امروزپنجشنبه, 06 ارديبهشت 1397-- Thursday Apr 26 2018

ساعت 12:21:11

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

گزارشی از مرکز بی سیم شهرداری؛

مردم چه مواردی را به مرکز بی سیم اطلاع دهند؟

یکشنبه, 28 فروردین 1390 ساعت 23:55 کدخبر :752
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سرویس بلدیه

مرکز بی سیم، یکی از واحدهای شهرداری است که به طور 24 ساعته و در تمامی ایام هفته فعال است تا چنانچه شهروندان مواردی را گزارش دهند توسط بیسیم به اطلاع اکیپهای شهرداری که در سطح شهر هستند برساند و آنها نیز سریعاً وارد عمل شوند و مورد را برطرف کنند.

در این رابطه گفتگویی داشتیم با آقایان صباح زیبا و مجتبی نوروزی دو نفر از کارمندان مرکز بی سیم که دائماً در حال جواب دادن به تلفنهای مردم و گزارش آن به اکیپهای شهرداری بودند.

در حین گزارش چند بار تلفن زنگ خورد و آنها هم مصاحبه را قطع می کردند و جواب تلفنهای همشهریان را می دادند.

آنها در مورد مرکز بیسیم گفتند: مواردی که مردم به ما گزارش می دهند شامل مواردی از جمله تخلف ساختمانی، سد معبر توسط اشخاص و یا وسائط نقلیه چه در پیاده روها و خیابانها و چه در کوچه ها، تخلیه فاضلاب در زمینهای بایر و یا فاضلاب شهری توسط برخی از اشخاص، ایجاد سر و صدا توسط بعضی از خودروهای دوره گرد، وجود متکدیان، نصب پلاکاردهای بدون مجوز، حضور افاغنه در مشاغل بدون مجوز، وجود جسد که توسط نیروهای انتظامی اعلام می شود، حادثه هایی که مانع رفت و آمد شهروندان در معابر شود، خساراتی که به مبلمان شهری و یا تأسیسات شهری شود و بسیاری از مواردی است که مرتبط با شهرداری و شهر است. ما هم سریعاً به اکیپهای شهرداری اطلاع می دهیم. همکارن ما هم سریعاً موضوع را بررسی و رفع می کنند تا باعث رنجش خاطر شهروندان نشود.

یکی از پاسخگویان این مرکز در خصوص اینکه بیشتر موضوع تلفنهای مردمی حول چه محورهایی است؟ گفت: اغلب تماس ها در مورد سد معبر و تخلفات ساختمانی و سر و صدای خودروهای دوره گرد است. وی تصریح کرد: ما از همشهریان می خواهیم که هر موضوعی را مرتبط با ما دانستند با شماره تلفن 3646109 مطرح کنند تا همکاران ما سریعاً اقدام کنند. این خط تلفن همیشه آزاد است و در طول شبانه روز یعنی 24 ساعته و در تمامی ایام هفته، حتی روزهای تعطیل برقرار است تا اگر همشهریان مشکلی را مشاهده نمودند سریعاً گزارش کنند. وی افزود: البته شماره کسانی که موردی را گزارش کنند هرگز جایی ثبت نخواهد شد و همانطور که می بینید، تلفنهای ما بدون صفحه است و لذا مردم از این بابت کاملاً خیالشان راحت باشد.

به گفته کارمندان مزبور، مرکز بی سیم شهرداری همکاری کاملی با نیروی انتظامی شهرستان دارد و اکیپهای مستقر در سطح شهر نیز به طور دائم در شهر گشت می زنند و هر مورد مشکوکی از نظر شهرداری و یا ساخت و ساز بدون مجوز را به مرکز بی سیم اطلاع می دهند و استعلام می گیرند که ساخت و ساز مربوطه مجوز دارد یا نه. مرکز هم مورد را با واحد مربوطه هماهنگ کرده و نتیجه را سریعاً به اکیپ گشت شهرداری اعلام می کند.

یکی از کارمندان مرکز هم گفت: در مورد نظافت شهر چنانچه شهروندان موردی را گزارش کنند، سریعاً به اطلاع خدمات شهری می رسانیم. یا اگر زباله ای از خودروهای حمل زباله افتاد سریعاً به ما اعلام کنند. در مورد خودروهای اسقاطی که در کنار کوچه وخیابان رها می شود، همشهریان آن را به ما اعلام کنند تا خودرو را از محل مربوطه جمع آوری کنیم. همچنین اگر خودرویی سد معبر نموده سریعاً به این مرکز گزارش دهند تا نیروهای شهرداری وارد عمل شوند و مورد را بر طرف کنند. هر کدام از مناطق شهرداری یک اکیپ سد معبر دارد و دائماً در حال گشت می باشد.

وی در پایان افزود: مرکز اطلاعات شهرداری نیز به عهده ماست. همشهریان اگر اطلاعاتی در مورد مناطق شهرداری و یا اطلاعاتی دیگر درباره ارتباط با بخشهای مختلف شهرداری دارند، می توانند با شماره های 5-3646101 تماس بگیرند. ما نیز در این مرکز تلفنهای همشهریان را به واحد مربوطه ارتباط مي دهيم.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید