوس را به كنار جاده هدايت كرده و باعث نجات جان ۴۰ مسافر داخل اتوبوس شود.
وي در تشريح جزييات واقعه گفت: ۱۳ شهريور سال۸۹ بود كه من به اتفاق همسرم با يك دستگاه اتوبوس مسافربري از مشهد به اصفهان مي آمدم و برحسب اتفاق در صندلي پشت راننده نشسته بودم ،نزديكي هاي گردنه ملااحمد نايين به اصفهان بوديم كه راننده چون شاگردش خوابيده بود از من دستمال كاغذي خواست. دستمال كاغذي را كه به او دادم نگاهم به پيشاني پراز عرقش افتاد هنوز دستمال را از من نگرفته بود كه بي اختيار سرش به روي فرمان افتاد و كنترل اتوبوس از دستش خارج شد، اتوبوس شروع به لرزيدن كرد و به اين طرف و آن طرف مي رفت ناگهان صداي جيغ مسافران بلند شد و ترس و وحشت تمام وجودشان را فرا گرفت.
صنعتی افزود: با ديدن اين صحنه من در يك اقدام سريع فرمان را گرفتم و به سمت بيرون از جاده هدايت كرده و بعد هم ترمز دستي را كشيدم با ايستادن اتوبوس مسافران شروع به كف زدن كردند و فرياد شادي سر دادند و من هم خدا را شكر كردم كه توانسته بودم يك خدمتي به مردم كرده باشم و جان ۴۰ نفر را كه شايد ممكن بود با حادثه خطرناكي مواجه شوند نجات دهم.
وی ادامه داد: بعد از اينكه از اتوبوس پياده شديم موضوع را با شماره۱۱۰ و ۱۱۵ به پليس و اورژانس اطلاع داديم كه با توجه به نزديكي به شهرستان نايين در عرض ۵ دقيقه اكيپي از هر دو گروه بر سر صحنه حاضر شدند و كارشناسان اورژانس پس از معاينه راننده اعلام كردند كه وي در همان لحظه كه سرش بر روي فرمان افتاده بوده براثر سكته مغزي فوت كرده است.
صنعتي با بيان اينكه آن روز من به كس ديگري نگاه نكردم بلكه خودم احساس مسئوليت كرده و دست به كار شدم تا جان مردم را نجات دهم، گفت: امروز هم هرجا اگر به يك مشكل و مسئله اي برخورد كنم بي تفاوت از مقابل آن عبور نمي كنم و سعي مي كنم هرچه توان دارم براي خدمت به مردم شريف ايران انجام دهم.
وی در پايان در خصوص ويژگي هاي شهروند نمونه نيز اظهار داشت: شهروندان نمونه نبايد از مقابل حوادث اطراف خود بي تفاوت بگذرند و كوتاهي كنند بلكه بايد هرچه از دستشان بر مي آيد براي خدمت به ديگر شهروندان خود انجام دهند حتي اگر اين كار با برقراري يك تماس به مركز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ باشد. ۵۹/

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید