امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 00:24:42

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مردم و مالکین در تکمیل خیابان های نیمه کاره به مدیریت شهر کمک کنند

مردم و مالکین در تکمیل خیابان های نیمه کاره به مدیریت شهر کمک کنند

شنبه, 31 خرداد 1393 ساعت 11:09 کدخبر :7422
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
یکی از مسائلی که شورای شهر دوره چهارم با جدیت پیگیری می کند باز گشائی خیابانهای نیمه کاره شهر که پس از سالها به آثار باستانی تبدیل شده اند می باشد.

 از جمله اولیت های کمیسیون توافقات شهرداری و شورای شهر باز گشائی خیابان های شهید صدوقی ، 17 شهریور ، مرکزی ، شهدای جوی اباد ، شهیدان موسوی می باشد .
 سید علی صالح درخشان در گفتگو با حبرنگار فرصت  گفت: شورای شهر چهارم تلاش دارد با فراهم نمودن شرایط تسهیل توافقات مالکین و مردم را  به تسریع در بازگشائی و تکمیل  خیابانهای نیمه کاره ترقیب کند ، برهمین اساس در ماههای گذشته جلسات توافقات هر منطقه به صورت مستمر و هفتگی در داخل شهرداری همان منطقه با  حضور اعضاء شورای شهر انجام می شود .
 وی بیان داشت : شورای شهر و شهرداری بسته های تشویقی بسیار خوبی برای بازگشائی معابر در نظر گرفته و از دریافت مبالغ ارزش افزوده در خیابان نیمه کاره در سال 93 صرف نظر نمود ه وشهروندان را از پرداخت مبالغ ارزش افزوده معاف نمود.
 رئیس شورای شهر بیان داشت : با توجه به راهکارهای اجراء شده مردم در ماههای گذشته حسن نیت بسیار خوبی از خود نشان داده و شهرداری تا کنون بیش از 5/1 میلیارد تومان برای آزاد سازی باقی مانده خیابان شهید صدوقی به مالکین پرداخت نموده ویا در حال پرداخت است .
وی افزود: با وجود اینکه توافقات خیابان 17 شهریور دیرتر از خیابان شهید صدوقی شروع شد ولیتا کنون بیش از 600 میلیون تومان در این خیابان توافقات با مالکین  انجام شده است .
 درخشان با بیان اینکه در این مدت یک مورد توافق در خیابان شهیدان موسوی با هزینه بالغ بر 600 میلیون تومان انجام شده گفت: در خیابان شهدای جوی آباد نیز توافق با مالکین در حدود 400 میلیون تومان هزینه داشته است.
رئیس شورای شهر در خصوص توافقات خیابان مرکزی اظهار کرد: اعتقاد داریم  برای  احیاء بافت فرسوده مرکزی شهر باید با بخش خصوصی و مالکین مشارکت نمائیم ، با طرح  بسیار خوبی که شهرداری آماده نمود توافقات خوبی برای عصارخانه و    ومنازل اطراف آن انجام شده و امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی خیابان مرکزی در آینده از وضعیت موجود خارج وساماندهی شود .
 درخشان خطاب به مردم وشهروندان گرامی گفت: توافق یک امر دوطرفه است از یک طرف شهرداری و مدیریت شهر از طرف دیگر مردم و مالکین باید با هم تعامل و همکاری داشته باشند، در این ارتباط دوطرفه نقش مردم و مالکین بسیار پررنگ و مهم است  ما از مردم انتظار داریم برای تکمیل طرحها و خیابانهای نیمه کاره نقش و همکاری بیشتری با مدیریت شهر و شهرداری داشته باشند.
تجربه نشان داده هیچ کاری به حضور و مشارکت مردم موفقیت امیز نخواهد بود تکمیل خیابنهای نیمه کاره شهر همکاری کامل مردم را می طلبد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید