امروزيكشنبه, 24 شهريور 1398-- Sunday Sep 15 2019

ساعت 11:02:10

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

سیاست های شهرداری درچه در راستای خواسته شهروندان
شهردار درچه در گفتگو با نصف جهان تشریح کرد:

سیاست های شهرداری درچه در راستای خواسته شهروندان

چهارشنبه, 02 دی 1394 ساعت 09:30 کدخبر :9793
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

درچه یکی از شهرهای شهرستان خمینی€Œشهر با 50 هزار نفر جمعیت، مهد علمای دینی و عالم€Œخیز، شهر نمونه شاهد کشور، شهر سرداران و ایثارگران کشوری و لشگری، شهر نان و برکت بخش کشاورزی، شهر ساحلی به شرط جاری بودن آب، شهر برج€Œهای کبوتر، شهر صنایع دستی، حوض€Œسازی و آلاچیق، شهر ذائقه€Œها و شهری با حدود 28 مسجد، هیئات و... و قسمتی از حسینیه ایرانیان می€Œباشد که به عنوان یکی از شهرهای غربی اصفهان است که با رینگ چهارم ترافیکی اصفهان نیز مرتبط می€Œباشد. این وصف شهردار درچه از شهر عالم ربانی آیت€Œا... درچه€Œای، پروفسور دینانی، پروفسور کرباسی، پرفسور شریفیان و... است.


علی€Œاکبر محمودی در این گفتگوی اختصاصی به نصف جهان گفت: درچه با دو شهرستان فلاورجان و اصفهان مرتبط و وسعت محدوده قانونی آن 910 هکتار و محدوده و حریم 2700 هکتار است.


شهر درچه شهر شاهد نمونه کشور است به دلیل اینکه از هر 75 نفر یک نفر در شهر درچه در زمان جنگ تحمیلی به شهادت رسیده اند و در مجموع این شهر 530 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. وی با بیان اینکه مردم درچه دارای تدین بسیار بالایی هستند از جمله محصولات خانگی به نان خانگی و پولکی این شهر را بسیار باکیفیت قلمداد کرد.
محمودی البته پس از این توصیف از شهر زیبای درچه، به قدمت شهرداری درچه اشاره کرد و گفت: شهرداری درچه دارای سابقه 49 ساله بوده و من نیز از سال 92 و همزمان با دوره چهارم شورای اسلامی، به عنوان پانزدهمین شهردار فعالیت خود را آغاز کردم.


شهردار درچه می€Œگوید: در حالی که سرانه هر شهروند درچه€Œای 275 هزار تومان است این سرانه در شهر اصفهان که مجاور ما قرار دارد بسیار بسیار بالاست و این تفاوت سرانه باعث تفاوت ارائه خدمات و امکانات شهری است اما علیرغم همه این تفاوت€Œها، ما تاکنون خدمات بسیار خوبی به شهروندان ارائه داده€Œایم.


وی با بیان اینکه از ابتدای فعالیت، با تشکیل جلسات متعدد با شورا، اقدام به نیازسنجی و امکان€Œسنجی کردیم گفت: شهروندان خواسته€Œهای بسیار زیادی دارند که ما آنها را به سه دسته تقسیم و اقداماتی در این راستا انجام دادیم.


شهردار درچه می€Œگوید: در دسته اول، تکمیل پروژه€Œهای ناتمام سنوات قبل مدنظر قرار گرفت که یکسال و نیم زمان بُرد تا به اتمام برسد.
در دسته دوم پروژه€Œهایی مدنظر قرار گرفت که طی دو تا سه سال به اتمام برسد که بحمدا... پروژه€Œهایی چون: فاز اول کوه سفید، میدان ابوالفضل (ع)، خیابان معلم ولاشان، خیابان رزمندگان، خیابان پروفسور دینانی، دیوارکشی باغ بانوان، گلزار شهدای درب امامزاده تا پایان سال جاری به اتمام می€Œرسد. و در نهایت در دسته سوم پروژه€Œهایی همچون: سالن ورزشی دینان، فاز دوم کوه سفید، ساختمان اداری شهرداری، ساختمان زورخانه و ورزش باستانی، تکمیل باغ بانوان، تکمیل احداث غرفه€Œهای میدان میوه، تملک واحداث میدان محله فودان و... مدنظر است که تا پایان دوره چهارم شورای اسلامی درچه به پایان خواهد رسید یا به سنوات بعد انتقال می€Œیابد.


محمودی افزود: در حین انجام این فعالیت€Œها، شهروندان از عدم آسفالت معابر گله€Œمند هستند و به آن نیاز فوری دارند اما به دلیل ذاتی بودن کشاورزی محل، آغاز به کار فاضلاب شهر درچه و... این کار عملی نشده و ترجیح داده شده، فاضلاب شهر با همت آبفای استان، حمایت شورا، فرماندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، این خدمت برجسته که مبنای آن دو اصل مهم حفظ محیط زیست زاینده€Œرود به دلیل نشت فاضلاب شهری و رعایت اصول بهداشتی در جهت جمع€Œآوری فاضلاب بود آغاز شود و تاکنون از 105 کیلومتر که نیاز به شبکه فاضلاب شهری بود 41 کیلومتر در دو سال اخیر انجام شد و در حقیقت مدیریت واحد و خدمت به محیط زیست و جمع€Œآوری فاضلاب در سطح شهر بود صورت پذیرفت. این در حالی است که در حالت معمولی اقدام به فاضلاب شهر، 25 سال طول می€Œکشید. شهردار درچه این را هم گفت که: آسفالت معابر شهر هم در دستور کار شورا و شهرداری قرار داشته و در بودجه عمرانی سال آینده، حداقل 50 درصد به آسفالت معابر شهر اختصاص خواهد یافت و اولویت آسفالت با معابری است که فاضلاب آنها به طور کامل انجام شده باشد. وی بودجه سال جاری شهرداری درچه را 10 میلیارد و 80 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این میزان بودجه نسبت به سال گذشته، رشد بسیار خوبی داشته است. ولی بودجه سال 94 به دلیل وضعیت نابسامان اقتصادی، رکود و... تا امروز فقط 61 درصد وصول شده است.


محمودی از آماده بودن پروژه€Œهای عمرانی، آموزشی، خدماتی و... در سطح شهر درچه خبر داد و گفت: مجموعه تجاری آتش€Œنشانی، اصلاح میدان دفاع مقدس دینان و مادی€Œهای اطراف و نصب تندیس دفاع مقدس، اصلاح هندسی میدان معلم ولاشان و نصب تندیس معلم و دانش€Œآموز و روشنایی، ایجاد پارک محلی در ولاشان، روشنایی و نورپردازی خیابان و میدان امام (ره)، اجرای آبنمای سنتی چهارراه شهید مطهری، اجرای میدان حضرت ابوالفضل (ع) و نصب تندیس پنج تن آل عبا در سطح شهر و نورپردازی میدان ولایت، خرید دو دستگاه خودرو سواری و یک دستگاه بیل مکانیکی، افتتاح فاز اول پارک کوهستانی کوه سفید به منظور جلوگیری از تصرف زمین€Œهای دولتی و حفظ بیت€Œالمال و ایجاد مجموعه تفریحی، ورزشی و زیارتی در این محل از جمله پروژه€Œهای انجام شده، آماده افتتاح می€Œباشد. شهردار درچه در تشریح امکانات مجموعه پارک کوهستانی کوه سفید گفت: بهسازی و سنگ€Œکاری حاشیه اطراف قبور مطهر شهدای گمنام با فضایی معنوی، ایجاد جاده دسترسی در کوه، ایجاد پیاده€Œرو به وسیله سنگ کوبیک و لاشه و مالون کاری، نصب آلاچیق برای سکونتگاه، ایجاد روشنایی پارک در چهار محله، برج تلسکوپی و چراغ€Œهای 12، 9 و سه متری، کاشت بیش از دو هزار اصله درخت با 20 گونه متفاوت همراه با آبیاری تحت فشار و گونه€Œهای غالب و مقاوم با کم€Œآبی، ایجاد 14 چشمه سرویس بهداشتی و ایجاد برکه کوهی، از جمله امکانات مجموعه پارک کوهستانی کوه سفید است.
محمودی با تأکید بر آموزش شهروندان و کارکنان شهرداری گفت: در دو سال اخیر، سه دوره آموزش شهروندی برای 520 نفر پیرامون ترافیک، فضای سبز و محیط زیست، ساخت و ساز، حق شهروندی، استفاده صحییح از امکانات شهری برگزار شد. این در حالی است که در این مدت 14 دوره آموزشی با بیش از 600 نفر ساعت برای کارکنان شهرداری در زمینه€Œهای آئین نگارش، رعایت قوانین شهرداری، Gis، امر به معروف و نهی از منکر، مضرات ماهواره و تأثیر آن بر خانواده، مضرات مواد مخدر و تأثیر آن در روند کاری و اخلاق در خانواده برپا شده و در حال اجراست.


محمودی با بیان اینکه سعی داریم برای سال آینده بودجه معقول تنظیم کنیم گفت: با تعاملات شورا و برمبنای وصول بودجه در سال جاری، به دنبال آن هستیم تا بودجه سال آینده را معقول و بر مبنای توان شهرداری نه احساساتی تنظیم کنیم.


وی افزود: در صورت تکمیل پارک کوهستانی کوه سفید سرانه فضای سبز در شهر درچه از 5 متر به 10 متر خواهد رسید.
شهردار درچه شورا را ناظر، حامی و هادی دانسته و می€Œگوید: ما همواره تلاش داریم تا خواسته شهروندان را در شورا بررسی کنیم و در دو سال اخیر توانستیم 21 هزار مترمربع حرایم مادی و جوی را آزادسازی کنیم.


شهردار درچه بافت فرسوده در شهر درچه را از معضلات برشمرد و گفت: ما برای بافت فرسوده، سیاست تشویقی و تخفیفات ویژه در نظر گرفته€Œایم ولی متأسفانه تاکنون از آن استقبال نشده است چرا که در بافت فرسوده تفکیک انجام شده خرده مالکی زیاد است و باید تجمیع شود. محمودی کارکنان را سرمایه€Œ شهرداری می€Œداند و می€Œگوید: ما این سرمایه€Œها را هیچ وقت به راحتی از دست نخواهیم داد.


وی از همکاری صادقانه مردم فهیم و متدین درچه با شهرداری قدردانی کرد و گفت: از فیش€Œهای نوسازی توزیع شده در سال 93، فقط 12 درصد وصول شده و 88 درصد را مردم پرداخت نکرده€Œاند که جا دارد در این زمینه و به منظور درآمد پایدار برای شهرداری با ما همکاری کنند و نسبت به پرداخت عوارض نوسازی خود در موعد مقرر اقدام نمایند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید