امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 03:38:56

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سرانه هر شهروند خمینی شهری در مقايسه با اصفهان و شهرهاي اطراف بسيار ناچيز است
معاون اداري مالي شهرداري:

سرانه هر شهروند خمینی شهری در مقايسه با اصفهان و شهرهاي اطراف بسيار ناچيز است

دوشنبه, 22 اسفند 1390 ساعت 12:41 کدخبر :3798
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین

 اولین همایش مدیران مالی شهرداری های استان در سالن بصیرت خمینی شهر برگزار شد. در ابتدای این مراسم شهردار خمینی شهر واحد امور مالی را یکی از مهمترین واحدهای هر شهرداری دانست که در پیشبرد اهداف عالی شهرداری بسیار موثر خواهد بود.مهندس شرفا در ادامه، تامین درآمد پایدار را از جمله مشکلات تمام شهرداری ها دانست و با اشاره به وجود یکصد شهرداری در استان اصفهان گفت: برگزاری این گونه جلسات در ارتقاي شهرداری های استان قطعا اثرگذار خواهد بود.

وی همچنین افزایش مبلغ بیمه ساختمان و گرانی مصالح را از دیگر مشکلات شهرداری ها دانست و ابراز امیدواری کرد که با تشکیل جلسات مشترک و تبادل نظر بین مدیران مالی شهرداری های استان بتوانیم در خدمت رسانی عمده و در اجرای وظیفه ای که به عهده داریم، موفق باشیم.

در ادامه این همایش، معاون اداری و مالی شهرداری خمینی شهر ضمن تقدیر از استانداری، دفتر امور شهری و سازمان همیاری های شهرداری استان گفت: از جمله مشکلات شهرداري ها تامین درآمد است. ما باید به جايگاه نظام نامه مالی شهرداری توجه داشته باشیم و اگر برنامه ریزی دقیق و مدونی در شهرداری نباشد در ارائه خدمات به مردم با مشکل روبرو خواهيم شد.

مهندس عشقی درجه شهرداری خمینی شهر را 9 اعلام کرد و گفت: قصد داریم این رتبه را به 10 ارتقا بدهیم.

وی با اعلام اینکه شهرداري خميني شهر دارای 4 منطقه و سازمان های وابسته می باشد، بودجه سال جاری شهرداری را20 میلیارد و 350 میلیون تومان اعلام کرد که با احتساب بودجه سازمان های وابسته این رقم به 32 میلیارد و 315 میلیون تومان افزایش می یابد.

معاون اداری و مالی شهرداری سرانه هر شهروند خمینی شهری را 80 هزار تومان اعلام کرد و گفت: این سرانه شهروندی در بین شهرداری شهرهای اطراف و با توجه به هم مرز بودن ما با اصفهان خیلی کم است. وی همچنین افزود: در حال حاضر روزانه 50 هزار نفر مسافر بین دو شهر اصفهان وخميني شهر توسط سازمان اتوبوسرانی، تاکسی  راني و وسائل شخصی خود تردد می کنند.

عشقی نداشتن منابع درآمد پایدار برای شهرداری را  برای خمینی شهر یک معضل جدی خواند و گفت: بودجه وصولی درآمد شهرداری خميني شهر طی 11 ماه سال، 74 درصد بودجه بوده و تاکنون با 26 درصد کاهش بودجه روبرو بوده ايم.

وي از مسوولین استان و کشور و وزارت کشور خواست تا به شهرداری های استان توجه ویژه داشته باشند و با پیگیری، این مشکلات از حالت رها شدگی خارج شوند.

معاون اداری و مالی شهرداری گفت: در صورت تدوین برنامه جامع مالی براي شهرداری استان بخش عمده ای از مشکلات شهرداری ها حل خواهد شد و اين در حالي است كه شهرداری ها با برنامه مدون و متحد مالی کار نمی کنند.

عشقي افزود: درخواست من از مسوولین حوزه شهری و سازمان همیاری های استان و کشور این است که با تدوین یک برنامه مالی جامع و کامل و بدون عيب به تقویت امور و خدمات مالی شهرداری های استان کمک کنند.

لازم به ذکر است در این همایش یک روزه که به میزبانی شهرداری خمینی شهر برگزار شد، کلیه مسوولین واحدهای مالی شهرداری های استان مهمان شهر ما بودند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید