امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 01:38:25

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

ایمیلستان

سه شنبه, 26 مهر 1390 ساعت 08:21 کدخبر :2820
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

احترام بگذارید

 

بهزاد غضنفری ضمن ابراز خوشحالی از وجود فرصت در شهر ، از فرصت خواسته است که به نظر مخاطبان بیشتر احترام بگذارد و نظراتشان را منعکس کند.

فرصت: ما نهایت تلاشمان را در این باره به کار می گیریم و فکر می کنم صفحه "با مخاطب های آشنا" که اخیرا پربارتر هم شده، موید این ادعا باشد.

خبرنگاران فرصت! جان نثاری کنید

آقا یا خانم حاج حیدری هم می گوید همه جای دنیا، هم آدم های ضعیف پیدا می شود و هم افرادی که با مافیای قدرت درگیر می شوند و در این میان خبرنگاران هستند که با جان نثاری در راه آگاه کردن مردم گام بر می دارند. این همشهری با ارائه این مقدمه از خبرنگاران فرصت خواسته که در راستای وظیفه و رسالتشان از اسلام و ولایت دفاع کنند و همچنین مشکلات مردم را تا به نتیجه رسیدن پی گیری کنند.

می خواهید همه خانه دار شوند؟

آه و ناله محمد مهربان هم از شهرداری بلند است و می گوید: اگر احیانا هوس خانه سازی به سرتان زده است اولین چیزی که شهرداری به شما نشان خواهد داد و سرتان سوت خواهد کشید، نامه بیمه است که حداقل 3 برابر قیمت پروانه ساختمان است. آقای مهربان در ادامه از قول یکی از معاونان شهرداری می گوید: به خاطر همین مبالغ بیمه، پروانه های صادر شده نسبت به سال قبل خیلی کم شده است.

هشدار به پدر و مادرها

این یکی را هم یکی از دبیران آموزش پرورش برایمان فرستاده و به پدر و مادرانی که تسلیم خواسته بچه ها شده و موبایل در اختیارشان می گذارند هشدار می دهد که این وسیله فرزندان ما را وارد دنیای فریب و خیانت می کند و از فرصت می خواهد ستونی را به این موضوع اختصاص دهد.

مظلوميت اين شهر پايان ندارد 

یکی از همشهری ها  به نام حدادی هم در متنی بسیار زیبا برایمان از مظلومیت خمینی شهر می گوید:

حكايت مردم اين شهر را هرگونه روايت كني كامت را تلخ مي كند، معمايت را هرگونه مطرح كني يك جواب بيشتر ندارد و پيكر زخمي شهر را نزد هر طبيبي ببري مرهمي ندارد، جوانان شهر هر روز از خواب شيرين بيدار مي شوند، سنگ مي تراشند تا شهرت و مالياتش را فرهادها ببرند، مفاخر شهر را به نام ديگران ثبت و زمينهاي آباء و اجداديت را براي تحقيقات صنعتي سند زده اند... مردم خميني شهر به بي وفايي و مظلوميت عادت كرده اند. بايد ايستاد ، مقاومت كرد و از حق دفاع نمود چرا كه به "جاء الحق" ايمان دارند، حق مردم خميني شهر اين نيست،  مظلوميت اين شهر پايان ندارد.

فرصت با هیچ کس قهر نمی کند

این معترض اعتراض هم هر از گاهی صندوقخانه فرصت را مستفیض می کند که البته در این یکی اعلان قهر داده است اما از آنجا که فرصت اهل قهر و این حرف ها نیست بخشی از مطلب ارسالی را منعکس می کند:

در عصر ارتباطات، لازمه حضور خوب و ماندگار و فرصتی، داشتن ابزار کار خوب است که اولین آن داشتن روحی آزاد و بی رابطه و واسطه است، دومی دانش و علم رسانه ای، سومی تحمل انتقاد و نقد و چهارمین آن جرات و جسارت است و ادامه می دهد: این را بدانید تا می توانید سخن رهبرانقلاب حضرت آقای خامنه ای را آویزگوش کنید که فرمودند: سیاست و راهتان بر جذب حداکثر و دفع حداقل باشد، باشد که این انتقاد به سرنوشت بقیه دچار نشود و به بلدیه زیر میز رییس سرازیر نگردد.

فرصت: اجازه بدهید که پنجمی را هم ما اضافه کنیم: دوربین، دستگاه ضبط صدا، رایانه و ... اعتراف می کنیم که اگر از آن  چهار ابزار  تا حدودی بهره مند باشیم توی این پنجمی پایمان حسابی می لنگد.

ذهن های کلسترول گرفته/ حرکت بر روی مین/ مادران تمدن ساز

یکی از همشهریان باسواد و اهل مطالعه با نام مستعار الف. روشن هم مطلبی را با عنوان داستان ایرانشهر برایمان ارسال کرده است. این مطلب پر و پیمان از چیزی نزدیک به 5 هزار کلمه تشکیل شده و پر از حرف های خوب و خواندنی راجع به مشکلات شهرمان است اما حیف که این 12 صفحه نشریه کفاف نمی دهد که کل مطلب را به چاپ برسانیم. در بخشی از این مطلب آمده است:

جوان بايد بداند چرا شب هاي برره اينقدر مورد استقبال قرار گرفت و چرا بعضي ذهن هاي جامعه ما كلسترول گرفته و چرا به قول یکی از مسوولان، كار فرهنگي كردن در اين شهر، حركت بر روي مين است؟ و در جایی دیگری از متن می نویسد: مهمترين موضوع، سرمايه گذاري بر روي دخترانی است كه مادران تمدن ساز آينده اند كه سخنرانی هاي آقاي نقويان خصوصا ‌راهگشاست. نيمي از جامعه به طور مستقيم و نيم ديگر به طور غير مستقيم در دست زنان و دختران است. زنان دانا، عفيف، باهنر، قانع و فكر آفرين مي توانند نسل بعدي را به اوج افلاك برسانند.

فرصت محافظه کار است

یکی از خوانندگان به نام علی شیروانی ضمن اینکه فرصت را محافظه کار می خواند و معتقد است که این نشریه یک جریان اطلاعات آزاد را دنبال نمی کند، پیشنهاد تهیه گزارشی از میزان رضایتمندی مردم از سازمان اتوبوسرانی را می دهد.

فرصت: در پی اعتراضات درج شده در شماره گذشته، اتوبوسرانی اقدام به ارسال جوابیه ای کرده است که امیدوارم این خواننده فرصت را نیز مجاب کند.

کویین کویین

از این جناب کویین کویین هم عاجزانه تقاضا داریم اینقدر این ایمیل تکراری را مکرر به صندوقخانه ما نفرستند چون اگر ملاحظه کرده باشند ایمیلشان در شماره 57 به چاپ رسید.

شکایت از فرصت به شهرداری، از شهرداری به فرصت

آقای قدمعلی مختاری هم که از لحن نوشتنش پیداست که در کمال عصبانیت نشسته است پشت رایانه و خلاصه ضمن ابراز اعتراضات شدید گفته که فرصت تا کی می خواهد برای انعکاس فعالیت های فرهنگی گزینشی عمل کند؟

اين مطلب در در یکی از وبلاگهای مربوط به یکی از کانونهای فرهنگی خمینی شهر به آدرس www.kanonbeheshti89.blogfa.com/post-83.aspx  هم درج شده بود.

او نوشته بود:

«دلمون خوش بود یه روزنامه بی طرف تو شهرمون راه افتاده و زحمتامون را به گوش مردم شهرمون میرسونه اما غافل بودیم ازاینکه این فکرمون هم غلطه و روزنامه فرصتمون هم فقط بلده چیزهای کوچیک را بزرگ کنه و به بقیه چیزها کاری نداشته باشه انتقاد هم که بکنی بدشون میاد و هرهفته هم تو روزنامه شون باید از مگسها حرف بزنند چون فلانی بهشون محل نداده  اما گارسله باهاشون چیکار کرده که فعالیتهای قشنگی که تو این محله میشه نباید انعکاس پیدا کنه اون از برگزاری احیای شب نیمه شعبان که سیزده ساله برگزار میشه و بنیانگذار این سنت حسنه تو شهرستان و میتونم به جرئت بگم تو استان این مسجدجامع گارسله و اعضای کانون فرهنگی اون بوده ولی نباید به شکل مطلوبی تو روزنامه شهرمون انعکاس پیدا کنه این هم از منعکس نشدن خبر برگزاری اولین یادواره شهدای محل گارسله که همه بنرهاشو تو سطح شهر دیده بودند و واقعا برنامه خوبی درنوع خودش شده بود اون هم برای پایگاه بسیجی که اولین بار بود برای شهدای محلش یادواره برگزار میکرد. همینطوری باید با کارهای فرهنگی بصورت گزینشی برخورد کنید. تازه ما را بگو که میخواستیم به فرصت از دست روابط عمومی شهرداری شکایت کنیم که قبل از برگزاری مراسم بهشون نامه دادیم که میخواهیم تو فلان جاها بنر یادواره را نصب کنیم و قول مساعد همکاری هم دادند و موعد نصب بنر که میشه با کمال تاسف میبینیم بنر اداره اوقاف و امورخیریه جای بنر ما نصب شده و ما باید با این همه مخارج خودمون بریم داربست فلزی کرایه کنیم که بنر تبلیغی یک کارفرهنگی را تو شهر نصب کنیم ای دل غافل از کی به کی باید شکایت کنیم و شکایتمون را به کجا ببریم.»

فرصت: اولاً از اين دوست عزيزمان ممنونيم كه عيوبمان را گوشزد مي كنند. اما درباره يادواره شهدای محله گارسله و ديگر مراسم واقعاً قصدي در كار نبود. باور بفرمائيد ما همه بضاعتمان را به كار مي گيريم تا اخبار همه محلات را درج كنيم اما چه كنيم كه توان مان محدود است. شما مي توانيد خبرنگار افتخاري فرصت باشيد و منت بگذاريد و اخبار محلات خودتان را با عكس مربوطه براي مان بفرستيد. به هر حال خر و عكس يادواره در اين شماره درج شده است.

 

فرصت ها مثل ابر گذشتند و فرصت غنیمت ندانست

این همشهری هم که علاقه دارد خودش را رسول فرصت طلب معرفی کند دلِ پر دردی دارد و حالا هر چه ما می خواهیم پیِ این حادثه شوم را رها کنیم و به خوبی ها بپردازیم مگر شما خواننده ها اجازه می دهید از جمله همین آقای فرصت طلب که البته بی انصافی نکنیم این نامه اش فکر می کنم بیش از یک ماه است که در صندوق الکترونیکی فرصت دارد انتظار می کشد، بگذریم این فرصت خوانِ فرصت طلب از روزی می گوید که دارند آخرین ساعات کاری را می گذرانند که یک پیرمرد آذربایجانی سر می رسد و می گوید کارش به دادگستری خمینی شهر گیر کرده است و امشب را باید در شهر ما اتراق کند و سراغ از هتلی مهمانپذیری جایی می گیرد و دریغ و صد دریغ از یک مسافرخانه که این خمینی شهری ها به او معرفی کنند و ناچار ارجاعش می دهند به اصفهان اگرچه با الفاظی ناپسند از جانب مهمان آذربایجانی مواجه می شوند و هیچ ندارند بگویند وقتی می شنوند: "هر چه راجع به شهرتان می گویند درست است و از کوزه همان برون تراود که در اوست."

حالا این فرصت طلب می خواهد به کجا برسد؟ به اینجا که در جریان این حادثه ناگوار هر کسی می باید نقشی ایفا می کرد برای نجات شهر از جمله "نشریه فرصت" که می توانست این مجال را به فرصتی برای هم اندیشی و نظریه پردازی فرهیختگان شهر تبدیل کند.

آقای فرصت طلب در ادامه برای اینکه ما دلمان خیلی نسوزد می گوید: عملکرد فرصت و فرصت آنلاین در زمینه خبر رسانی با کمی اغماض خوب بود ولی در رابطه با  تحلیل و ریشه یابی آن گونه که باید نبود. دست اندکاران فرصت می توانستند نشریه را برای مدتی هفتگی چاپ کنند و فضایی چالشی به وجود بیاورند و یا حداقل ویژه نامه ای یک برگی در تحلیل ریشه ها و عوامل معضلات شهر منتشر کنند. فرصت در این روزها می توانست مانند وزنه برداری باشد که وزنه ای سنگین بلند کند اما فقط به بالا بردن وزنه ای بیست- سی کیلویی اکتفا کرد.

نشریه فرصت در این مدت فرصت سوزی کرد و فرصت ها مثل ابر گذشتند و فرصت غنیمت ندانست.

ستون وبگردی

هادی حداد هم وبلاگش را معرفی کرده که سپردیم دست مسوول ستون وبگردی.

در پایان این را هم اضافه کنم که بعضی ایمیل های دریافتی پیرامون حادثه باغ بود که شاید نشر آنها با توجه به جو حاکم بر شهر که متاثر از اعدام مجرمان این پرونده است، چندان به صلاح نباشد، برای همین از خوانندگان خوب فرصت از جمله آقای پویا پرتو بابت ارسال مطالب وزینشان تشکر کرده و منتظر مطالب بعدیشان می مانیم.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#9 0 شیرازی 13 آبان 1390 ساعت 16:51
چرا مسکن مهر را فراموش کردید
نقل قول
 
 
#8 0 محبوبه سعیدی 12 آبان 1390 ساعت 21:58
آهای مسکن مهریها برید یه فاتحه برای مسکن مهر و پول خودتان بخونیدمشکل مسکن مهر؟ خمینی شهر تقدیر و تشکر فرماندار را کم داشت که با تشکر صمیمانه فرماندار از مدیران مسکن مهر در جلسه شورای اداری شهرستان حل شد معلوم است که فرماندار به خوبی از مسایل شهرستان بالخصوص مسکن مهر با خبراست قرار است فرماندار از سازندگان پل سید محمد و کمربندی بیمارستان منظریه نیز تشکرویژه به عمل آورد
نقل قول
 
 
#7 0 شهر وندی 12 آبان 1390 ساعت 11:21
آقائی که فرق ترویج و نشر و تشویق دیگران و خود نمائی را نمی داند مشخص است سواد درستی ندارد خواهشا نظر ندهید
نقل قول
 
 
#6 0 جواد عسكري 08 آبان 1390 ساعت 20:20
سلام مسكن مهر جطور شد بس دوباره كه ول كرديد مسكن مهر را تورا خداتو را هر كسي كه داريد مارانجات بديد از اين بي خونه اي اي واي بر مستأجري كه بولش را براي اين كار داده اين هفته منتظريم اين اعضاي مسكن مهر دعاشون بشت سرشماست ممنون وخيلي متشكرم
نقل قول
 
 
#5 0 سعیدی 08 آبان 1390 ساعت 20:20
جناب مختاری زیاد ناراحت نشو ونگرانی به خود راه نده ؟حامی دروغین نیز پیدا کردی؟امام حسین را عده ای به این بهانه کشتند که از دین خروج کرده ؟ امام علی وقتی در مسجد به شهادت رسید گفتند مگر نماز می خوانده ؟ عده ای متحجر مقدس ماب جاهل افراطی که برای خود نمایی تبلیغ دین می کنند و بدترین ضربات را به دین می زنندباز می گویم شما راه را اشتباه آمده اید دین و شرع محل خودنمایی نیست شما اگر مرد عمل هستید و دلتان برای شرع می سوزد بهتر است از حال همسایگان خود غافل نشویدکه اصل مسلمانی در همین است؟
نقل قول
 
 
#4 0 شهروندی 07 آبان 1390 ساعت 15:43
آقای سعیدی چرا تو کاسه داغ تراز آش شده اقای مختاری از فرصت انتقاد کرده چرا تو دردت امده مگه منفه تو درخطر است
درضمن بیان کردن چنین مراسمی باعث زنده شدن یاد وخاطرات شهدا می شود وشهدای یک محله فقط مربوط به یک محل نمی شوند مربوط به همه جامعه هستند انتقاد مختاری بجاست
نقل قول
 
 
#3 0 سعیدی 03 آبان 1390 ساعت 22:01
جناب گارسله ای - امام حسین برای تبلیغ دین قیام نکرد برای زنده نگه داشتن شرع و اتمام حجت با مردم این کار را کرد و چون هدفش رضای خدا بود این اقدام او بعد از 1400 سال هنوز پاس داشته می شود شما تبلیغ شرع نکردید شما شکایت از مردم و مسئولین داشتید و کسی که برای خدا کار می کند نباید از کسی انتظاری داشته باشدوهدفش فقط باید قرب الهی باشد والا در کار او شیطان شریک خواهد شد همین که شما نام خود را بیان کرده اید این معنی را میدهد که شما برای مطرح کردن خود اقدام به این کار کرده اید و چون فرصت از شما ننوشته زبان به گلایه باز کرده اید
نقل قول
 
 
#2 0 قدمعلی 02 آبان 1390 ساعت 09:15
جناب آقای سعیدی باسلام اولاً تشکرازنظرارسالی شما وتذکربجا ومتین جنابعالی ان شاءالله که کارهایمان برای رضای خدا باشد ومرضی او اما هدف از نگارش مطلب تبلیغ کار فرهنگی دینی بوده وبس چنانچه اثرات کارفرهنگی احیای نیمه شعبان را خود شاهد بوده اید و هدف فقط گسترش احیای یک سنت حسنه بوده و چنین کارهایی نیاز به تبلیغ من وشما دارد ونباید به صرف اینکه کارمان ریایی نشود از تبلیغ دست برداریم باتشکر
نقل قول
 
 
#1 0 سعیدی 30 مهر 1390 ساعت 20:16
جناب گارسله ای انجام کار برای رضای خدا احتیاج به تبلیغ و بازگویی ندارداگر شما کاری را برای رضای خدا کرده اید خدا پاداش آن را در نیا و آخرت به شما می دهد و اگر برای خود نمایی و تبلیغ خود انجام داده اید راه را اشتباه آمده اید باید کار سراغ کار دیگری بروید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید