امروزچهارشنبه, 07 آبان 1399-- Wednesday Oct 28 2020

ساعت 15:38:47

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

عاقبت مجاورت زباله با درخت
یادداشت

عاقبت مجاورت زباله با درخت

سه شنبه, 22 تیر 1395 ساعت 10:09 کدخبر :10378
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0200

یادش به خیر آن روزها که توی مدارس بوستان وگلستان وکلیله دمنه خوانده می شد وبرای دانش آموزان در غالب شعر وداستان حکایاتی نقل می شد که عاقبت مجاورت ومراودت ودوستی های نا متعادل ونا معقول ونا میمون برملا می شد.این آموزش ها سبب می شد که افراد از اوان طفولیت باخطرات رفتارهای نا مناسب آشنا شوندوطوری پرورش یابند که هم کمتر در معرض خطر باشند وهم کمتر به محیط خود آسیب برسانند.واین یعنی فرهنگ سازی و پرورش آدمهای با رفتار مناسب که امروزه به عنوان شهروند تلقی می شوند .

2011 03 05 20.14.08

این مقدمات آورده شد تا به موضوعی به پردازیم که امروزه به معضلی تبدیل شده است .به گفته معاونت خدمات شهری متاسفانه تعدادی از شهرنشینان زباله های خود را به جای اینکه در زمان مقرر وجلوی محل زندگی وکسب خود بگذارند تا جمع آوری وحمل شود، آنها را در محل های نامناسب- واز نظر خودشان مناسب یعنی سر خیابان -مانند جویهای آب وکنار درختان واطراف تیرهای برق ویا زمین های بایر رها می کنند.اقدام وعادت غلطی که شهروندان همه روزه در گوشه وکنار شهرآنرا مشاهده می کنندوگاه وبی گاه به آن معترض می شوند.حال شاید اگر امروز کلیله ودمنه ای نگارش می یافت یکی از داستانهایش درد ودل درختانی بود که در مجاورت زباله وجودشان به آتش کشیده شده است باعنوان (عاقبت مجاورت زباله با درخت)

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 همشهری 2 30 تیر 1395 ساعت 18:47
این از تبعات برداشتن سطلهای زباله سر کوچه و محله هاست.
پاک کردن صورت مساله این عواقب رو هم داره. به بهانه ی اینکه یه عده نخاله ی ساختمونی داخل سطلها ریخته بودن سطلها را برداشتن!!!
همه راس ساعت 9 منزل نیستن که زباله های خونشون رو بذارن جلوی در!! همه فقط یک روز در میان سطل زباله ی منزلشون پر نمیشه که صبر کنن یه شب در میون زباله هاشونو بذار بیرون و خونشونو بوی بد بگیره.
هرچند که طبق معمول شما این نظر رو چون به ضرر شهرداری هست نمیذارین ولی واسه خود شمایی که مدیر یه بخش فرعنگی هستی بازم این نظرو نوشتم بلکه به خودتون بیاین و فقط از زبان مسولین صحبت نکنید و بدونید شما از زبان مردم هم وظیفه دارین نقل قول داشته باشین.
و اینکه جناب حاج حیدری، شهردار محترم، پیشرفت شهر و بهبود عملکرد شما فقط به تعریف و تمجید از کارهاتون بسته نیست. بهتره انتقادرو هم پذیرا باشید .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید