امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 10:08:11

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ایمیلستان

دوشنبه, 05 دی 1390 ساعت 12:58 کدخبر :3389
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین

- باز هم کوچه معلم 30

- پیشرفت کرده ایم

- فرصت آنلاین یا آفلاین؟

 

- و ...

 


باز هم کوچه معلم 30

نامه یکی از ساکنان کوچه معلم30 در ایمیلستان شماره 61 به چاپ رسید. این همشهری عزیز از مشکلات کوچه شان شکایت داشت و از فرصت خواسته بود تا صدایش را به گوش شهرداری برساند، ما هم طبق روال گذشته به امید اینکه مسوولان مربوطه بخوانند و ترتیب اثر بدهند، نامه را در ایمیلستان به چاپ رساندیم اما این خواننده اینطور برداشت کرده است که فرصت می خواسته تنها با چاپ این نامه از پیگیری این مشکل شانه خالی کند. این خواننده در بخش دیگری از نامه اش از برداشت طنز گونه ما از محتوای نامه اش هم گلایه دارد.

فرصت: قبل از هر حرفی از اینکه به خاطر نقل طنزگونه نامه تان از ما دلخورید معذرت می خواهم و لازم می دانم این را هم بگویم که استفاده از این ادبیات در انعکاس نامه ها به هیچ عنوان به معنی سرسری گرفتن آن ها نیست و ما در زمینه حل مشکلات مردم تا آنجا که وسعمان برسد تلاش می کنیم. این مژده را هم به این همشهری و همه خمینی شهری های عزیز بدهم که از این پس مشکلات مطرح شده از جانب شما اگر قابل پیگیری باشد، دنبال شده و در ستونی با جوابیه نهاد مربوطه به چاپ خواهد رسید.

پیشرفت کرده ایم

یکی دیگر از خوانندگان به نام فرزاد صفابخش در نامه الکترونیکی اش از پیشرفت خمینی شهر در شیوه برگزاری مراسم مذهبی ابراز خرسندی می کند و این تغییر در شیوه عزاداری و این روشن بینی ها را بیشتر ناشی از بینش مردم نسبت به اهداف امام حسین (ع) و یارانش می داند. او البته نقش مسوولان شهر و امام جمعه را نیز در این ابتکارات مردم در محرم یکی دو سال اخیر نادیده نمی گیرد و آن ها را چراغ راه مردم در این راه می خواند. آقای صفابخش در انتهای نامه اش از همشهریان می خواهد که از کارهایی که موجب بد نامی شهرمان می شود پرهیز کنند.

فرصت در سمنان

یکی از هموطنان خوب سمنانی به نام نوراله حسین پور طی نامه ای به ایمیل، درخواست کرده که نشریه فرصت را به نشانی شان ارسال کنیم. آقای حسین پور که به گفته خودش مدیر دفتر خبری صدا و سیمای شاهرود است گفته که به طور اتفاقی با این نشریه در اینترنت آشنا شده و مطالب این نشریه محلی توجهش را جلب کرده است.

فرصت: از حسن توجه این هموطنمان ممنونیم و با کمال میل از این پس نشریه را به نشانی دفتر خبری شان ارسال خواهیم کرد.

فرصت آنلاین یا آفلاین؟

احسان کریمی هم طی نامه ای از به روز نبودن فرصت آنلاین به شدت انتقاد کرده است و گفته: هر شب که از سر کار بر می گردم سری به فرصت آنلاین می زنم به امید اینکه مطلب تازه ای بخوانم اما متاسفانه همچنان خبرهای تکراری روزهای قبل توی ذوقم می زنند. این خواننده خوب فرصت آنلاین گفته: شما که اینقدر در نشریه تان شهرها را با هم مقایسه می کنید، سایت ها و خبرنگارانشان را هم مقایسه کنید. آقای کریمی معتقد است فرصت آنلاین اول خیلی خوب و پرانرژی شروع کرد اما پس از مدتی این شوق و علاقه جای خودش را به تکرار و دلمردگی داد مصداق همان تب تندی که زود عرق می کند. البته این همشهری مهربان در آخر نامه دلش نیامده که از زحمات دست اندر کاران فرصت تشکر نکند و پیشنهاد کرده که فراخوانی بدهیم و طی آن از علاقمندان دعوت به نوشتن کنیم و به افرادی که همکاری می کنند پس از یک سال گواهی نامه همکاری بدهیم.

فرصت: از شما و همه کسانی که به امید خواندن مطلبی تازه به فرصت آنلاین سر زدند و توی ذوقشان خورد، معذرت می خواهد. این را هم بگویم که فرصت آنلاین خبرگزاری نیست که مرتبا قادر به درج اخبار و مطالب تازه باشد چراکه ما هم اینجا مثل همه جا با مانع بزرگ کمبود نیرو و امکانات مواجهیم. البته این انتقاد شما را به حق و به جا می دانیم و امیدواریم بتوانیم تا آخر همچنان پر انرژی گام برداریم. راستی پیشنهادتان هم خوب بود حتما روی آن فکر خواهیم کرد.

سایت سدژ البته کمی عصبانی

از سایت پرکار  و پربار سدژ  هم پیغامی به فرصت آنلاین رسیده و از اینکه ما لینک  sede.irرا حذف کرده و mehrbin.com را جایگزین کرده ایم ابراز تاسف کرده است. این نویسنده که در حین نوشتن بسیار هم عصبانی بوده، می نویسد: فراموش نکنید که شما مطالب بسیاری از سایت سدژ را در دو هفته نامه خود درج کرده اید و به نوعی مدیون این سایت هستید و این روند می تواند رابطه حسنه سایت فرصت و سدژ را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. نویسنده در پایان خواستار پاسخ شفاف فرصت شده است.

فرصت: اخيراً بين برخي جوانان خوب همشهري مان كه سايت هاي خبري را اداره مي كنند اختلاف نظرهايي پيش آمده و برخي از اين دوستان، كم و كيف اين اختلاف نظرها را با كمي ويرايش و سانسور(!) به فرصت منعكس كردند و ما هم البته اشتباه كرديم و اثر پذيرفتيم. انتقاد فوق از اين منظر كاملاً درست است و ما هم درصدد اصلاح آن برآمديم و سایتشان را از نو لینک كرديم در فرصت آنلاين. موضع ما نسبت به اين مسائل هم آنست كه معتقديم اين اختلافات اموري داخلي است كه خود دوستان حل اش مي كنند و نبايد بر ارتباط فرصت با اداره كنندگان سايت هاي خميني شهري – هم قديمي ها و هم جديدها – اثر بگذارد. همين!

فلسفه دست اندازهاي شهر

غفور زمانی همهشري خوب مان هم در یادداشت اش فلسفه دست اندازهای شهر را توضيح داده است كه خواندنش خالي از لطف نيست:

- بیدار کردن رانندگان خواب آلود حین رانندگی شاید یکی از مهم ترین اهداف شهرداری است. (البته با هماهنگی راهنمایی و رانندگی)

- ماساژ درمانی با اعمال شاقه (هماهنگی با شبکه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)

- ایجاد و تولید مشاغل مربوط به اتومبیل از قبیل زیر و بند سازی (هماهنگی با صنف مربوط)

- شوک درمانی برای کسانی که در خواب مصنوعی اند یعنی هیپنوتیزم (هماهنگی با روانکاوان)

- آهسته حرکت کردن موتورسواران (هماهنگی با صنف مادران نگران)

- برآورده شدن نفرین مادران موتورسوارانی که الهی تصادف ... (هماهنگی با صنف مادران عصبانی)

- تست کمک فنر اتومبیل (هماهنگی با زیر و بند و صافکارها)

- جایگزین سریع و کم هزینه به جای روشنایی معابر که اگر حین حرکت به دست اندازی برخورد نکردید بدانید که از جاده خارج و منحرف گشته اید (هماهنگی با اداره برق)

- جایگزین خطوط ممتد و مقطع خیابان ها (هماهنگی با اداره راه)

- جایگزین ساعت زنگ دار برای کارگران هنگام عبور کامیون های سنگین در مرکز شهر (هماهنگی با صنف سرویس کارخانه ها)

- تیک زدن سوالات پاسخ داده شده توسط معلمی که در تاکسی تصحیح اوراق می کند تا زود به سر کار دوم برسد. (هماهنگی با آموزش و پرورش)

- نقطه ارسال اس ام اس های نیمه تمام. (هماهنگی با اداره مخابرات)

- کمک به کارگران آب و فاضلاب در نشت یابی (هماهنگی با سازمان آب)

- همراهی با نویسنده برای نقطه پایانی (هماهنگی با روزنامه فرصت !)

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید