امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 11:29:24

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

CNN: اتهام آمریکا علیه ایران سراسر شک و شبهه است

شنبه, 23 مهر 1390 ساعت 12:32 کدخبر :2787
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف

ترور و یا حمله را کشوری انجام می دهد که از فرط استیصال و برای جلب توجه به این گونه اقدامات روی بیاورد نه ایران.
دولت آمریکا طی چند روز اخیر در حالی سناریوی دروغین جدیدی را علیه ایران به راه انداخته است که بسیاری از تحلیل‌گران و کارشناسان در مورد این اتهام واشنگتن علیه ایران شک و تردیدهای جدی دارند و معتقدند که ایران نمی تواند عامل این گونه حملات در خاک آمریکا باشد و عوامل بسیاری اثبات می کند این اتهام ساختگی است.

به گزارش "الف"، در این میان حتی شبکه سی.ان.ان نیز در گزارشی اعتراف کرد که دلیل مستندی در مورد ثابت شدن اتهام آمریکا علیه ایران وجود ندارد.

در این گزارش شبکه سی.ان.ان آمده است: پس از مطرح شدن این اتهام علیه ایران سوالات فراوانی بر سر زبان‌ها افتاده است. آیا ایران یک فرد ۵۶ ساله ایرانی- آمریکایی و همچنین کارتل توزیع مواد مخدر در مکزیک را برای ترور سفیر عربستان در آمریکا استخدام کرده است؟

مقامات آمریکایی در حالی اعلام کرده‌اند که در مورد این توطئه علیه سفیر عربستان در آمریکا اطمینان دارند که بسياري از تحلیل گران معتقدند این اتهام درست نیست. این کارشناسان بر این باورند که بسيار بعید است دولت ایران يا گروههای مشروع داخلی ایران در این نوع حمله ایفای نقش کرده باشد.

برخی از این کارشناسان اعلام کرده‌اند که ایران نمی تواند عامل طرح ریزی این گونه حمله‌ها باشد و معتقدند که ایران اینقدر ناشیانه عمل نمی کند که یک ایرانی را برای انجام این گونه ترورها به خدمت بگیرد.

هیلاری مان لورت که پیشتر یکی از مشاوران دولت جورج بوش بود، گفت: آنچه علیه ایران مطرح شده است، از دیدگاه استراتژی امنیت ملی ایران عاقلانه نیست بنابراین ایران نمی تواند عامل این اتهام ها باشد. ایران هیچ نفعی از انجام این طرح ترور به دست نمی‌آورد. این طرح مغایر با استراتژی امنیت ملی ایران است بنابراین بعید است ایرانی‌ها به فکر انجام چنین طرحی در خاک آمریکا بوده باشند.

این کارشناسان معتقدند اگر ایران بخواهد به منافع عربستان ضربه بزند می تواند در منطقه این کار را انجام دهد چرا قصد داشته سفیر عربستان را در خاک آمریکا ترور کند. بنابراین بسیار بعید است ایران طراح هر گونه اتهام ترور سفیر عربستان در آمریکا بوده باشد.

همچنین تحلیل‌گران می گویند با توجه به اینکه ایران به یک میانجی گر غیرقابل انکار در منطقه تبدیل شده است، نفود و تسلط اقتصادی و سیاسی ایران در منطقه بیشتر از هر زمان دیگری است و این کشور نقش خود را به عنوان یک بازیگر سرنوشت ساز و مهم تقریبا در تمامی مسائل منطقه از جمله مناقشه اسرائیل- فلسطین، آینده عراق و افغاستان، بهای نفت و گاز و همچنین انرژی هسته‌ای مستحکم کرده است، ایران تلاشی برای بر هم زدن این شرایط مستحکم خود در خاورمیانه انجام نخواهد داد. ترور و یا حمله را کشوری انجام می دهد که از فرط استیصال و برای جلب توجه به این گونه اقدامات روی بیاورد نه ایران.

دولت و مقامات امریکایی در حالی این اتهام را علیه ایران مطرح و تكرار مي كنند که شک و شبهات و سوالات بی پاسخی در مورد این ادعای واشنگتن مطرح است

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید