امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 20:33:54

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ایمیلستان

جمعه, 02 دی 1390 ساعت 11:32 کدخبر :3350
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین

در ایمیلستان این شماره قبل از باز کردن پاکت  نامه ها، ذکر یک نکته را برای رفع پاره ای از ابهامات لازم می دانم. از آنجا که بخشی از نامه های ارسالی به ایمیل های فرصت نیاز به پاسخ های شخصی دارد و به عنوان مثال سوالاتی را در ارتباط با سایت فرصت آنلاین یا مطالب نشریه مطرح می کند و یا از فرصت مشاوره می خواهد و لازم است کتاب ها یا کارشناسانی به نویسنده معرفی شود، این ایمیل ها در این ستون درج نمی شوند و فقط نامه هایی که جنبه عمومی دارند و یا خطاب به ادارات و ارگان ها نوشته شده اند، منتشر خواهند شد.

چاله چوله ها قاتل جان موتورسواران

محمد ابراهیمی طی نامه ای کوتاه، به طرح چند خواسته  می پردازد. اول از همه از فرصت می خواهد پیامش را به شهردار برساند و در مرحله بعد خواسته خودش را از شهر دار بر صفحه وُرد می نویسد: شما را به خدا مامورانی را به کوچه های شهر بفرستید تا متوجه اوضاع نابسامان آسفالت شهر بشوید.

از نظر این شهروند، خیلی خطرناک است که شهری با این همه موترسوار اینقدر چاله چوله داشته باشد! محمد ابراهیمی در ادامه برای اثبات گفته اش به یک مورد تصادف منجر به فوت در سال گذشته استناد می کند که همین چاله ها یک پسر 17 ساله موتور سوار را به کام مرگ فرستاده است. این همشهری از شهردار می خواهد که فقط به همین یک مشکل بپردازد و دستی به سر و روی شهر بکشد و قول می دهد این کار چندان هم هزینه بر نباشد. البته خواسته های آقای ابراهیمی به همین جا ختم نمی شود و این بار از نیروی انتظامی نیز تقاضا می کند که در تمام سطح شهر خصوصا پارک ها گشت بگذارد تا خانواده ها بدون نگرانی از حضور اراذل و اوباش به آغوش طبیعت پناه ببرند.

عزاداری به سبک قرن 21

یکی دیگر از همشهری ها در نامه اش از هیاتی ها و دسته جاتی که برای ترددشان خیابان را بند می آورند عاجزانه تقاضا کرده در این کارشان تجدید نظر کنند. این خواننده فرصت معتقد است این راه بندان دل امام حسین (ع) را نیز به درد خواهد آورد وقتی بیمار بدحالی پشت ترافیک هیات بماند و یا کار ضروری بنده خدایی به سبب عزاداری مردم به تعویق بیفتد. این همشهری ادامه می دهد قرن 21 است و وقت آن رسیده که روی بعضی رفتارهایمان تجدید نظر کنیم و به حقوق دیگران احترام بگذاریم تا دیگران نیز از شهرمان به نیکی یاد کنند.

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم...

یکی دیگر از همشهری ها که او هم نخواسته نامش فاش شود در نامه ای با عنوان "احترام به عزادار" قبل از هر حرفی از تمامی عزاداران که بدون هیچ چشمداشتی به زنده نگه داشتن مکتب حسینی کمک می کنند تشکر می کند و در مورد مراسم عزاداری صبح تاسوعا در میدان امام، ذکر چند نکته را لازم می داند و امیدوار است مسوولان این انتقادات و پیشنهادات را در برنامه های آینده شان لحاظ کنند. یکی اینکه زمان برگزاری این مراسم بدون در نظر گرفتن آداب و رسوم محلات مختلف و همچنین برنامه های هیات  ها تعیین شده بود و همین عدم اطلاع رسانی از چند روز قبل باعث ایجاد تداخل در برنامه ها شد و از شرکت بعضی هیات ها ممانعت به عمل آورد. از نظر نویسنده، عصر تاسوعا برای برگزاری این مراسم زمان مناسب تری می باشد. دوم اینکه مکان نیز مکان مناسبی نبود چون می توانست حساسیت ایجاد کند و از نظرش میدان قدس گزینه بهتری بود. این شهروند ادامه می دهد: اگر بدون تعصبات با روسای همه هیات ها برای تعیین زمان، مکان، چگونگی و پذیرایی رایزنی می شد دوباره نام خمینی شهر به عنوان حسنیه ایران می نشست توی ذهن ها.

عزاداري با آرايش و چادر نازك؟!

محدثه نوري هم در ايميلش مطلبي نوشته كه تأمل برانگيز است: سالهای قبل که شاید به زمان کودکی باز می گردد  هنگامی که محرم فرا می رسید بانوان جور دیگری لباس می پوشیدند. حجابشان بهتر بود و همه به حرمت این ماه پوشیده تر ظاهر می شدند ولی در چند ساله اخیر این مورد بین همشهریان مذهبی ما کمتر دیده می شود. وقتی موضوع را با یکی از دوستان مطرح کردم گفت این سوغات فرهنگی است که برای ما آورده شده و با اینکه با شروع محرم هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر هم شروع می شود خود ما در این مورد کم کاری کرده ایم . نمی دانستم جوابش را چه بدهم ؟ بانوان مذهبی و دوستدار زینب کبری این شهر نیاز به امر به معروف دارند یا نه؟ زمانی که حضرت زینب در تب و تاب جنگ و شهادت عزیزانش است ما چگونه می توانیم این گونه با آرایش، چادر نازک مشکی و لباسهای که مناسب مهمانی است نه عزاداری در مراسم مذهبی و عزاداری حسین (ع ) شرکت کنیم ؟

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید