امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 20:32:35

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

میهمانی آقای شهردار به مناسبت روز خبرنگار

یکشنبه, 22 مرداد 1391 ساعت 09:56 کدخبر :4391
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اینکه خبرنگاری از جمله مشاغل سخت و پر خطر به حساب می آید، اینکه خبرنگاران شغل پردردسر و کم درآمدی دارند، اینکه گاهی بی مهری هایی به خبرنگار می شود، اینکه بعضی ها متاسفانه تاب و تحمل انتقاد را کمتر دارند، اینکه فرصت جایگاه خودش را نه تنها در شهرستان که در استان هم پیدا کرده، اینکه فرصت باید بالاتر از این ها برود و به این جایگاه راضی نباشد...

حرف هایی هستند که به گوش ما که نه به گوش خواننده ها هم غریب نمی آیند اما وقتی این حرف های محبت آمیز و قدر شناسانه را شهردار به عنوان صاحب امتیاز دو هفته نامه فرصت آن هم در روز خبرنگار مطرح کند آنقدر شیرین است که اگر بگویم قند سر دل ما آب می کند شاید گزاف نگفته باشم. اینکه می گویم آن هم روز خبرنگار از آن جهت است که بعضی مسوولان تازه در این روز یادشان می افتد به ما بی محبتی کنند؛ قصد غر زدن ندارم که مثلا هیچکدام از ارگان های فرهنگی شهر و یا مسوولان رده بالا پایشان را که هیچ بلکه انگتشان را هم نگرداندند روی شماره 3515700 بگویند: روزتان مبارک و گوشی را بگذارند البته به غیر از نماینده خوب شهرمان که هم پیام کتبی برایمان فرستاد و هم در دفتر حضور پیدا کرد و تبریک گفت و قول داد به جای اینکه بخواهد مچمان را بگیرد بازویمان را بگیرد و به حرف هایمان هم گوش کرد و گفت: پیگیرش هستم و وقتی هم داشت می رفت، گفت: گپ خوبی بود.

داشتم می گفتم، البته این بی مهری ها و بی محبتی ها برای خوانندگان هم تازگی ندارد اما چرا بعضی ها یادشان رفته که از محبت خارها گل می شود.

بگذریم. شهردار در ضیافت افطاری که به همین مناسبت میمون برگزار کرد در ادامه گفت: هر یک از مسوولان فرصت را از دوربین اداره خودش می بیند من هم همچنین. برای همین از فرصتی ها خواست که در جریان جذب سرمایه گذار که شهر ما از آن لحاظ ضعیف است به شهرداری کمک کنند. آقای شرفا از خبرنگاران دفتر خبری صدا و سیما در خمینی شهر هم تشکر کرد و افزود: این دوستان خوبمان هم اخبار شهرستان را خوب پوشش می دهند.  شهردار از دو گروه خبری فعال در شهرستان یکی فرصت و دیگری صدا وسیما خواست تا دست در دست یکدیگر شهر را آن طور که هست هم به مردم خودمان و هم به دیگران بشناسانند و اگر در این راه دست دوستی به سوی هم دراز نکنند شهر آسیب می بیند. شهردار یک حرف خوب دیگر هم زد که دلمان در این فصل گرم و سوزان و زبان روزه ای خنک شد، وی افزود: ملاک شما برای کار، مردم باشند مسوولان خوششان بیاید یا نیاید. البته این را هم گفت که بعضی هنوز کشش واقع بینی ندارند و این ماییم که باید این فرهنگ را نهادینه کنیم. راستی شهردار سفارش هم کرد که ملاکمان برای تیتر اول و عکس اول فروش نشریه نباید باشد که فکر می کنم هیچوقت نبوده است.

توصیه های مدیر مسوولانه

دکتر غفوری هم تبریک صمیمانه به بچه ها گفت و آرزو کرد بتوانیم رسالتمان را درست به انجام برسانیم و صد البته از شهردار و مدیر روابط عمومی شهرداری آقای شهبازی هم تشکر ویژه کرد به خاطر سعه صدرشان و حمایت های بی دریغشان و همچنین به خاطر جلسه ای که برگزار کردند و رو به فرصتی ها گفت: باید آنچه را که دغدغه شهردار است در نظر بگیریم و به توصیه هاشان عمل کنیم چراکه آنچه که دغدغه شهرداری و شوراست چنانچه رفع شود و موفقیتی حاصل شود نهایتا سودش به مردم می رسد. مدیر مسوولمان در نهایت آرزو کرد به زودی شاهد بروز و ظهور چندین نشریه در شهرستان باشیم.

اصحاب رسانه اینجا هم شریک غم مردم...

حالا نوبت به فرصتی ها رسید که به مناسبت روزشان هر چه می خواهد دل تنگشان بگویند. بچه ها هم که به قول شاعر همواره شریک غم مردم هستند، این بار هم از خودشان گذشتند و عوض اینکه از بیمه شان بگویند و از حقوق و مزایا و غیره غیره دوباره رفتند سراغ مشکلات شهری که به قول مدیر مسوول اگر حل شود سودش به مردم می رسد.

شهردارانه

تاسیس کمیته فرهنگ شهروندی، رسیدگی به تونل کهندژ،  احداث جاده های سلامت در خیابان ها، فعال کردن روابط عمومی ادارات برای پوشش خبری و ...از جمله درخواست های فرصتی ها بود که شهردار به آن ها پاسخ داد.

آقای شرفا در مورد تونل کهندژ گفت: هفته گذشته با مدیر کل میراث فرهنگی جلسه ای داشتیم و قرار شد از باستان شناسان اصفهان برای بازدید از تونل دعوت کنیم.

در مورد کمیته فرهنگ شهروندی هم گفت: مقدمات کار دارد فراهم می شود و در این زمینه هم اقدامات خوبی به همین زودی ها خواهیم داشت.

شهردار همچنین یک توصیه صاحب امتیازانه دیگر به فرصتی ها داشت: فرصت نشریه همه شهرستان است اما شهرداران دیگر شهرها اعتراض دارند که فرصت فقط به خمینی شهر می پردازد از این پس اخبار درچه و کوشک و اصغر آبا د را هم پوشش بدهید.

فرصت از یک نگاه دیگر: فرصت در شاهرود

مرتضی پیمانی رییس دفتر نماینده که حامل پیام تبریک نماینده به خبرنگاران بود، در میان حرف هایش گفت: یک سال پیش شهردار شاهرود به من گفت: ما تحقیق کرده ایم و نشریه فرصت را به عنوان الگو برگزیده ایم و حالا دیگر این نشریه تنها متعلق به شهر شما نیست.

مهندس صفار هم طی سخنانی گفت: در استانداری جلسه ای داشتیم یکی از شهرداران پرسید مشکل بلوار آزادگان شما چیست که فرصت مرتب تیتر می زند، این نشان می دهد که فرصت در استان صاحب نفوذ است. وی همچنین گفت: اینکه بعضی مسوولان انتقادات را بر نمی تابند نشان می دهد که فرصت در میان آحاد مردم جای خودش را باز کرده است.

آقای رحیمی که یکی از توزیع کنندگان عمده فرصت است هم رو به شهردار گفت: من هر شماره 300 تا می فروشم کم هم می آورم به نظرم وقتش رسیده که هفته نامه شوید.

هفته نامه فرصت

هفته نامه شدن بحث داغ این روزهای ماست. شهردار در پاسخ به آقای رحیمی گفت: توی فکرش هستیم و هفته نامه شدن از برنامه های آینده ماست. یکی از اعضای فرصت هم در این باره به شهردار  گفت: ما از لحاظ تولید محتوا مشکلی نداریم اما تا مشکل مکانمان حل نشود قادر به هفته نامه شدن نیستیم.

خبرنگاران صدا و سیما

خبرنگاران صدا و سیما آقایان سعید رحیمی و احمد رضا عظیمی هم از شهردار تشکر کردند و گفتند: شهرداری از سال 86 که دفتر خبری تاسیس شد بیشترین همکاری را با ما داشته است. این خبرنگاران یک حرف دیگر هم زدند؛ در 4 سال اولیه خبر نگاری مان از صدا و سیما ریالی دریافت نکردیم و از سال گذشته تازه صدا و سیما برای ما حق الزحمه ای بدون بیمه در نظر گرفته است.

میهمانان ویژه: شهرداری همراه اول

مهندس صفار معاون اجرایی شهردار از جلسه ای گفت که چند روز پیش با مدیران کل استان برگزار شده و یکی از کارشناسان گفته که قدمت خمینی شهر از قدمت بقیه شهرهای استان بیشتر است و در این میان به قدمت محله کهندژ اشاره کرده است. صفار شهرداری را تنها ارگانی دانست که از بدو تولد تا مرگ با شهروندان در ارتباط است و این اهمیت کار شهرداری را می رساند. معاون اجرایی شهرداری با اشاره به اینکه مردم باید بدانند اگر درختی را درپارک شکستند، جایگزینی یک درخت دیگر برای شهرداری هزینه ای بر می دارد که از جیب خود مردم می رود، از خبرنگاران فرصت خواست تا در آموزش آداب شهروندی به شهرداری کمک کنند تا عوض اینکه عوارضاتی که مردم می دهند صرف جبران خسارت ها بشود، در راه بهتری به کار گرفته شود.

وی در بخشی دیگر از حرف هایش گفت: ارگان های دیگر به محضی که شهروند هزینه خدماتشان را ندهد، خدمات را قطع می کنند اما شهرداری نمی تواند چنین شیوه ای را در پیش بگیرد و لازم است تا رسانه در این راه به کمک ما بیاید.

دکتر رضا سراییان از اعضای شورای شهر هم از دیگر میهمانان این میهمانی بود. وی خبرنگار را زبان گویای مردم دانست و گفت: خبرنگار تیز بین چیزهایی را می بیند که از دید مردم مخفی مانده است. از نظر سراییان خبرنگار باید فرا محلی و فرا جناحی عمل کند و در واقع جهان شمول باشد. این عضو شورای شهر صحت تاریخ را به صداقت و امانت داری خبرنگاران وابسته دانست و گفت: تاریخ بر اساس صداقت خبرنگار تنظیم می شود. دکتر سراییان برنامه هایی مثل دعوت از مخترعان، دعوت از روحانیون شهر و همچنین دعوت از خبرنگاران را نشان از مدیریت خوب شهرداری دانست.

مرتضی پیمانی هم از دیگر میهمانان این جلسه بود که پیام تبریک نماینده را به خبرنگاران ابلاغ کرد.

به پایان آمد این دفتر/ حکایت همچنان باقیست

حرف ها که تمام شد، شهردار هدایای خبرنگاران را به همراه لوح های تقدیرشان داد و همگی بعد از نماز جماعت با هم سر میز افطاری ایستادند.

حاشیه ها: تشکر از تشکر، روز پیروزی خمینی شهری ها بر محمود افغان، دوربین دیجیتال لنزدار رسید

از بس که همه حضار از ته دل از حمایت های شهردار و روابط عمومی و از اینکه فرصت را نگه داشتند و حذفش نکردند، تشکر کردند شهردار گفت: من خودم را لایق این همه تشکر نمی بینم، جایگاه فرصت اینقدر بالا بود که من نتوانم حذفش کنم البته باید جایگاهش را حفظ کند.

رسول صرامی نویسنده ستون خمینی شهر در هزار توی تاریخ حرفش را اینطور آغاز کرد: امروز روز بسیار مبارکی است و همه ما فکر کردیم که لابد روز خبرنگار را می گوید اما ادامه داد: از دیدگاه کرونولوژی امروز روز پیروزی خمینی شهر بر محمود افغان به رهبری سید زین الدین است و در چنین فردایی محمود افغان می گوید: در تعجبم که بر تمام ایران مسلطم و از پس تصرف این روستای کوچک برنیامدم.

سید محمدرضا ابطحی هم در میان همه هیاهوی خبرنگاران برای طرح مشکلات و درد دل ها با بالا آوردن دوربین دیجیتال لنزدارش فقط یک جمله گفت: از شهردار و آقای شهبازی تشکر  می کنم که بعد از 3 سال بالاخره این دوربین را برایم تهیه کردند.

نظرات  

 
#2 -3 سده ای 22 مرداد 1391 ساعت 23:38
خواستم از خبرنگاران صدا وسیما انتقاد کنم چرا در مقایسه با خبرنگاران کاشان فریدن یا شهرضا یا ... این قدر ضعیف عمل می کنید نگو این ها هم مثل فرصتی ها برای رضا ی خدا وبا هزینه پایین کار می کنند!
نقل قول
 
 
#1 +2 aqa 22 مرداد 1391 ساعت 17:52
آقای ابطحی حال که یه دوربین لنزداربرات خریدندسعی کن یه کم عکسهات رابهتربگیری زحمت خیلی میکشی ولی دقتت پایینه حیف این همه زحمته که میکشی.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید