امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 14:02:06

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

عضو پارلمان افغانستان در گفت‌وگو با فارس فاش کرد:

چگونگي ورود مواد منفجره به خانه رباني و ترور وي توسط طالبان

چهارشنبه, 30 شهریور 1390 ساعت 07:43 کدخبر :2532
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس: «واحدیار» وزیر سابق طالبان و عضو فعلی شورای عالی صلح افغانستان روز گذشته در تماس تلفنی با ربانی به وی گفته که دو تن از رهبران مهم طالبان تمایل دارند تا با شما مذاکره و سپس به روند صلح بپیوندند.
خبرگزاری فارس: چگونگي ورود مواد منفجره به خانه رباني و ترور وي توسط طالبان
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، «واحدیار» وزیر سابق طالبان در امور مهاجرین و عضو فعلی شورای عالی صلح افغانستان روز گذشته در تماس تلفنی با برهان‌الدین ربانی به وی اعلام می‌کند که دو تن از رهبران مهم طالبان تمایل دارند تا با شما مذاکره و سپس به روند صلح بپیوندند.

واحدیار همراه با یک نفر که مواد منفجره را در عمامه خود جاسازی کرده بود به منزل برهان‌الدین ربانی وارد می‌شود.
این وزیر سابق طالبان به محافظان ربانی می‌گوید که فرد همراه وی را بازرسی بدنی نکنند زیرا به وی هتک حرمت می‌شود و ممکن است از ملاقات با ربانی منصرف شود.

به گفته فضل‌کریم ایماغ عضو پارلمان افغانستان این عامل انتحاری که همراه واحدیار به منزل ربانی وارد شده بود هنگام مصافحه با ربانی سر خود را به سینه ربانی نزدیک کرده و خود را منفجر می‌کند.

از سرنوشت واحدیار اطلاعاتی در دست نیست، جسد ربانی در حال حاضر در بیمارستان وزیر اکبرخان کابل است.

منطقه وزیر اکبرخان که منزل ربانی در آن قرار دارد تحت محاصره نیروهای امنیتی افغانستان قرار دارد و به هیچ کس اجازه ورود به این منطقه داده نمی‌شود. در تمامی شهر کابل جو امنیتی حاکم شده و از تردد خودروها جلوگیری می‌شود.

حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان که به منظور شرکت در اجلاس سازمان ملل در نیویورک به‌سر می‌برد ممکن است سفر خود را ناتمام گذاشته و به کابل برگردد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید