امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 10:46:45

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ایمیلستان

یکشنبه, 09 بهمن 1390 ساعت 11:24 کدخبر :3596
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

- ما لکم کیف تحکمون / در شهر چه می گذرد

- وبگردی آری منارجنبان نه

- کدام مصاحبه؟!

- و ...

ما لکم کیف تحکمون / در شهر چه می گذرد

یکی از همشهری ها با اسم میهن پرست قبل از اینکه حرف اصلی را بزند اول کنایه اش را به فرصت آنلاین می زند که: حالا که یک مدت است فرصت آنلاین چندان به روز نمی شود ترجیح می دهم برایتان ایمیل بفرستم.

خانم یا آقای میهن پرست به مصاحبه فرصت با رییس صدا و سیمای استان اشاره می کند و می گوید: اگرچه مصاحبه پرباری بود اما کمی تلخ هم بود. چطور آقای کلباسی انتظار دارد ما از اینکه مشاهیرمان به نام اصفهان معرفی می شوند احساس افتخار کنیم.

این همشهری در ادامه می گوید: در شهر چه می گذرد؟ مردم که سرشان به زندگیشان گرم است و به اینگونه بی مهری ها تن داده اند، مسوولان هم که می نشینند دور هم برای هیئات و مداح ها تصمیم می گیرند و این وسط تنها فرصت می ماند که سعی دارد اگر شده به اندازه یک تلنگر مردم و مسوولین را بیدار کند.

وبگردی آری منارجنبان نه

اسما دردمند هم برایمان نوشته که دانشجوست و هر شماره حداقل یک نگاه کلی به نشریه می اندازد. این خواننده کاریکاتور شماره 64 را نامفهوم می داند. دردمند می گوید: شماره 64 که روی دکه رفت فصل امتحانات بود و من می خواستم فقط نکات برجسته را ببینم و فکر می کردم کاریکاتور در این میان می تواند کمک بیشتری به من بکند اما هیچی از آن نفهمیدم. دردمند در آخر اعلام کرده که از ستون وبگردی خیلی خوشش می آید و بعد از امتحاناتش حتما سری به آن می زند.

کدام مصاحبه؟!

امیرعلی طاهری خوزانی هم که خودش را دانشجو و یکی از فعالین فرهنگی شهر معرفی می کند با گریزی به اولین روزهای فرصت می گوید: از آن زمان که فرصت پا گرفت از جمله مخاطبان پر و پا قرصش بودم و خوشحال از اینکه کار فرهنگی دارد توی شهرمان جان می گیرد اما این نشریه کم کم جذابیتش را از دست داد و در شماره اخیر حتی در ستون جوابیه حسینیه معصومیه گروه هنری یاسین را کوبید در حالی که از آن انتظار می رفت که از این گروه ها حمایت کند. این همشهری موکداً تاکید می کند که شناختی از اعضای این گروه ندارد و فقط کارهایشان را دیده و پسندیده است. آقای طاهری می گوید: چرا همانطور که با آقای گلرضایی صحبت کردید با آقای کریم جعفری کارگردان این فیلم کوتاه هم به گفتگو ننشستید. این همشهری در آخر نامه اش می گوید: حسین علی عمادی و اصغر فرهادی که به اندازه کافی بزرگ هستند و چرا شما همه مصاحبه های هنری تان را به این دو نفر اختصاص داده اید؟!

فرصت: عجیب است ما هر چه نشریه را زیر و رو کردیم آثاری از این کوبندگی که آقای طاهری از آن نام برده اند ندیدیم به اضافه اینکه ما همیشه اخبار این گروه را چاپ کرده ایم و در واقع با هیچکدام از گروه های فرهنگی مشکلی که نداریم هیچ تازه هر از گاهی هم به معرفی آثارشان می پردازیم. اما عجیب تر از همه مصاحبه با اصغر فرهادی بود که باز هم هر چه به لایه های ذهنمان را زیر و رو کردیم یادمان نیامد که با آقای فرهادی مصاحبه ای کرده باشیم. در هر حال از این برادر خوبمان که برایمان نامه نوشت ممنونيم.

پاک کن فرصت کجاست؟

آقایی به نام ابطحی هم گفته: هر از گاهی سری به فرصت آنلاین می زنم و اخبار شهرستان را دنبال می کنم اما هر بار خبر حادثه باغ را در قسمت پر بیننده ترین ها می بینم و یاد این حادثه تلخ برایم زنده می شود. این همشهری پیشنهاد می کند که همه مطالب مربوط به این حادثه را از روی سایت برداریم تا مردم هر چه زودتر آن را از یاد ببرند.

اعتراض وارد نیست

معترضی بی نام و نشان از سده هم اینبار برایمان نامه نوشته است و آخرش گفته: خوشحال می شوم فرصتی ها از خودشان دفاع کنند. این همشهری با اشاره به جایزه اخیر اصغر فرهادی می گوید: اصغر افتخارآفرینی کرد و به همگان فهماند که ما هم می توانیم و خمینی شهر فقط باغ وحشت نیست بلکه مردمانی فهیم و افتخار آفرین دارد. این همشهری بی نام و نشان همه همشهری ها را به تلاشی فرا می خواند تا خاطره تلخ حادثه باغ را از ذهن ها پاک کنند و درآخر از اینکه فرصت نامردی کرده و به این خبر نپرداخته ابراز تاسف کرده و حدس می زند که این نشریه به کسانی فروخته شده باشد.

فرصت: واقعا حکایت ما شده حکایت همان پیرمرد معروف و نوه و الاغش. یکی می گوید چرا اصغر فرهادی را بزرگش می کنید و مصاحبه راه می اندازید و بلافاصله یکی دیگر می نویسد: چرا در برابر این افتخارآفرینی سکوت کرده اید و محکوممان می کند. این همشهری عزیز انگار یادش رفته که فرصت دو هفته نامه است. این دوست ما البته کمی هم در قضاوت عجول است. فرصت نامرد نیست و در راستای تبرئه خمینی شهر از این قضاوت های نادرست، کم تلاش نکرد که یکی از انواعش معرفی بزرگان و نام آوران علمی و فرهنگی و هنری خمینی شهر بود و قطعا هنرمند مورد نظر شما را نیز از قلم نخواهد انداخت اگرچه مي گويند او خودش تمایلی ندارد که دیگران بفهمند زادگاهش کجاست!

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید