امروزچهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397-- Wednesday Apr 25 2018

ساعت 16:38:49

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

سيدجواد ابطحي: انتظار داشتیم استاندار هر چند ماه یک بار به خمینی شهر سری بزند

دوشنبه, 22 خرداد 1391 ساعت 09:39 کدخبر :4145
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

در جريان سفر استاندار به خميني شهر، نماینده مجلس هشتم در سخناني در حضور استاندار از كم توجهي مديريت استان به شهرستان گلايه كرد. ابطحي با اشاره به روزهای پایانی دوره مجلس هشتم گفت: در دوره نمایندگی ام شاهد خدمات چشم گیر دولت و شهرداری های شهرستان بوديم.در جريان سفر استاندار به خميني شهر، نماینده مجلس هشتم در سخناني در حضور استاندار از كم توجهي مديريت استان به شهرستان گلايه كرد. ابطحي با اشاره به روزهای پایانی دوره مجلس هشتم گفت: در دوره نمایندگی ام شاهد خدمات چشم گیر دولت و شهرداری های شهرستان بوديم.

وی در ادامه گفت: در این 4 سال نمایندگی با تعامل خوبی که با دولت داشتم به همراه فرمانداران گذشته و فعلی نتایج بسیار خوبی حاصل شد که بعضی نمی خواهند شاهد این نتایج باشند. مردم از نزدیک این نتایج را در سطح شهرستان حس می کنند و صادقانه بگویم هر اقدامی که کردم برای رضای خدا و خدمت به مردم بود ؛ این نتیجه و رضایت برای ما باقی خواهد ماند.

وي افزود: دو طرح پروژه احداث شهرک صنایع غذایی و منطقه گردشگری چشمه لادر جزو مصوبات سفر گذشته هيئت دولت به استان است که قطعا رییس جمهور در مورد پیشرفت آنها سوال خواهد کرد و مخصوصا طرح شهرک غذایی که برای شهرستان ایجاد اشتغال می کند.

وی در خصوص بودجه جدید دولت گفت: با وجود اینکه من شخصا مخالف بودجه امسال بودم و در اساس این نوع بودجه نویسی را قبول ندارم با این وجود نسبت به بودجه سال 90 گشایش زیادی شد، درجهت کمک به مردم در بخش بهداشت و درمان 6 هزار میلیارد تومان برای تامین مخارج بیمارستان دولتی اختصاص یافته تا مسؤولین دغدغه تامین مخارج مراکز درمانی را نداشته باشند و مردم از بالا بودن هزینه درمان گلایه نداشته باشند.

ابطحي ادامه داد: برای اولین بار 10 درصد بودجه درآمد فروش نفت به شهرداری هاي کشور اختصاص یافت و می طلبد مسوولین از این امتیازات استفاده و با پیگیری، از حق خود دفاع کنند و در جهت جذب این بودجه به حل مشکلات کمک کنند. با اختصاص این بودجه بخش عمده ای از مشکلات شهرداری های شهرستان نیز حل خواهد شد.

وي گفت: هزینه آب و برق و گاز مساجد به صورت رایگان تصویب شد و باید مسوولين اطلاع رسانی و آگاه سازی کنند که در مصرف انرژی در مساجد و تکایا و حسینه ها رعایت لازم شود.

وی در انتقادی به استاندار گفت: مژه چشم به دلیل نزدیکی به چشم دیده نمی شود و خمینی شهر هم به دلیل نزدیکی به مرکز استان از نگاه کافی مسوولین استان بی بهره است. چون چسبیده به اصفهان است و انتظار داشتیم حداقل هر چند ماه یک بار استاندار به خمینی شهر سری بزند.

آن گونه که شایسته مردم خمینی شهر بوده قدم های لازم برداشته نشد

در ادامه، استاندار اصفهان در سخناني با اشاره به سابقه دیرینه و ریشه های مذهبی و فرهنگی خمینی شهر در پاسخ به انتقاد نماینده گفت: از صدق دل می گویم از بابت کم توجهی به مسائل خمینی شهر عذرخواهی می کنم، آن گونه که شایسته مردم خمینی شهر بوده واقعا قدم های لازم برداشته نشد. دكتر عليرضا ذاکر اصفهاني افزود: من در بازدید خود از شهرهای مختلف استان شاهد محرومیت های شدید مردم شهرهای دوردست بودم و بیشترین وقت ما در مدت مدیریت مصروف به حل مشکلات مناطق محروم، آب و خشکسالی در استان شد. اگر این مشکلات را در استان نداشتیم قطعا وقت بیشتری براي حل مشکلات شهرهای اطراف شهر اصفهان داشتیم.

استاندار گفت: شاید من کمتر به خمینی شهر مراجعه کرده باشم ولی مدیریت اجرایی استان در طول سال به دفعات زیاد با حضور خود در شهرهای مختلف پیگیر حل مشکلات مردم بوده اند. این طور نیست که تصمیم گيري هاي استانداری منحصر به شهر اصفهان باشد بلکه در تصمیم مدیریتی خود به همه مردم استان با توجه به نیازهایی که دارند نگاه می کنیم.

ذاکر، با بیان دلیل مخالفت افتتاح پروژه هاي دارای نواقص و تکمیل نشده گفت: ما نمی خواهیم با احساسات مردم بازی کنیم و باعث بی اعتمادی مردم شویم كه پس از افتتاح یک طرح بگویند استاندار آمد این طرح را نیمه کاره افتتاح كرد و رفت. مردم با مشاهده نواقص و معایب طرح های جدید نسبت به مسوولین بی اعتماد می شوند. هدف من این است که قبل از افتتاح یک طرح کاملا تکمیل و بدون عیب و نقص باشد. برای ما کلنگ زدن و افتتاح یک طرح با عیب و تکمیل نشده هیچ زحمتی ندارد ولی ما به عواقب و انتظارات مردمی نگاه می کنیم.

وی با اشاره به پیگیری و زحمات نماینده هشتم برای حل مشکلات گفت: نماینده مردم در کنار دولت بودند و در ملاقاتی با نماینده منتخب، ايشان نیز دغدغه حل مشکلات شهرستان را دارد و پیگیر مطالبات مردم شهرستان است. این روحیه هم به برکت حمایت و رضایت الهی و مردم است. این دستاوردها متعلق به من استاندار و یک  مسوول نمی باشد، نتایج  دستاوردهای ما متعلق به مردم است، در دوره استاندار سابق تعداد زیادی از مشکلات پیگیری و در زمان من اجرا  شد و در آینده هم استاندار بعدی پیگیر حل مشکلات زمان من خواهد بود. ما مسوولین ادامه دهنده راه هم هستيم. ما نباید این دستاوردها را به خود بگیریم. ما فقط توفیق اجرای آن را داشته ایم. ارزش خدمت ما نوكري برای مردم است. این امر کاملا طبیعی است ما موظف به اجرای وظیفه هستیم.

وي خواستار كمك و همدلي مردم خمینی شهر با مسوولین شهرستان براي حل مشکلات شد و از نماینده مجلس خواست تجربیات خود را در اختیار نماینده منتخب قرار دهد.

استاندار اصفهان در انتهای سفر خود به خميني شهر با بازدید از نمایشگاه غدیر تا محرم از مراحل ساخت و تکمیل این نمایشگاه آگاه شد.

نظرات  

 
#1 0 ناشناس 22 تیر 1391 ساعت 16:01
سیدجوادابطحی کاندیدای ریاست جمهوری آینده میشود؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید