امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 19:52:35

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

راه‌اندازی کانون جهان‌دیدگان خمینی‌شهر برای سالمندان ضروری است
سرپرست شهرداری خمینی‌شهر:

راه‌اندازی کانون جهان‌دیدگان خمینی‌شهر برای سالمندان ضروری است

پنجشنبه, 11 مهر 1392 ساعت 09:12 کدخبر :6051
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
خبرگزاری تسنیم: سرپرست شهرداری خمینی شهر خواستار راه اندازی کانون جهاندیدگان برای خدمت رسانی بهتر به سالمندان شد.

 اصغر حاج حیدری پیش‌از ظهر امروز در همایش بزرگداشت سالروز جهانی سالمندان خمینی‌شهر با اشاره به راه اندازی کانون جهاندیدگان شهرستان فرخ شهر در سال های تصدی شهرداری آن شهر، اظهار کرد: من استعمال لفظ جهاندیده به جای سالمند را ترجیح می دهم و امیدوارم که این کلمه جایگزین آن شود.
وی با تاکید بر اینکه مجموعه شهرداری و شورای شهر آماده همکاری در زمینه ارائه خدمات به سالمندان شهرستان است، بیان کرد: امیدوارم که کانون جهان‌دیدگان شهرستان خمینی‌شهر با مساعدت اداره بهزیستی شهرستان هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسد.
رئیس اداره بهزیستی خمینی‌شهر نیز در این جلسه اظهار کرد: آمارهای جهانی می گوید 8 درصد از جمعیت هر جامعه ای را سالمندان تشکیل می دهد که با احتساب جمعیت حدود 300 هزار نفری در شهرستان جمعیت سالمندان شهرستان باید چیزی حدود 24 هزار نفر باشد.
داوود ترابی افزود: با وجودی که پیش از این جمعیت کشور ما جمعیت جوانی بود در 30 سال آینده با برابر شدن نرخ زاد و ولد و مرگ و میر جمعیت ما به سمت پیر شدن می رود.
وی بیان کرد: پیر شدن جمعیت می تواند نکات مثبتی داشته باشد، مثل این نکته که با افزایش جمعیت سالمندان شمار افراد با تجربه ای که در کنار قشر جوان ما قرار می گیرد، بیشتر خواهد شد، اما پیر شدن جمعیت تهدیدهایی نیز به همراه دارد، زیرا قشر جوان جامعه هستند که هسته تلاش و کار را در جامعه تشکیل می دهند.
رئیس اداره بهزیستی خمینی‌شهر تصریح کرد: یکی از عمده ترین مطالبات قشر سالمند از شهرداری اصلاح مبلمان شهری و مناسب سازی شهری است که اصلاح ورودی و خروجی های شهری، نصب درب های کشویی، آسانسور، رمپ های با شیب 3 تا 8 درصد و توالت های فرنگی 5 مورد شاخص آن است.
به گزارش تسنیم، تشریح خدمات شبکه بهداشت به سالمندان از سوی کارشناسان اداره بهداشت شهرستان و اجرای گروه سرود توسط دانش آموزان ابتدایی مدرسه مهد قرآن کریم بخش های دیگر این مراسم بود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید