امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 13:38:51

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

۱۵ گلوله پايان يک سوءظن فاميلی

یکشنبه, 08 اردیبهشت 1392 ساعت 07:33 کدخبر :5474
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مرجع : اعتماد ۱۵«عذاب وجدان» فصل آخر سناريويي بود كه ضارب زن و شوهري جوان در شهرك گلشهر شهرستان زنجان و براي پايان دادن به آنچه مرتكب شده بود رقم زد. بررسي اطلاعات حاكي از آن است كه اين زن و شوهر كه در منزل خود و جلوي چشمان پسر نوجوان شان كشته شدند قرباني يك اختلاف ناموسي شده اند.

به گزارش افکارنیوز، هنوز ظهر سي و سومين روز از آغاز سال ۹۲ به پايان نرسيده بود كه مرتضي ۴۷ ساله و همسرش به قصد حل مشكلي كه چندين ماه بود خانواده شان را درگير كرده بود به سمت منزل يكي از اقوام در شهرك گلشهر كاظميه زنجان به راه افتادند. اين زن و شوهر در حالي وارد منزل شدند كه چند تن از بزرگان فاميل و از جمله پدر مرتضي نيز جهت ريش سفيدي و حل اختلافات به آنجا آمده بودند. صحبت ها پيرامون اختلافات آغاز شد. هر چه بحث ها بيشتر جريان گرفت و موضوع به جلو پيش رفت مرتضي به هيچ وجه حاضر به پذيرش نبود. در نهايت كار به درگيري لفظي رسيد. پس از چند دقيقه مرتضي يك قبضه كلت كمري كه همه مدعوين تا آن لحظه از وجودش بي خبر بودند را از لباسش خارج كرد. وي پس از آنكه چند گلوله به زن و شوهر ميزبان شليك كرد و در حالي كه هيچ كس جرات نزديك شدن به او را نداشت از منزل متواري شد.

سرهنگ كردلو، معاون اجتماعي پليس آگاهي زنجان درباره چگونگي شناسايي متهم به قتل به «اعتماد» گفت: متهم پس از متواري شدن از منزل به قصد فرار مسافتي را طي كرده ولي سپس اينطور كه خودش اعتراف كرده عذاب وجدان به او فشار آورده و به نخستين گشت نيروي انتظامي خود را معرفي كرد.

۱۵ گلوله شليك شد

معاون اجتماعي آگاهي زنجان درباره اينكه متهم چند گلوله شليك كرده، گفت: متهم ۱۵ گلوله شليك كرده است و ما منتظر نظريه پزشكي قانوني هستيم تا مشخص شود گلوله ها چگونه به بدن زن و شوهر جوان اصابت شده اند. سرهنگ كردلو همچنين افزود: مقتول و همسرش داراي يك پسر ۱۵ ساله بودند كه او هم هنگام جنايت در منزل حضور داشته و شاهد اين صحنه بوده است. گزارش هاي «اعتماد» از منطقه يي كه قتل در آن اتفاق افتاده نشان مي دهد كه شهرك گلشهر در كاظميه زنجان شهركي تازه تاسيس است كه هنوز ساخت آن به اتمام نرسيده. تاكنون ۵ فاز از اين شهرك تمام شده و مردم در اين ۵ فاز زندگي مي كنند. مقتول فردي ۴۷ ساله بود و همسرش نيز ۳۹ سال داشت. آنها همراه با پسر ۱۵ ساله شان در فاز دوم اين شهرك سكونت داشته اند. در فاز دوم همين شهرك تاكسي سرويس مهرداد فعاليت دارد كه يكي از راننده هاي آنجا درباره اين جنايت به خبرنگار «اعتماد» گفت: اينجا تقريبا همه ساكنان فاز دو كه بسيار هم بزرگ است از جريان اين قتل خبر دارند. او به خبرنگار ما گفت: بعضي از همسايه ها صداي شليك ها را شنيده و از منزل بيرون آمده و متهم در حال فرار را ديده بودند.

ريش سفيدي بزرگان فاميل نتيجه نداد

سرهنگ طلوعي، رييس پليس آگاهي زنجان نيز درباره اين موضوع گفت: تحقيقات پيرامون اين دو قتل هنوز در مرحله مقدماتي است و تا زماني كه زواياي پنهان مشخص نشده است نمي توان درباره انگيزه اصلي متهم صحبتي كرد. وي ادامه داد: آنچه مشخص است انگيزه اختلافات ناموسي بوده ولي مصداق دقيق آن هنوز واضح نيست. رييس پليس آگاهي زنجان با اشاره به اينكه قتل در منزل مقتول اتفاق افتاده گفت: ظهر دوم ارديبهشت قرار بوده مجلسي برپا شود تا در آن متهم و همسرش و عده يي از بزرگان در منزل مقتول حضور پيدا كنند تا مشكل خود را حل كنند ولي گويا درگيري به جايي رسيده كه آستانه تحمل متهم پايين آمده و دست به سلاح شده است.

سرهنگ طلوعي در رابطه با اينكه آيا در گيري بين مقتول و متهم پيش آمده است يا خير گفت: درگيري فيزيكي به ما گزارش نشده و تا آنجا كه مطمئن هستيم درگيري شديد لفظي و توهين بين دو طرف پيش آمده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید