امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 18:01:36

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

معاون خدمات شهری شهرداری خبر داد:

سم پاشی گسترده برای مبارزه با آفات درختان و فضای سبز

دوشنبه, 13 خرداد 1392 ساعت 03:03 کدخبر :5597
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اولین مرحله از سم پاشی سطح شهر طی 2 هفته توسط 2 دستگاه سم پاشی توربینی زراعی به صورت شبانه از ساعت 22 الی 6 صبح انجام گردید.

 معاونت خدمات شهری شهرداری با اعلام این خبر افزود: در طول اجرای این عملیات حدود 240هزار لیتر محلول سمی حاوی 160 لیتر سم به مصرف رسید. سم پاشی این مرحله روی آفات عمومی سطح شهر به ویژه علیه شته ها از نوع موسپیلان، دسیس و دیازنیون صورت گرفته است. مهندس صفار افزود: در کنار کنترل شته ها به صورت تلفیقی سایر آفات از جمله پسیل، برگخوارها، سوسک های چوبخوار و ... نیز کنترل شده است.
وی در ادامه از سم پاشی عمومی دیگری روی بوته های رز خبر داد و گفت: در این سم پاشی که روزها (صبح زود) علیه شته و سفیدک پودری صورت گرفت حدود یک لیتر سم قارچ کش علیه سفیدک و سه لیتر حشره کش علیه شته مصرف شد. در این سم پاشی حدود 11 هزار لیتر محلول سمی استفاده شده است.


معاونت خدمات شهری شهرداری همچنین از یک سم پاشی عمومی دیگر در دو ماهه اول امسال خبر داد و بیان داشت: این سم پاشی علیه موج اول طغیان علف های هرز در سطح شهر به صورت روزانه و در زمان اوج تابش آفتاب صورت گرفت. صفار نوع سم مصرف شده در این سم پاشی را علف کش های سبز کش علیه علف های هرز عنوان کرد و میزان سم مورد استفاده در 30 هزار لیتر محلول سمی را 210 لیتر دانست. وی همچنین در رابطه با مرحله دوم و سوم مبارزه با علف های هرز که به ترتیب در خرداد ماه و تیر ماه، اواخر تابستان و اوایل پاییز صورت می گیرد، افزود: در نظر داریم علف های هرز را با سموم مناسب در 4 مرحله و با روش های مناسب و مقدار مناسب سم کنترل کنیم.
لازم به ذکر است که مرحله دوم سم پاشی عمومی حدودا در اواسط خرداد بر علیه کنه ها (عمدتا) و به صورت تلفیقی علیه حشرات صورت خواهد گرفت. مهندس صفار میزان سم مصرفی در این مرحله را نیز به میزان مرحله نخست پیش بینی کرد.

نظرات  

 
#1 +2 بی نام 13 خرداد 1392 ساعت 14:28
اداره اب هم لطفا فاضلابها را سم پاشی کنه تا این حشرات ... مزاحمت ایجاد نکنند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید