امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 05:28:39

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

از آموزش فیزیوتراپی تا اینگر

گزارش برنا از بازار داغ موسسات آموزش یوگا/ با 50 هزار تومان خندیدن یاد بگیرید!

شنبه, 12 شهریور 1390 ساعت 18:55 کدخبر :2293
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : برنا

برای برخی از افراد خندیدن سخت است اما بعد از گذراندن چند جلسه می توانند بدون هیچ دلیلی و به سادگی بخندند که هم از نظر روحی و هم از لحاظ جسمی مفید است.
به گزارش باشگاه جوانی برنا تمرینات یوگا چند صباحی است که جای خود را در بین جوانان بازکرده است و تاسیس موسسات جدید در این خصوص خود گواه این ادعا است. البته یوگا انواع مختلف دارد که هر کدام کاربردهای گوناگونی دارند که یکی از آن‌ها یوگای "آسانا" است.

آسانا روی تمرینات بدنی تاکید می‌کند و در بیشتر موسسات همین شیوه یوگا تدریس می‌شود.
با این حال مدیر یکی از موسسات معتقد است: یوگا مثل علم ریاضی است که یکی از آن‌ها حرکات فیزیکی، تمرینات تنفسی، کنترل هوا و فکر را به فرد آموزش می‌دهند و این آموزش‌ها در همه ترم‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شهریه کلاس‌های یوگا با توجه به متد آموزشی و البته مکان آموزشگاه بین 30 تا 50 هزار تومان برای ده جلسه است.

اول/می‌توانید مثل یک کودک بخندید! این را مسوول یکی از موسسات به خبرنگار برنا می‌گوید و تاکید می‌کند: کلاس‌های حرکات ساده‌ای را به فرد اموزش می‌دهد تا بدون هیچ دلیلی مثل کودکان بخندد.

از خواص این نوع یوگا که می‌پرسی می‌گوید: برای برخی از افراد خندیدن سخت است اما بعد از گذراندن چند جلسه می توانند بدون هیچ دلیلی و به سادگی بخندند که هم از نظر روحی و هم از لحاظ جسمی مفید است.
وی درباره شهریه کلاس‌های یوگای خنده هم می‌گوید: شهریه برای‌ هشت جلسه کلاس 48هزار تومان است.

دوم/ پوربهزاد مدیر یکی از موسسات درباره انواع کلاس‌ها می‌گوید: یوگای آسانا، نیدرا، آینگر و صورت را در ترم جدید داریم که شهریه آن‌ها برای هشت جلسه 43 هزار تومان است و در هر کلاس حداکثر 12 نفر حضور دارند.
البته پوربهزاد توصیه می‌کند: حتما بلوز و شلوار راحت و سفید رنگ به همراه یک ملحفه همراه داشته باشید!

سوم/ مبتدی یا پیشرفته؟ این را مسوول ثبت‌نام یکی از موسسات می‌پرسد و می‌گوید: شهریه کلاس‌ها با هم متفاوت است. کلاس‌ها در پنج ترم برگزار می‌شوند و شهریه کلاس‌های مبتدی 38هزار و کلاس‌های پیشرفته 50 هزار تومان است!

چهارم/ ما از اساتید برجسته استفاده می‌کنیم. این را مدیر یکی از موسسات می گوید و تاکید می‌کند: ما از استاد "ن" خواهش کردیم که برای دوره مبتدی هم کلاس داشته باشند چون ایشان مدرس مربی‌ها هستند!
از شهریه کلاس‌ها که می‌پرسی می‌گوید: شهریه کلاس‌ها 40 و 50هزار تومان است اما اگر با استاد "ن" کلاس بخواهید باید زودتر اقدام کنید!
برای این که مشتری شوید هم می‌گوید: می‌توانید یک جلسه رایگان در کلاس‌ها شرکت کنید و بهتر است یک دست لباس راحت و ترجیحا رنگ روشن با ملحفه همراه داشته باشید!

پنجم/ ابراهیمی مدیر یکی از موسسات می‌گوید: علاوه بر یوگای آسانا، کلاس‌های ذهنی هم داریم که به صورت تئوری برگزار می‌شود و شهریه هر دو کلاس هم برای 10 جلسه 40هزار تومان است.

ششم/ ما سه نوع یوگا داریم. شیواناندا، اینگر، و شیکینگ!این را منشی یکی از موسسات می‌گوید و ادامه می‌دهد: شیواناندا روی ذهن و بدن فرد کار می‌کند. تمرینات اینگر تنها روی بدن تمرکز دارد و شیگینگ بیشتر شبیه فیزیوتراپی است.
از قیمت‌ها که می‌پرسی می‌گوید: کلاس‌های دو روز درهفته 42 هزار و یک روز در هفته 30 هزار تومان است.

با این حال بیشتر کسانی که راهی کلاس‌های یوگا می‌شوند به نوعی دنبال آرامش می‌گردند. این را زهرا می‌گوید گه دو ترم در کلاس‌های یوگا شرکت کرده است.
اینکه چند درصد افراد با آرامش از این کلاس‌ها خارج می‌شوند و این کلاس‌ها تا چه اندازه برای شرکت کنندگان مفید بوده یا خیر موضوع این گزارش نیست اما به نظر می‌رسد بیشتر افرادی که راهی این نوع کلاس‌ها می‌شوند بیشتر از مفید بودن کلاس به دنبال وجهه اجتماعی آن هستند...

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید