امروزسه شنبه, 29 خرداد 1397-- Tuesday Jun 19 2018

ساعت 09:10:32

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 01:37:57

فرصت و لزوم حفظ استقلال آن
در گفتگو با شهردار تصریح شد:

فرصت و لزوم حفظ استقلال آن

یکشنبه, 30 تیر 1392 ساعت 09:31 کدخبر :5762
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

مهندس شرفا در خصوص عملکرد دو سال اخیر دو هفته نامه فرصت گفت: یکی از اقدامات فرهنگی و ماندگار که در دوره سوم شورا اجرا شد تأسیس دوهفته نامه فرصت بود، ما نمی توانیم بگوئیم نشریه فرصت صد در صد کامل است بلکه نقاط ضعفی هم ممکن است داشته باشد. از زمان قبول مسئولیت در سمت شهردار خمینی شهر بعنوان صاحب امتیاز، شاهد بودم تیم خوبی در نشریه فرصت کار می کند. درخواستی که من از مسئولین نشریه داشتم این بود که به همه مسائل از ابعاد و زوایای مختلف نگاه کنند و توصیه من این بود که نشریه فرصت نباید به دنبال سیاه نمائی باشد بلکه در کنار انتقادات و بیان مشکلات به نکات مثبت و امتیازات هم توجه کند. وی تصریح کرد: من بازتاب مثبت عملکرد نشریه فرصت را به خوبی در جمع شهرداران استان مشاهده کردم، در نشستهایی که با شهرداران استان دارم رضایت مندی شهرداران استان از مطالب فرصت را به خوبی مشاهده می کنم و این موضوع ثابت می کند که نشریه فرصت بازتاب خوبی در بین مسئولین شهرهای مختلف و بیرون شهرستان داشته است. از طرف دیگر در نشست های مطبوعاتی با مطبوعات استان از عملکرد نشریه فرصت به عنوان یک نشریه حرفه ای یاد و اعلام می شود فرصت از همه ابعاد به مسائل خمینی شهر می پردازد. شرفا افزود:

البته علیرغم نگاه مثبت در بیرون، در سطح شهر ستان ما با انتقادات زیادی از طرف مسئولین روبرو بودیم. مسئولین به من انتقاد می کنند که چرا نشریه فرصت فقط به نقاط ضعیف و نیمه خالی لیوان توجه می کند، من بارها بر لزوم رعایت این امر تاکید کردم و در ایام خاص مخصوصا در ایام انتخابات دو ساله اخیر درخواست من این بود که به دلیل شرایط و فضای انتخاباتی، نشریه فرصت به فضاهای انتخاباتی بین افراد وارد نشود و جناحی عمل نکند، خوشبختانه در انتخابات دو سال اخیر مجلس و شورا با توجه به اینکه مهندس پورکاظم و دکتر غفوری در انتخابات حضور داشتند و شائبه اینکه نشریه فرصت از شخص یا جناح خاصی دفاع کند وجود داشت ولی خوشبختانه در این دو سال مطلبی که نشان دهنده تبلیغاتی بودن در حمایت یا مخالفت شخصی باشد مشاهده نکردم.

شهردار افزود: به نظر من نشریه در این سالها توانسته به رسالت خود عمل کند. و دلیل انتقادات بعضی از مسئولین شهرستان این است که شاید یک مقدار فرهنگ نقد و انتقاد در بین مسئولین ما ضعیف باشد. امیدوارم با شروع به کار سه نشریه جدید یک مقدار فشار از روی نشریه فرصت کاسته شود، یکی از دلائل انتقادات از نشریه فرصت شاید به این خاطر بود که این نشریه زیرمجموعه شهرداری محسوب می شود، البته من ادعا می کنم با این وجود نشریه فرصت کمتر به حمایت از شهرداری پرداخته است و بعضا ما شاهد چاپ انتقادات از شهرداری در نشریه فرصت بوده ایم.

به نظر من نشریه فرصت توانسته است در این مدت استقلال خود را حفظ کند و تاکنون در جشنواره مختلف نیز رتبه های خوبی را کسب کرده است و این خود نشان دهنده جایگاه کشوری و استانی نشریه فرصت است. البته با وجود این امتیازات، در برخی بخش ها دچار ضعفهایی است و البته در این مدت برخی از ضعف ها و انتقادات رفع شده است. مهندس شرفا تصریح کرد: در آینده نیز شورای جدید قطعاً در حفظ این جایگاه و استقلال نشریه تلاش خواهد کرد، و من فکر نمی کنم کسی به دنبال تعطیل شدن این نشریه باشد. آنچه مهم است این است که وجود نشریه فرصت برای خمینی شهر لازم و مفید است.


وی گفت: قطعا نشریه فرصت باید استقلال خود را حفظ کند، اگر کسانی هم انتقاداتی به این نشریه دارند نمی گویند استقلال نشریه باید از بین برود، و باید تلاش شود در آینده استقلال نشریه حفظ شود. بارها شخصا از دکه های مطبوعاتی در خصوص وضعیت فروش فرصت در بین مردم سئوال می کنم.

به نظر من اگر نشریه فرصت مخاطب خود را جذب کرده و فروش خوبی در بین مردم سطح شهر دارد علتش آنست که از شخص یا جایگاه خاصی تعریف و تمجید نمی کند مثل بعضی از روزنامه های اصفهان که زیر نظر بعضی از ارگانها و نهادهای شهر اصفهان هستند و خیلی فروش خوبی ندارند. اگر نشریه فرصت هم در چند شماره از شهرداری خمینی شهر تعریف و تمجید کند دیگر جذابیت لازم را در بین مردم نخواهد داشت، به نظر من سطح مطالب فرصت باید عمومی باشد و روزنامه و نشریه ای موفق خواهد بود که بتواند مخاطب خود را جذب و حفظ کند.

 

در دوره شورای سوم ارتباط خوبی بین مردم و شهرداری ایجاد شد


شهردار خمینی شهر در آخرین کلام خود خطاب به مردم گفت: بارها گفته ام خمینی شهر مردمی شریف دارد و انتظارات مردم از ما مسئولین زیاد نیست. به دلیل همجواری خمینی شهر با شهر اصفهان و درآمد و طرح ها و نوع خدماتی که در شهر اصفهان در حال اجراست، مردم ما انتظار اجرای همان خدمات را از ما دارند و این انتظار کاملا به حق است.


وی با اشاره به اینکه در دوره سوم شورای شهر ارتباط خوبی بین شهرداری و مردم ایجاد شد گفت: من فکر می کنم اگر ارتباط بین مردم با شهرداری افزایش یابد ما می توانیم از پتانسیل حمایت و عوارضات مردمی برای توسعه شهر کمک بگیریم و مشکلات ما قطعا کاهش خواهد یافت، امروز ما در این بخش مشکل داریم و مردم شهرداری را از خود نمی دانند. اگر مردم شهرداری را از خود بدانند قطعا رونق خوبی در شهر بوجود خواهد آمد و من در آخرین کلامم خطاب به مردم عزیز شهر می گویم در این مدت که عنوان شهردار شهر مشغول به کار بودم سعی کردم آنچه می توانم برای مردم شهر خودم بکار بگیرم. در این مدت پیگیر همه مسائل مربوط به شهرداری بودم و تلاش کردم با همه اقشار نشست داشته باشم و از همه ظرفیتهای شهر، استان و کشور برای حل مشکلات شهر استفاده کنم، تا بتوانم درآمد شهرداری و شهر را افزایش دهم، و مباحث جناحی و سیاسی را در مدیریت خود دخالت ندادم، در این مدت آنچه برایم مهم بود حل مشکلات شهر و مردم بود و به دنبال آن بودم که شهری سالم و ایمن و آباد و معنوی و پرنشاط را برای مردم فراهم کنم، قطعاً نتوانستم به صورت کامل به این اهداف برسم و صادقانه با مردم می گویم همه تلاش و ظرفیتم را در این مدت بکار بستم و تا لحظه آخر مسئولیتم پیگیر مطالبات شهر و خدمات به مردم خواهم بود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 خاقانی 30 تیر 1392 ساعت 13:31
فرصت و سیاه نمایی؟؟؟؟!!!! اصلا ما میگیم فرصت کمتر به انتقادات مردم نسبت به مسولین میرسه... مثلا یه انتظاری که داریم اینه که یه گزارش درست حسابی از وضعیت اتوبوسرانی خصوصا تو مسیر خمینی شهر - اصفهان تهیه کنه و از مسولین دلیل این همه کمبود رو بخواد... افتضاحه وضع اتوبوسا افتضاح...
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید