امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 18:05:07

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بافت فرسوده خمینی‌شهر یک فرصت مناسب اقتصادی برای سرمایه‌گذاری
رئیس شورای شهر خمینی‌شهر خبر داد

بافت فرسوده خمینی‌شهر یک فرصت مناسب اقتصادی برای سرمایه‌گذاری

چهارشنبه, 10 مهر 1392 ساعت 10:48 کدخبر :6041
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
رئیس شورای شهر خمینی‌شهر گفت: مناطق بافت فرسوده مرکزی خمینی‌شهر یک فرصت مناسب اقتصادی برای سرمایه‌گذاری است.

سید علی صالح‌درخشان در جمع تعدادی از فعالان فرهنگی، مداحان و شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان اظهار داشت: با ورود و حمایت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری اقتصادی در مناطق بافت فرسوده امکان اجرای طرح‌های جدید عمرانی و خدماتی شهری پایدار در این مناطق وجود دارد.
وی افزود: یکی از اهداف شورای شهر خمینی‌شهر جلوگیری از گسترش و متروکه شدن بافت فرسوده در مناطق مختلف است.
رئیس شورای شهر خمینی‌شهر با اشاره به اینکه سرانه هر شهروند خمینی‌شهری یک هفتم شهروندان اصفهانی است، گفت: شهرداری خمینی‌شهر به دلیل پایین بودن سرانه شهروندی و کمبود منابع درآمد پایدار، فقط مجبور به اجرای امور جاری و خدماتی و عمرانی روزمره شهروندان بوده و شهرداری در امور روزمره و طرح‌های مورد نیاز خود با مشکل روبرو است.
این مسئول تصریح کرد: به علت کمبود منابع مالی شهرداری و شورای شهر خمینی‌شهر بودجه‌های فرهنگی سال ما برای حمایت از امور فرهنگی اندک است.
صالح‌درخشان با تاکید به اینکه باید با تعامل و همکاری مسئولان شهرستان با هیئت‌های مذهبی در کاهش و حذف مشکلات فرهنگی شهر تلاش شود، اذعان داشت: امیدواریم بتوانیم دراین دوره با تعریف و اجرای منابع درآمد پایدار جدید برای شهرداری به تامین بودجه‌های فرهنگی مورد نیاز شهر کمک کنیم.
وی با اشاره به اینکه به دلیل هم جواری خمینی‌شهر با شهر اصفهان هیچ گونه مرز مجزای بین دو شهر وجود ندارد و عملاً خمینی‌شهر با اصفهان موزائیک است، متذکر شد: از همه سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی درخواست داریم در خصوص احیا و بازسازی بافت فرسوده به عنوان یک حرکت اقتصادی و درآمدزا با شهرداری و شورای خمینی‌شهر همکاری کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید