امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 12:24:33

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

غفوری‌فرد به مهر خبر داد:

پیشنهاد 3 سن برای بازنشستگی اساتید/ تصمیم نهایی به عهده 2 وزیر

یکشنبه, 09 مرداد 1390 ساعت 11:58 کدخبر :2004
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

رئیس هیئت نظارت و ارزیابی شورای عالی انقلاب فرهنگی از 65، 70 و 75 به عنوان سه سنی نام برد که وزارت علوم درباره بازنشستگی اعضای هیئت‌علمی به شورای پیشنهاد داده بود اما شورای عالی اخیراً اصلاح روند بازنشستگی اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه را به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت واگذار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، واگذاری اصلاح روند بازنشستگی اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه به وزرای علوم و بهداشت در جلسه 693 شورای عالی انقلاب فرهنگی که سه شنبه 28 تیر ماه به ریاست دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور برگزار شد به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

محمدرضا مخبر دزفولی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره گفت: مقرر شده بر اساس بند 20 قانون پنجم توسعه تصمیم‌گیری درباره اصلاح روند بازنشستگی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه به وزرای علوم و بهداشت به ‌همراه هیئت امنای مرکزی این وزارتخانه‌ها واگذار شود. بر این اساس و با ایجاد وحدت رویه در این زمینه، دانشگاه‌های کشور باید مطابق چارچوب تدوین شده توسط این گروه عمل کنند و با این روال دیگر شاهد رفتار سلیقه‌ای درخصوص بازنشستگی اساتید دانشگاه‌ها نخواهیم بود.

حسن غفوری فرد در پاسخ به خبرنگار مهر درباره کیفیت این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آخرین مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره بازنشستگی اعضای هیئت علمی این است که برای ایجاد وحدت رویه در زمینه بازنشستگی اعضای هیئت علمی خود وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصمیم بگیرند.

رئیس هیئت نظارت و ارزیابی شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت دکتری دو برابر شده و هر دانشجوی دوره دکتری نیز نیاز به استاد راهنما دارد لذا در این شرایط، بازنشسته کردن اساتید بدون مقدمات شاید خودسرانه باشد.

غفوری فرد اضافه کرد: پیش از این وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داده بود که سن بازنشستگی برای اعضای هیئت علمی با مرتبه استادیار برابر 65 سال، برای اعضای هیئت علمی با مرتبه دانشیاری برابر 70 سال و برای اعضای هیئت علمی با مرتبه استادی برابر 75 سال باشد.

وی ادامه داد: این پیشنهاد وزارت علوم در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح بود ولی تصمیم نهایی شورای عالی انقلاب فرهنگی این بود که تعیین سن بازنشستگی اعضای هیئت علمی را به دو وزارتخانه علوم و بهداشت واگذار کند تا هیئت ممیزه مرکزی وزارتخانه ها قانون یکنواختی را اعلام کنند که در سراسر دانشگاهها به طور یکسان اجرا شود.

رئیس هیئت نظارت و ارزیابی شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به این سئوال مهر که آیا پس از اینکه وزرای علوم و بهداشت درباره سن بازنشستگی اعضای هیئت علمی تصمیم گرفتند، تصمیم‌شان باید به تأیید این شورای عالی برسد یا خیر، گفت: دیگر نیازی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود ندارد و خود هیئت ممیزه این دو وزارتخانه مستقیماً تصمیم می‌گیرند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید