امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 15:17:07

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان

۲۵ اسفند ماه بار دیگر زاینده‌رود زنده می‌شود

سه شنبه, 23 اسفند 1390 ساعت 15:58 کدخبر :3824
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: با افزایش میزان خروجی از سد زاینده رود، ۲۵ اسفند ماه باز آب در اصفهان جاری می شود.

محمدعلی طرفه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایمنا با اشاره به این که جاری شدن مجدد آب در زاینده رود طی تصمیم مدیریت بحران استانداری و قرارگاه آب اتخاذ شد اظهار داشت: به دلیل این که کشت پاییزه کشاورزان انجام شده برای حفظ کشت قرار است در تاریخ ۲۷ اسفند امسال آب به صورت گردشی در شبکه های آبیاری تحویل کشاورزان شرق اصفهان داده شود.
وی با اشاره به این که نوروز ۹۱ نیز آب در زاینده‌رود اصفهان جاری است، بیان داشت: حفظ زاینده‌رود با توجه به محدودیت منابع آب نیازمند توجه جدی به مدیریت مصرف و بهره‌برداری از طرح‌های تأمین آب است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان افزود: در حال حاضر ذخیره آب سد زاینده رود ۲۲۰ میلیون متر مکعب است و با توجه به این که بارش ها به طور معمول به صورت برف بوده با گرم شدن هوا احتمال افزایش ذخیره سد نیز وجود دارد.
وی با بیان این که جاری بودن آب در زاینده رود بستگی به میزان بارش های بهاره دارد تصریح کرد: امیدواریم بارش های فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۱، کمبود آب موجود در استان جبران و کشت موجود را حفظ کند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید