امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 12:37:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بحران خشكسالي به فضاي سبز شهرداري رسيد

بحران خشكسالي به فضاي سبز شهرداري رسيد

سه شنبه, 29 مرداد 1392 ساعت 08:09 کدخبر :5895
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
خشکسالی در سال جاری خسارات سنگینی به فضای سبز شهرداری وارد کرده و در حال حاضر 6 حلقه چاه آب فعال داریم که حجم آنها به نصف کاهش یافته است.

معاون خدمات شهری شهرداری در گفتگو با فرصت با بيان اين مطلب افزود: 175 هکتار فضای سبز اعم از درختکاری، چمن کاری و گل کاری در حال استفاده عموم مردم است كه آبرسانی به این مقدار فضای سبز نیاز به فعالیت 12 حلقه چاه جدید دارد و متاسفانه چاه های موجود شهرداری جوابگوی حجم نیاز فضای سبز نيست.


مهندس عزت اله صفار افزود: خشکسالی در بعضی از نقاط خسارات زیادی به فضای سبز پارکها و سطح شهر وارد کرده كه برای جلوگیری از گسترش آن مکاتباتی با سازمان آب منطقه ای برای حفر چاههای جدید نموده ایم ولی تاکنون موفق به گرفتن مجوزات لازم نشدیم.


وی افزود: افزایش چاههای آب برای توسعه فضای سبز از اولویتهای مهم شهرداری در سالهای اخیر بوده است، در سال گذشته یک چاه جدید در خیابان ساعی حفر کردیم كه کمک بزرگ به سیستم آبیاری ما نمود.


مهندس صفار افزود: یک حلقه چاه جدید دیگر در محل باغ شهرداری در کنار کوه آتشگاه حفر کردیم که به علت برخي مشکلات هنوز قادر به استفاده از این چاه نیستیم. یکی از اقدامات ما در سال اخیر راه اندازی مجدد چاه آب خیابان شهید فهمیده بوده كه با تجهیز این چاه تا دوماه دیگر بخشی از مشکلات ما کاهش می یابد و در همين راستا حفر 6 حلقه چاه جدید در سطح شهر در دستور كار معانت خدمات شهري قرار دارد.


وی در ادامه گفت: یکی از اقدامات ما در سالهای گذشته استفاده از سیستم آبیاری قطره ای به جای آبیاری تحت فشار در فضای سبز سطح شهر بوده و با تامین اعتبارات لازم امکان توسعه و استفاده از این طرح برای همه مناطق وجود دارد.

 

روزانه بیش از 500 لیتر بر ثانیه پسآب شهری از شهر خارج می شود


معاون خدمات شهری با اعلام اینكه طرح مطالعاتی استفاده از پسآب فاضلاب شهری برای کمک به فضای سبز سطح شهر شروع شده است گفت: روزانه بیش از 500 لیتر بر ثانیه پسآب شهری از شهر خارج می شود كه شهرداری به دنبال استفاده از بخشی از این پسآب برای مصارف آبیاری فضای سبز سطح شهر است و مطالعات برای جانمائی و نصب تجهیزات لازم در حال انجام است و امیدواریم با استفاده از اعتبارات دولتی و شهرداری این طرح به صورت عملیاتی اجرا شود.


وی با اشاره به اینکه بخشی از آب فضای سبز شهر از کانال برخوار تامین میشود گفت: به دلیل محدویت آب در این کانال باعث شده تا ما از این ظرفیت استفاده نکنیم، در حال حاضر ما با 6 دستگاه تانکر، آبرسانی سیار به مناطق مورد نیاز را انجام می دهیم.


صفار با اشاره به اینکه بخشی از نیاز آب فضای سبز از طریق خرید آب کشاورزی از کشاورزان انجام می شود گفت: در بلوار الغدیر به علت خشکیده شده چاههای کشاورزی با مشکل برخورد نمودیم و ما مجبور به آبرسانی سیار به 6 کیلومتر فضای سبز این منطقه هستیم.


وی افزود: در صورت همکاری سازمان آب منطقه ای امکان آبرسانی و لوله گذاری 5/2 کیلومتر در مسیر انتقال آب از چاه شهرداری به بلوار الغدیر وجود دارد. مهندس صفار در پايان تصريح كرد: موضوع حفظ فضای سبز نیاز به همکاری همه مردم و مسئولین دارد و درخواست ما از مردم همکاری لازم برای معرفی و در اختیار گذاشتن تعدادی چاه شخصی برای تزریق به شبکه آبرسانی فضای سبز با شهرداری است.

نظرات  

 
#3 +1 کاملی 18 آذر 1392 ساعت 14:22
انشااله با بازنشسته شدن تعداد از مدیران شهرداری که تعداد زیادی از اقوام دور و نزدیک خود رادر شهرداری به کارگیری نموده اند که هیچگونه ربطی چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ تجربی با کارهی شهرداری ندارند شهر پیشرفت کند
نقل قول
 
 
#2 +1 ساکن17شهریور 30 مرداد 1392 ساعت 11:57
با سلام. لطفا اگر ممکنه یک مقدار هم به خیابان 17 شهریور و خیابان 16 متری و خیریه حضرت رسول رسیدگی کنید. اگر جاده اصفهان به خمینی شهر اون سمت را رونق بدید خیلی بهتر میشه.هم چنین خیریه که به شدت به کمک خیرین نیازمنده...با تشکر
نقل قول
 
 
#1 +1 کمالی 29 مرداد 1392 ساعت 12:04
با سلام خدمت اقای مهندس صفار در خیابان مدرس محله میریان چندین ماه است مقدار زیادی نخاله های ساختمانی کنار کوچه ریخته است که وقتی انسان این منظره را می بیند فکر می کند این شهر متولی خدمات شهری ندارد وهر چه با شهرداری تماس می گیریم نتیجه نداشته است ایا واقعا شهر متولی خدمات شهری ندارد
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید