امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 23:17:13

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رئیس کل گمرک ایران گفت:

۹۹ درصد کالاهای قاچاق مصرفی هستند

یکشنبه, 27 شهریور 1390 ساعت 11:53 کدخبر :2471
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: رئیس کل گمرک ایران گفت: ۹۹ درصد کالاهای قاچاق ورودی مصرفی هستند.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، عباس معمارنژاد افزود: در پنج ماه امسال حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ فقره پرونده قاچاق به ارزش هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پرونده ۱۴ درصد و از نظر ارزش پرونده‌‌های کشف شده ۱۳ درصد کاهش دارد.
به گفته رئیس کل گمرک ایران، بیشترین پرونده‌های قاچاق تشکیل شده در گمرک از نظر ارزشی مربوط به قاچاق سوخت و روغن‌های معدنی با حدود ۱۵ درصد، انواع پارچه با ۱۴ درصد، البسه و پوشاک با حدود ۱۲ درصد و مواد غذایی با حدود ۵ درصد بوده است.
معمارنژاد در رابطه با مصوبات سه‌گانه دولت جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز گفت: یک مصوبه دقیقا در مورد ساماندهی مبادلات در مرزهای کشور و استان‌های شرقی و غربی مثل سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی است که در این مصوبه ۳۱ بازارچه غیرفعال از لیست بازارچه‌های مرزی حذف شده‌اند.
رئیس کل کل گمرک خاطرنشان کرد: در مجموع ۵۷ بازارچه مرزی وجود داشت، اما آن تعداد که حذف شدند، واقعا فعال نبودند و برای آنکه هیچ سوء استفاده‌ای از نام آنها نشود، کلا از لیست بازارچه‌ها حذف شدند، بنابراین در حال حاضر ۲۶ بازارچه فعال وجود دارد که به کارشان ادامه می‌دهند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید