امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 23:37:53

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در گفتگو با مهر اعلام شد:

پیک تقاضای کار به فارغ‌التحصیلان رسید/ تجمع دهه شصتی‌ها برای کار

شنبه, 22 مرداد 1390 ساعت 11:18 کدخبر :2137
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه هم اکنون پیک تقاضا در بازار کار مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است، گفت: متولدین دهه شصت وارد بازار کار شده اند.

محمدحسین فروزان مهر در گفتگو با مهر در خصوص افزایش تعداد ورودی های به بازار کار و به اصطلاح هجوم متولدین دهه 60 به بازار کار، با بیان اینکه نوع بیکاری جامعه ما در مقایسه با گذشته متفاوت شده است، گفت: هم اکنون پیک تقاضا برای ورود به بازار کار، مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

معاون توسعه اشتغال و سرمایه انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با این وجود با تحولات جمعینی دهه 60، هم اکنون بیشتر آنها وارد بازار کار شده اند که البته با چند سال تاخیر به دلیل تحصیل در دانشگاه ها نیز همراه بود.

فروزان مهر با بیان اینکه ورود یکباره و فراوان کارجویان به بازار کار از لحاظ ایجاد فرصت های جدید یک تهدید تلقی می شود، ادامه داد: از اینرو اقتصاد کشور نیز باید بتواند زمینه های ورود به کار کارجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را فراهم کند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برای دستیابی به اینکه کارجویان وارد بازار کار شوند علاوه بر برنامه ریزی های صورت گرفته، فرصتی نیز جهت استفاده از ظرفیت های بین المللی و به اصطلاح اعزام به خارج آنان وجود دارد.

وی با اشاره به لزوم استفاده از توانمندی ها و امکانات کاریابی های بین المللی برای تحقق امر اشتغال زایی کارجویان، ادامه داد: فراهم شدن امکان استفاده از ظرفیت های خارجی و مبادله نیروی کار، بند 6 سیاست های کلی اشتغال ابلاغی مقام معظم رهبری نیز به این موضوع پرداخته است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دسترسی به بازارهای خارجی برای ایجاد فرصت های جدید شغلی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در شرایط فعلی با شمار زیادی از نیروهای فارغ التحصیل دانشگاهی مواجه هستیم.

فروزان مهر تصریح کرد: اعزام نیروی کار فارغ التحصیل دانشگاهی به خارج می تواند علاوه بر کاهش هزینه های مربوط به ورود نیروی کار به بازار اشتغال، زمینه های تقویت درآمد ملی را نیز ایجاد کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اعزام نیروی کار به خارج کشور می تواند علاوه بر پوشش بخشی از نیازهای اشتغالی نیروی کار، زمینه انتقال دانش فنی و حرفه ای را نیز به داخل کشور فراهم آورد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید