امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 00:50:13

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نامه وارده؛

نظر تعدادی از فرهنگیان در مورد مسائل آموزش و پرورش

پنجشنبه, 22 تیر 1391 ساعت 12:19 کدخبر :4268
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

1احتراما مسایل مربوط به آموزش و پرورش فهرست وار آمده است. خواهشمند است موضوعات را بررسی و اطلاع رسانی نمایید

.-    بنری در میدان شهدا از طرف مدرسه راهنمایی فرهیختگان نصب گردیده است که بر روی آن نوشته شده است کسب رتبه اول مسابقات علمی برای دو سال متوالی در یک ماه پیش هم بنرهایی توسط مدرسه داورپناه یک نصب شد و در فرصت هم انعکاس یافت که این مدرسه رتبه اول مسابقه علمی است و بعضی مدارس دیگر هم خود را رتبه اول مسابقات علمی می دانند. سال گذشته نیز مدرسه فرزانگان خود را رتبه اول می دانست. بررسی نمایید این چه وضعی است؟ چرا اداره آموزش و پرورش نسبت به این موضع ها بی تفاوت است و مشخص نیست کدام مدرسه رتبه اول مسابقات علمی یا هر مسابقه ای است؟ ضمنا دانش آموز معدل بالا که اینقدر تبلیغات نمی خواهد. هنر این است که با دانش آموزان معدل پایین رتبه بیاوریم و پیشرفت نماییم. چرا هیچ کس سراغ این مدارس نمی رود که به دلیل مشکلات مالی نمی توانند تبلیغات گسترده داشته باشند.

2-    چرا در این شهرستان در فاصله کوتاه رییس آموزش و پرورش تغییر می کند. طول مدت ریاست اقای مدینه یک سال بود چه کسی پاسخگوست؟ آموزش و پرورش بازیچه دست چه کسانی است؟ چرا تیشه به ریشه آموزش و پرورش می زنند؟ جالب است برگردیم به دوره قبل و ببینیم چه دفاعی آقای محسن صرامی از سید جواد ابطحی و بالعکس داشتند و بعد مدتی چه حرف هایی که علیه هم نزدند. امیدواریم این پروژه و اشتباه تکرار نشود.

3-    آقای شجاعی در زمانی که معاون مالی بودند بین مدارس تبعیض بود. به بعضی مدارس کمک ها بیش از 30 میلیون تومان شد و به بعضی مدارس خیلی کم کمک شد. ضمنا شایعاتی هست که .........

4-    شنیده ایم که قرار است بعضی از افراد غیربومی به عنوان معاون اداره جایگزین معاونین فعلی گردند. هر چند خود ما اعتقاد داریم بومی و غیر بومی کردن کار اشتباه و غلطی است و ملاک، کار است.

5-    ..........

6-    چرا هنوز با اینکه اعتراض های زیادی در زمینه ثبت نام ها می شود بعضی مدارس دانش اموزان بالا را گزینش می کنند و ثبت نام می کنند. این وضع تا کی در این شهر می خواهد ادامه داشته باشد؟

7-    یکی از خصوصیت های بسیار خوب و اخلاقی آقای مدینه رییس قبلی این بود که در بیشتر سخنرانی ها از آقای صرامی و مدیران قبل ازخود سپاسگزاری و تشکر می کرد و فعالیت ها و مدارس افتتاح شده را نتیجه زحمات دیگران می دانست و سخنرانی ایشان در روز تودیع نمونه کاملی از ویژگی های اخلاقی اش بود. بهتر است دیگر مدیران نیز الگو گیرند.

8-    پیشنهاد می گردد بازدید از مدارس و حضور در برنامه های آنان توسط مسوولین اداره به ویژه رییس اداره طوری تنظیم گردد که تبعیض بین مدارس به وجود نیاید. متاسفانه در گوشه و کنار صحبت هایی شنیده می شود که حضور در مدارس دخترانه و برخی مدارس پسرانه در کل مدارس نورچشمی بیشتر است که خوشبختانه در سال تحصیلی تقریبا عدالت نسبی برقرار بود.

جمعی از فرهنگیان خمینی شهر – خردادماه 1391

نظرات  

 
#12 0 آموزگار 04 تیر 1392 ساعت 19:41
بيشتر مسولين آموزش و پرورش خود را وابسته به مدارس خاص مي دانند حتي فرصت هم همين گونه است لطفا گزارشات خود از دبستان شاهد اميرخاني را بررسي كنيد آيا در هيچ مدرسه ديگري چنين مراسماتي نبوده؟؟؟
به اين مي گويند تبعيض
نقل قول
 
 
#11 +1 رئوف نصیری رحیم نجفی 02 تیر 1392 ساعت 10:37
سلام من رئوف نصیری دانش آموز کلاس سوم راهنمایی حاج رحیم نجفی هستم امسال خمینی شهر در رشته تأتر رتبه ی اول استان را گرفت و لی استان حتی جشن هم نگرفت خمینی شهر هم همینطور
حتی خمینی شهر بودجه هم به مدرسه نداد در قبال رفتن به استان برای خرید دکور و ... که خانواده ها مجبور به انجام این کار شدند من برای خمینی شهر واقعا متاسفم
نقل قول
 
 
#10 0 دانش آموز فرهیختگان 01 تیر 1392 ساعت 16:03
آقای فرهنگی آموزش و پرورش شما که خودتان خوب می دانید که رتبه ها به تفکیک دختر و پسر و همچنین به تفکیک نوع مدارس (دولتی ، هیئت امنایی ، غیر دولتی ، تیزهوشان و...)می باشد.
پس طبیعی است در یک سال چندین مدرسه رتبه اول بیاورند .
لطفا ابتدا تحقیق کرده و سپس بر ضد مدرسه ای بیانیه بدهید .
یک انتقاد هم از فرصت آنلاین : شما نباید هر خبر نادرستی را به اطلاع مردم برسانید !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
نقل قول
 
 
#9 +1 ولی دانش آموز 20 دی 1391 ساعت 00:23
دختر من در مدرسه ... درس میخواند دبیر ورزش این مدرسه گفته وسیله ورزشی بیاورید تا به نمره ورزش اضافه کنم .آیا این کار درست است ؟. دخترم با اصرار مبلغ هفت هزار از من گرفت و یک شطرنج برای مدرسه خریداری کرد .این هم نوعی دریافت هزینه از اولیاست
نقل قول
 
 
#8 +2 اعضای محل 19 آبان 1391 ساعت 06:33
بهترین مدیر دبیرستان در محله ما بود اما درحق بچه ها ومحله ما ظلم کردید چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟
نقل قول
 
 
#7 -2 سده ای 18 آبان 1391 ساعت 00:47
نمی خواد نگران نماز دستوری مدارس باشید اگه راست می گید بچه را از توی خونه نماز خوان ببار بیارید انتظار بی جا از اموزش وپرورش ممنوع
نقل قول
 
 
#6 +3 دفتردار 16 آبان 1391 ساعت 20:05
چرا اداره اموزش و پرورش نظارت بر مدارس ندارد به خصوص پسران
نقل قول
 
 
#5 0 اولیا دانش اموز 16 آبان 1391 ساعت 20:02
نماز در مدارس بسیار بسیار ضعیف است بداد نماز برسید.ممنون
نقل قول
 
 
#4 +2 یاد شهدا 16 آبان 1391 ساعت 01:10
صد بار از فرصت خواستیم گزارشی آماده کنند و از اداره آموزش و پرورش بخواهند که نام شهید صدوقی و شهید اشرفی را به مدارس برگردانند . اما فرصت اقدامم و انتقادی نکرد حتی اطلاع رسانی در حد همین نظرات باقی مانده است گویا همه با نام شهید و زنده نگه داشتن یاد شهدا مخالفند مدرسه شهید صدوقی واقع در خیابان طالقانی شده مدرسه فرزانگان و مدرسه شهید اشرفی واقع در خیابان بوعلی شده مهرگان . آیا نام این شهدای گرانقدر برای مدارس ما زشت بود ؟ آیا نمیشد به جای پژو هشسرای مهرگان گفت پژو هشسرای شهید اشرفی و آیا به جای مرکز تیزهوشان فرزانگان زشت بود گفته شود تیزهوشان شهید صدوقی .؟؟ حداقل یک تابلو کوچک از نام قبلی این مکان ها نگه میداشتند ؟؟؟
نقل قول
 
 
#3 +4 رضا.. 31 شهریور 1391 ساعت 20:02
ممنون ومتشکر حرف دل همه فرهنگیان را زدید
نقل قول
 
 
#2 +16 اقشار 22 تیر 1391 ساعت 18:02
واقعا دستتان درد نکنه درد دل مدیران ومعلمان بود خدا اجرتون بده
نقل قول
 
 
#1 +18 معلم 22 تیر 1391 ساعت 15:15
از درج نامه فرهنگیان تشکر و تقدیر می نمایم . نظر من هم همین است که تبعیض بین مدارس خمینی شهر زیاد است
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید