امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 12:51:47

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

اخطار شهرداري به مالكين منازل فرسوده و خطرساز

اخطار شهرداري به مالكين منازل فرسوده و خطرساز

پنجشنبه, 03 بهمن 1392 ساعت 12:27 کدخبر :6867
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
شهرداري با مالكين منازل مخروبه و خطرساز كه موجب مزاحمت و اذيت آزار ساكنين محل شوند طبق قانون برخورد و نسبت به تخريب و رفع خطر ملك آنها اقدام مي كند.

شهردار خميني شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت با بيان اينكه يكي از مشكلاتي كه ما در بافت فرسوده و مركزي شهر با آن روبرو هستيم تعدد منازل مخروبه و خطرساز براي مردم است گفت: از اين پس شهرداري با جديت بيشتري نسبت به گذشته و طبق قانون بعد از اعلام اخطار و صدور راي كميسيون بند 14، اقدام به تخريب و رفع خطر منازل مخروبه و مسكوني خطرساز مي  كند.
علي اصغر حاج حيدري گفت: اهالي مناطق مختلف در صورت مشاهulده منازل مخروبه و احساس خطر و مزاحمت آنها، با مراجعه به شهرداري موارد را به مسئولين كميسيون بند 14 شهرداري اعلام نمايند.
 وي خطاب به مالكين منازل فرسوده و مخروبه اي كه خطرساز هستند و يا محل تجمع زباله و مزاحمت براي ساكنين شده اند گفت: شهرداري آمادگي كامل دارد براي رفع خطر و مزاحمت براي ساكنين وارد عمل شود، اگر مالكين با شهرداري همكاري نداشته باشند، پس از صدور راي كميسيون بند 14 هزينه جمع و تخريب به اضافه 10درصد حق و حقوق شهر و شهرداري از مالكين منازل مخروبه اخذ خواهد شد.
همچنين معاون خدمات شهري شهرداري با اشاره به اينكه طبق قانون، رفع خطر ساختمان مخروبه و فرسوده، ديوارهاي شكسته در معابر عمومي، كوچه ها و جمع آوري آنها در سطح شهر از وظايف شهرداريهاست گفت: در همين راستا در كميسيون بند 14 قانون شهرداريها، پس از بازديد و تائيد مخروبه و خطرناك مكان و منازل مخروبه توسط مامور شهرداري، موارد در كميسيون مطرح و با تائيد اعضاء و پس از اخطار لازم به مالكين، در صورتي كه مالك يا مالكين به اخطار شهرداري توجه نكنند پس از نصب بنر و اعلام عمومي خطرساز بودن مكان و يا ديوار مخروبه، شهرداري براي تخريب و جمع آوري مكان مذكور وارد عمل مي شود.       
 مهندس عزت اله صفار افزود: در همين رابطه از ابتداء سال تاكنون 75 مورد پرونده تخريب و مكان مزاحم در كميسيون بند 14 شهرداري با حضور اعضاء مطرح شده كه 42 مورد آنها رفع خطر شده است و رفع خطر مابقي در دستور كار مي باشد، لذا معتمدين، اهالي محل و مردم در صورت مشاهده منازل مخروبه و ديوارهاي شكسته وخطرساز موارد را به صورت كتبي يا تلفني  به دفتر خدمات شهري و شماره تلفن 3605200 به آقاي هاشميان دبير كميسيون بند 14 شهرداري اطلاع دهند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید