امروزجمعه, 09 خرداد 1399-- Friday May 29 2020

ساعت 23:49:14

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

کاروان پیک شادی در خیابان های خمینی شهر +تصویر
سال 96 در خمینی شهر با جشن و شادی به پایان خود نزدیک می شود

کاروان پیک شادی در خیابان های خمینی شهر +تصویر

سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 14:21 کدخبر :11953
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : لیلا پیمانی

سال 1396 در خمینی شهر، با جشن باشکوه و پرشور"کاروان پیک نوروزی" به ساعات پایانی خود نزدیک شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شور و نشاط شهروندان، قهقهه های کودکانه و خودروهایی که یکی بعد از دیگری در میانه راه به کاروان می پیوستند نوید سال نو را برای شهر و شهروندان به ارمغان آورد. کاروان پیک نوروزی به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در بیست و هشتمین روز از اسفندماه در خیابان های شهر به راه افتاد تا فراسیدن سال نو را به شهروندان و مسافران نوروزی نوید بدهد.

photo 2018 03 20 14 13 58


این کاروان شامل یک دستگاه مینی بوس، یک دستگاه ایسوزو، یک دستگاه وانت و یک واگن قطار نقاشی شده حرکت خود را ساعت 15:30 از پارکینگ شهرداری منطقه یک واقع در خیابان مدرس آغاز کرد و پس از عبور از خیابان صفاییه، میدان امام رضا، خیابان های شهید صدوقی و منتظری به میدان آیت الله صهری رسید. کاروان پیک نوروزی که در میانه راه خودروهای شخصی زیادی را با خود همراه کرده بود در میان شور و شعف مردم خصوصا کودکان و نوجوانان به سمت میادین آزدی و قدس حرکت کرده و با عبور از بلوار پاسداران مسیر باغ بانوان را در پیش گرفت. نورافشانی در باغ بانوان که با فرارسیدن شب همراه شد پایان بخش این برنامه پرشور و نشاط بود.
این برنامه که برای سومین سال متوالی برگزار شد، با پخش موسیقی های اقوام و همچنین نواختن سورنا به صورت زنده خمینی شهر را به استقبال سال نو برد. برنامه ریزی، پیش تولید و اجرای این برنامه شاد نوروزی با تلاش 60 هنرمند و نیروی اجرایی انجام گرفت.

photo 2018 03 20 14 16 25
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر درباره هدف از اجرای این برنامه گفت: با توجه به اینکه شهردار حاج حیدری تاکید دارند که برنامه های نوروز امسال بیش از پیش شادی آفرین و بانشاط باشد ما تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا برنامه هایی شاد را در چارچوب قانون برای شهروندان و مسافران نوروزی به اجرا درآوریم.
موسوی افزود: با توجه به اینکه شهادت امام هادی (ع) با روز اول فروردین مصادف شده برنامه های نوروزی را از دوم فروردین آغاز خواهیم کرد. وی از همه شهروندان و مسافران نوروزی خواست تا از برنامه های شاد و متنوعی که در ایام نوروز در خانه های تاریخی، چشمه لادر و بام سبز به اجرا در می آید بازدید کنند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر از نیروی انتظامی، هلال احمر و آتشنشانی به خاطر همکاری تنگاتنگی که در اجرای برنامه پیک نوروزی با سازمان داشتند، تشکر کرد.

photo 2018 03 20 14 17 59
به گزارش خبرنگار ما، سرپرست گروه هنری چهرک نیز به عنوان مجری این برنامه گفت: تلاشمان این بود که کاروان پیک نوروزی امسال را نسبت به سال های گذشته هدفمندتر پیش ببریم. لک دراینباره افزود: تبریک و شادباش سال نو را امسال از زبان اقوام مختلف به گوش مردم رساندیم.
وی استقبال مردم از این برنامه را که در واپسین روزهای سال 96 به اجرا درآمد نسبت به سال های گذشته بهتر و بیشتر ارزیابی کرد و گفت: میهمانانی نیز از شهرهای دیگر به تماشای این برنامه دعوت شده بودند که همه از تماشای آن ابراز رضایت کردند.

photo 2018 03 20 14 19 53
مسئول انجمن نمایش خمینی شهر برگزاری چنین برنامه ای را در آخرین ساعات سال و در شهر شلوغ خمینی شهر، کاری بزرگ خواند و گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم نوید سال نو در نقاط دیگر کشور با این کیفیت برگزار نمی شود و خمینی شهر در این طرح پیشگام بوده است.
لک با بیان اینکه مردم خمینی شهر مردمی هستند که به یک اتفاق واکنش زیادی نشان می دهند، گفت: مردمی که به استقبال این برنامه آمدند و در مسیرها به ما پیوستند همکاری خوبی با گروه برگزار کننده داشتند و من از همه این عزیزان و همچنین تک تک افرادی که در اجرای این برنامه یاری مان کردند تشکر می کنم.

988797978787
وی در رابطه با توسعه این طرح در سال های آینده نیز گفت: طبق طرح اولیه، این برنامه باید با کالسکه به اجرا دربیاید که تا کنون مقدور نبوده و امیدواریم بتوانیم در سال های آینده به این برنامه جذاب و شادی آفرین رنگ و آبی سنتی ببخشیم و آن را با کالسکه به اجرا دربیاوریم.

 

عکس های متنوع این برنامه در  بخش گزارش تصویری قابل مشاهده است.

عکس ها از: سعید بیگی

 

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید