امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 09:46:01

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مُهر «حسینیه ایران» یکبار دیگر بر پیشانی خمینی شهر خورد
برگزاری شب شعر عاشورایی در نیمه اول ماه صفر توسط سازمان رفاهی تفریحی

مُهر «حسینیه ایران» یکبار دیگر بر پیشانی خمینی شهر خورد

چهارشنبه, 14 آبان 1393 ساعت 17:57 کدخبر :7935
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
عزاداران حسینی در ایام تاسوعا و عاشورا با تغییر چهره شهر و برگزاری برنامه های متنوع از قبیل روضه و نوحه خوانی، زیارت عاشورا، نمایشگاه های تجسمی، کاروان، شیرخوارگان حسینی و تعزیه در گذر که خاص خمینی شهر است بار دیگر مهر «حسینیه ایران» را بر پیشانی خمینی شهر زدند.

شهرداری و به ویژه سازمان رفاهی تفریحی نیز دوشادوش شهروندان به عزاداری پرداخته و به سهم خود ارادتمندی شان را به خاندان عصمت و طهارت نشان دادند.


رییس سازمان رفاهی تفریحی در گفتگو با خبرنگار فرصت، از برپایی نمایشگاه عکس های عاشورایی رسول مختاری با عنوان «وصال یار» با همراهی کمیسیون فرهنگی شورای شهر و اجرای نمایش پرده خوانی عاشورایی با هدف ترویج و ارتقای کمی و کیفی نمایش های مذهبی در 14 نقطه از شهرستان به عنوان خدمات معنوی این سازمان در دهه اول محرم یاد کرد. پیمانی نمایش سنتی پرده خوانی را به جهت جذابیت های منحصر به فردش شیوه ای مناسب برای روایت وقایع دینی و مذهبی و انتقال معارف عاشورایی به نسل جوان دانست.


وی همچنین از نصب 35 بنر با محتوای سخنان گهربار امام حسین (ع) در تابلوهای کمیته فرهنگ شهروندی در میادین شهر و همچنین نصب دو تابلوی بزرگ «به خمینی شهر؛ حسینیه ایران خوش آمدید.» در ورودی های شهر به عنوان دیگر اقدامات سازمان رفاهی تفریحی شهرداری در این ایام یاد کرد.


نصب دو جایگاه ویژه فیلمبرداری مقابل مسجد صاحب الزمان (عج) و میدان امام رضا (ع) و پیگیری حضور گروه خبری شبکه 5 سیما و همچنین همکاری با گروه مستندسازانی که از اروپا برای تصویربرداری از کاروان کربلا به ایران سفر کرده بودند، از جمله همکاری های سازمان رفاهی تفریحی با مسوولان کاروان بزرگ خمینی شهر بود. این سازمان همچنین در این ایام با سازمان تبلیغات اسلامی و هیئات مذهبی برای نصب تبلیغات محیطی همکاری داشت.

گفتنی است نصب پرچم های سیاه، سبز و سرخ در میادین و ورودی های شهر و همچنین ریسه بندی بلوارها با چراغ های سبز و سرخ نیز از جمله اقدامات شهرداری در این ایام بود.

مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی در پایان، مژده برگزاری یادواره استانی شعر عاشورایی را به همشهریان داد. پیمانی افزود: تصمیم داریم این شب شعر را نیمه اول ماه صفر در خانه تاریخی سرتیپ برگزار نماییم.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#4 -1 حامی 20 بهمن 1393 ساعت 11:56
نقل قول ریاحی:
رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر کارش برپایی جنگ و کارناوال بوده تا حالا. برنامه های سطحی.
شما از اساتید عکاسی سوال کنید تا ببینید رسول مختاری در حد یک عکاس خانوادگی است و امثالش در خمینی شهر هزاران نفرند. اما وقتی علم و آگاهی نباشد رفاهی تفریحی و شورا و شهرداری هنر را به خفت می کشانند


سلام من با اساتید عکاسی در ارتباطم و اقای مختاری را زاویه دیدشان را بسیار می پسندند ونیازی هم به اساتید نیست نمونه عکسهای ایشان موجود است شاید نه یک پله چند پله از عکاسهای دیگر شهرمان بالاتر باشد.
چرا با زیراب زنی وایجاد این حرفها برای هنرمندان شهرمان چنین مشکلاتی را ایجاد میکنیم من خودم شخصا در اصفهان سوال کردم تنها عکاسی که در اصفهان از خمینی شهر میشناخنپتند اقای مختاری بود.
نقل قول
 
 
#3 -1 سازمان رفاهی تفریحی 24 آبان 1393 ساعت 08:39
سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر در راستای اهداف سازمانی خود آمادگی دارد پیشنهادات منطقی متخصصان کلیه حوزه های علمی فرهنگی هنری ورزشی و رفاهی را بررسی و بر اساس شرایط و امکانات و اولویت های خود نسبت به انجام آن اقدام نماید.لذا شایسته است نخبگان این عرصه نسبت به ارائه هر گونه انتقاد و پیشنهاد سازنده به صورت مکتوب یا حضوری اقدام و پاسخ لازم را دریافت نمایند.
نقل قول
 
 
#2 -3 ریاحی 16 آبان 1393 ساعت 07:50
رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر کارش برپایی جنگ و کارناوال بوده تا حالا. برنامه های سطحی.
شما از اساتید عکاسی سوال کنید تا ببینید رسول مختاری در حد یک عکاس خانوادگی است و امثالش در خمینی شهر هزاران نفرند. اما وقتی علم و آگاهی نباشد رفاهی تفریحی و شورا و شهرداری هنر را به خفت می کشانند
نقل قول
 
 
#1 -2 ناشناس 15 آبان 1393 ساعت 10:09
آفرین. به خصوص به خاطر اقدام نصب بنر به حسینیه ایران خوش آمدید.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید